ursuspolska123

Wałek do pługa.

Polecane posty

Witam!Jestem początkującym rolnikiem i posiadam pług grudziądz 3-skibowy.Chciałbym zrobić do niego wałek strunowy.jakiego materiału użyć, jaka szerokość wałka,jak zamocować?
P.S.Nie piszcie że lepiej kupić gotowe,bo chce zrobić to sam a poza tym jest większa satysfakcja.
POZDRAWIAM!!!
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Zależy jaka ziemia . Ja już później nie uprawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wałek strunowy pojedynczy z dociskiem . 4 klasa ma różne oblicza B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Jak masz rozwiązany ten docisk? Kilka dni temu oralem i jak bym miał wał pierścieniowy to również wsial bym bezpośrednio, ale niestety nie posiadam. Ziemia również IV.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zazdrościć to raczej nie ma czego , a może źle robię . :huh:  Docisk jest w taki sam sposób jak w wałkach np. pojedynczych strunowych do kultywatorów . Kupiłem gotowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

Jest czego zazdroscic bo u mnie jak 4 klasa to glina i orze sie jak plastelina


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Nie ma opcji zebys nawet kolczatka czy pierscieniowym doprawił glebe zeby pózniej juz nie poprawiac sam wiem bo mam od 5 klasy do 2 zazwyczaj mozaika i jaka by nie była ta 4 klasa to zeby to sensownie wygladało to ten wał kolczatka musiałby wazyc z 500-600 kg chyba ze jak ktos napisał musisz połaczyc pług z agregatem

Ja znajomemu spawałem na lekkie ziemie podwójny walek zrobiony z grzejnika do tego rama i ciagany na sztywno podnoszony razem z pługiem ale jak mowie na lekkie ziemie i raczej wyglada to po nim jak lekko zwałowane na lepsza ziemie sie nie nadaje bo w zasadzie mało widoczny efekt jego pracy

Mysle ze wyjdzie najtaniej bo za 100zl juz ze wszystkim sie zmiescisz

grzejnik był taki stary ze złomu jak ten http://www.integracja10.republika.pl/galeria/co/Dynamic/slides/fafir1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

Z takiego grzejnika wał po dwóch metrach zalepiony cały nawet na lżejszych ziemiach ja tez po orce wyjeżdżam agregatem uprawowo-siewny i sieje prosto ewentualnie ciężką brona po orce przed siewem


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj