DawidMalw

Jakie macie pługi w C-385 do 1934?

Polecane posty

PaWeL1995    1

Ursus 914 z Obrotowym Kvernelandem 3*40 3-4 terenowa a czasem 1 szosowa ( Na glinie to niekiedy i blokadę trzeba wcisnąć) :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtex123    0

Ja swoim 385 ciągam czwórkę unia grudziądz kobuz fakt klasa ziemi IV-VI teren górzysty i gliniasty na równym terenie to dwójką szosową a pod górkę to przeważnie czwórka polowa bardzo rzadko trójką polową .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Kuzyn U-1234 orze 5 Unia Grudziądz TUR VARIO B/R to na 1-2kl gleby czwórką terenową lub trójką terenową to się wlecze pod te nasze góry jak żuław i miejscami glina obr od 2tyś do 2,5tyś wyje ten silnik jak nie wiem co. A jak na dwa jedziemy to się pół gminy trzęsie. Oczywiście mówię że pług jest rozstawiony na maxa czyli na jedną skibe przychodzi 50cm i głębokość też coś koło tego.

Edytowano przez milanreal1

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja Ursusem 385 ciągam Unię 5x30cm. Nie ma lekko ale pola ubywa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollo82    1

mam c-385 i ciagam nim plug skjold 3x40 z przedpluzkami 4 polowa,idzie jak przecinak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ursus 1201 5 X 35 uni Grudziądz oram na II 2 lub I 4 gleby od rędziny ilastej klasa 2 do bylicy klasa 3-5 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bety09    0

Ja do 1734 ze wzmocnionym podnośnikiem i szybką skrzynią mam Unie Grudziąc - pług Ibis (5 obracalna)

Mówili mi, że siedemnastka nie da rady ale spokojnie śmiga

 

Ja też mam siedemnastkę ale szczerze to ibis 4 obracana i momentami ma naprawdę co robić. Sąsiad ma case mx 170 i ten sam pług i ciągnik też momentami zdycha na tej glinie. na równym terenie i w miarę lekkiej ziemi mógłbym i 6 phx założyć plus wał i bez problemu jedynka szosowa leci. mam jeszcze 3 letni pług unia tur 4 skibowy rozstawiony na maksa i jak przychodzi naprawdę suchy rok to i sąsiad swoim casem i my ursusem na zmianę jedziemy. no szczerze to chciałbym mieć idealnie prostą ziemie ale nie da sie:) trzeba sobie radzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Ursus 1224+ UG 5x35 odkładnie xl podwójne ścinacze: na odkładni i nad odkładnią,4 polowa obroty 1800-2000 pracuje na luzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Co niektórzy to chyba skrobią a nie orają jak tak poczytać niektóre posty ;)

 

Ja oram ursusem c-385 pługiem Agrometu Lublin 3x32 na głębokość do 30 cm , w przyszłości planuję albo zachodni pług 3x40 albo polską unię grudziądz 3x35 i to już będzie max. dla tego ciągnika na moich glebach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

pawlus224 30 cm to strata paliwa optymalne orki to: przedzimowa 25 cm, pod zboża ozime 22 cm, przyoranie obornika ok 18 cm, podorywka max 12 cm. są to dane jakich się uczyłem na studiach na ogólnej uprawie roli. pamiętaj o tym że każdy cm głębszej orki liczy się z większym zużyciem paliwa a nie z większym plonem. no chyba że siejesz buraki lub warzywa wtedy głębsze orki są pożądane lub głęboszowanie. rób jak chcesz twoje paliwo i twój ciągnik ale plonu tym nie zwiększysz,ja wole orać tak jak podałem a pieniążki zaoszczędzone na paliwie przeznaczyć na NPK. pozdrawiam

Edytowano przez gucik131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

He he , no patrz a mnie taka wiedza ominęła bo pomyślałem ,że w TR zdobyłem wystarczającą wiedzę na ten temat i na studia nie poszedłem :D

 

Mnie uczyli :podorywka 8-15cm, orka srednia 15-25cm, orka głęboka 25-35cm .

 

A nie uczyli Cię na studiach , że im głębsza orka zimowa tym większa warstwa orna a co za tym idzie większe pokłady składników mineralnych potrzebnych do wzrostu roślin ?

 

 

Co do plonu to się mylisz , bo różnica jest widoczna , oczywiście nie w ciągu jednego sezonu tylko potrzeba na to czasu . Ja nawozów sztucznych prawie wogóle nie stosuję , dobry płodozmian + pełna dawka obornika + dokładna uprawa i plony są zadawalające .

 

Ja podorywkę wykonuje jak najpłycej się da ,orkę uzupełniającą na 15-18cm , orkę siewną na około 20 cm , a zimową na taką głębokość żeby koło nie miało zbyt wielkiego poślizgu (u Mnie jest to w okolicach 25-30cm)a poniewaz jak piszę wyżej mam troszkę za mały pług do ciągnika to myślę ze jak co jakiś czas zaoram głębiej to napewno na złe nie wyjdzie , jak miałem wczesniej ten sam pług do mniejszego ciągnika to orałem płycej , pewnie gdy zmienię ten pług na odpowiedni do c-385 zacznę orać płycej ;)

 

 

P.S. wiem ,że niektórzy orzą płycej ale za to używają głębosza , Ja nie stosuję głębosza z tąd poniekąd taka głębokosc :huh:

