Skocz do zawartości

Zdjęcie

3 punktowy układ zawieszania maszyn - haki czy jabluszka?

48 odpowiedzi na ten temat

#41 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 17:40

3 punktowy układ zawieszania maszyn - haki czy jabluszka?

warto placic 800zl za taki bajer?
jak myslicie? mi sie to srednio usmiecha,
prosze o komentarze tych ktorzy się przerzucili z jablek na haki

odpowiem szybciutko : jest bardzo lepiej [na hakach] niż na jabłkach

a teraz szerzej.
Sądzę że haki powinny być od 100-120KM bo wtedy mamy już cięższe maszyny i lżej jest je podpiąć bo podnośnikiem sobie podnosisz [taka mała regulacja]plusem może i to dobrym jest to że kupisz sobie 2 rodzaje jabłek które wkładas w haki i masz [jeśli posiadasz maszyny z różną średnicą sworzniów zaczepowych]
a co do hydraulicznego łącznika TZW Śruba to są plusy i minusy tego. [To zależy do jakiej maszyny.]
Np mamy sieczkarnię zawieszaną 2rzędową i podniesiemy ją do transportu to sobie śrubę rozciągniemy i.... i wtedy dzioby od sieczkarni się podniosą i mniej trzeba się przyglądać czy nie zawadzi się o coś.
Do pługa nie polecam bo może stać sie takie coś że będzie puszczała i ciągle rozregulowywały się nam będzie pług i tak samo do agregatu.
Z drugiej strony jeśli macie kasę to można taki bajer sobie zakupić ale czy będzie aż tak wykorzystany??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
3 punktowy układ zawieszania maszyn - haki czy jabluszka? Dzisiaj, 05:36
  •  

#42 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 28 marzec 2008 - 22:46

3 punktowy układ zawieszania maszyn - haki czy jabluszka? obiecywałem ze jak bede w domu to zrobie foty a więc: http://www.agrofoto....image54423.html
dziś przetestowane z rozsiewaczem nawozu, ojciec mówi ze musi sie jeszcze nauczyc równo cofac pod maszyne ale ogolnie to się dziwił czemu przez te lata tak sie nie dał przekonać na haki i ciagle było mu szkoda kasy.
jest zadowolony z zakupu, ja osobiście jeszce nie testowałem ale to już tylko kwestia czasu :)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#43 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 20:49

3 punktowy układ zawieszania maszyn - haki czy jabluszka? yacenty
te haki są używane tak??
i już testowałeś sam?? jest różnica?? :)

#44 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 29 marzec 2008 - 22:30

3 punktowy układ zawieszania maszyn - haki czy jabluszka? haki były funkiel nowka, nie testowałem jeszcze bo nie było przy czym a bez sensu wozic sie na pusto po podwórku, bedzie zasilanie zbóż to może wtedy :)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#45 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 00:17

3 punktowy układ zawieszania maszyn - haki czy jabluszka? Nie chcę zakładać nowego tematu, a mam problem z hakami. Mam urwane zamki od haków, co strasznie utrudnia podczepianie. Nie wiecie czy gdzieś można kupić wkład do nich? Zamki urwały się przy zbyt ostrym skręcie z przyczepą, przez co dyszel je "ściął", bo ramiona były zbyt wysoko podniesione.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 08:51

3 punktowy układ zawieszania maszyn - haki czy jabluszka? Musiałeś ostro skręcić bo mi kiedyś przy rozrutniku zaczepiło ale tylko zgieło toroche

Nie wiem czy w częściach kupisz , może powybijaj te kołki i przyspawaj coś żeby dało się odbezpieczać

#47 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 09:07

3 punktowy układ zawieszania maszyn - haki czy jabluszka? Kiedyś też urwałem zabezpieczenie. Znalazłem urwaną część, powybijałem kołki mocujące przy haku.Pospawałem, oszlifowałem i trzyma do dzisiaj. A jak nawet nie masz urwanej części, to tak jak pisze @piootr, napewno da się coś dorobić, tym bardziej jak byś miał jakieś nie uszkodzone zabezpieczenie na wzór.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#48 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 09:10

3 punktowy układ zawieszania maszyn - haki czy jabluszka? ja mam chaki i jest to naprawde super sprawa...szczegolnie gdy podczepiasz jakis ciezki sprzet np plug, agregat lub talerzowke. z chakami nie musisz dokladnie podjezdzac natomiast w przypadku tych kulek to czasami trzeba sie nameczyc zeby cos podczepic bo jak nie rowno podjedziesz do maszyny to trzeba naciagac ktoras ze stron zeby trafila w kulke a to w przypadku ciezkiej maszyny jest nie lada wyzwaniem ;/
u mnie jak podczepiam plug cztero skibowy obrotowy..zetorem forterra to zajmuje mi to minute i czasami nawet nie musze wychodzic z ciagnika :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 09:19

3 punktowy układ zawieszania maszyn - haki czy jabluszka? Tak jeszcze o hydraulicznej śrubie (łączniku centralnym) to jest ekstra do maszyn które same kopiują podłoże (np agregaty uprawowe z wałkami z przodu i tyłu etc) gdyż nie trzeba przekładać łącznika na podłużny otwór a jedynie ustawiasz hydraulikę na pływająca.
Co do haków ogólnie, to bardzo ułatwiają zapinanie maszyn ale przy odłączaniu to już nie tak bardzo żeby można było nie wysiadać z ciągnika. i tak zazwyczaj do wypięcia są jakieś węże czy przekaźnik. A z łańcuszkami jest ten problem że lubią się zaplatać tu i ówdzie i maszyna może odczepić się sama.
I to tyle mych doświadczeń praktycznych.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!