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

wiesz ja nie chce się z tobą kłócić każdy orze jak uważa ja oram mniej więcej tak jak napisałem i wg mnie taka orka jest wystarczająca. myślę znów tak płytko nie oram , a głębosza też nie mam. a z doświadczenia innych np pobliskiej spółdzielni produkcyjnej widzę że głębiej nie ma sensu, bo właśnie oni tak głęboko orali a teraz zrezygnowali z tego i orają mniej więcej jak napisałem w poprzednim poście, z tym że podorywki nie robią pługiem a agregatem ścierniskowym, a plony mają rzędu 6 ton na klasie IV-V i ok 7-8 ton na klasie 2-3 więc myślę, że bardzo przyzwoite. niestety koszty paliwa też są duże wiec każdy liczy grosz. ale tak jak mówię każdy robi jak uważa w końcu jest demokracja:) a jeśli masz mały pług to wcale nie musisz orać tak głęboko zawsze możesz dać wyższy bieg i mniej gazy. i spalanie naprawdę się zmniejszy, wiem po sobie :). mam nadzieje, że w żaden sposób nikogo nie obraziłem. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chyba w czymś się pomyliłeś bo orka zimowa powinna być głębiej wykonywana niż siewna. Mnie na studiach z kolei uczą że siewna 17-22cm a zimowa 23-30cm. Chociaż pamiętam jak powiedział orka głęboka 23cm to lekko zacząłem się śmiać. Orka głęboka to myślałem że ok 30cm będzie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

tak jak pisałem każdy orze jak uważa ja robię tak i mi pasuje i właśnie tak oram a podałem średnią głębokość przedzimowej orki ps. nie wiem jak Ciebie ale mnie uczono, że nie ma czegoś takiego jak orka zimowa drogi moderatorze forum i jak bym tak powiedział to bym 2.0 miał :) bo chyba się w zimę nie orze tylko przed. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W jakieś szkole się uczyłeś? Co studia to inaczej uczą. Orka zimowa czyli orka pod uprawy jare przeprowadzana późną jesienią, u mnie posługuje się takim słownictwem. A powiedz uczono Cie że ta orka jest płytsza od siewnej?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

UR w Krakowie kierunek rolnictwo, specjalność Agroekonomia lata 2005-2009 zaocznie. no widzisz ja ręczę ze by się profesor, z którym miałem zajęcia wkurzył jak bym powiedział orka zimowa. tak więc może i z głębokością orki jest podobnie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@gucik131 - własnie szybszym biegiem oram na siewkę , a gdybym orał płycej na zimę (czyli na te 22-25cm) to 4 polową nie ma co robić a 2 szosową szedłby ale "z dymkiem" . W spalaniu na hektar orki między głębokoscią 20 a 30cm jest różnica jakieś 5 litrów na hektarze w moim przypadku (sprawdzałem).

 

 

 

 

 

Ja też nikogo nie chcę obrażać itp. w myśl przysłowia "każdy orze jak może" nikt nikomu nie narzuca głębokosci ani sposobu orki :)

 

A co do studiów to teoria teorią a praktyka praktyką ;) po za tym są tacy profesorowie którzy bazują tylko na teorii a w praktyce orali tylko na zajęciach praktycznych x lat temu ,być moze mało który miał okazję zajmować się produkcją roślinną w praktyce i żyje w błogiej nieświadomości ze to czego uczy jest najlepszym sposobem .

 

A co by powiedzieli wasi profesorowie na określenie orki zimowej/przedzimowej jako "ziębla" ? bo takie określenie też występuje w literaturze :) albo orka na wysypkę (to z kolei mało spotykane określenie).

 

Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Głęboka orka to chyba nie jest już dobry pomysł. Na ciężkich ziemiach gdzie była kiedyś zalecana obecnie staraja się promować systemy bezorkowe. Na glebach lekkich raczej to nie wchodzi w grę wię ctutaj raczej nalezy stosować orki ale płytkie. Jesli chodzi o teorię to akurat udało mi się skończyć Technikę rolniczą i leśną na UP Poznań i zagadnienia energochłonności poszczególnych zabiegów a co za tym idzie kosztów przerabialiśmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jaki polecacie plug do C-385? 4x 35cm czy jakaś szersza 3 , bo w zwykłej 3 mu się nudzi . Więc mam zamiar kupić nowy . Gleby to IV- VI :)

Edytowano przez MajsterMarian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Jezunia 4/30 obrotowe na 1/II to byla przesada na gorkach ale za to po plaskim radzil i sie go nie prosilem na gorach 3/30 4/I i tylko zeby mniej jak 30 cm nie bylo wiem ze to przesada ale jak sie nie ma co sie lubi to sie kradnie co popadnie 1224 powiedzialo dosc to musiala 385 z turem ganiac za niego i kapcie 16 9 38 nowe panowie te wszystkie grudziadze to zawiescie na zlom tylko zachodnie plugi profil deski robi robote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kusiu122    0

witam mam pytanie bo jestem w posiadaniu ursusa c 385 ale z napędem  bo juz takiego kupilem i chce do niego kupic plug obotowy tylko nie wiem jaki do niego do kupic zeby mogl nim pracowac.  TakBo juz jestem posiadaniu pluga zagonowego firmy staltech u006 4X40. I potrzeboje porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ArthuR34
      Witam wszystkich,
      wybaczcie jeśli pisze w nie tym dziale- jeśli tak to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, dziękuję.
      Mój ojciec jakiś czas temu nabył Ursusa 902 i chciałbym się was doradzić w kwestii wspomagania kierwolnicy, nieposiadania przedniego napędu, miękkie przednie zawieszenie.
      Otóż w wyżej wymienionym traktorze jest fabryczne wspomaganie które bardzo ciężko wspomaga (czasem trzeba dużo gazu dać), zaczynają się pojawiać spore wycieki z serwomechanizmu. Dowiedziałem się od znajomego że nieopłaca się tego regenerować ponieważ już to przerabiał i po roku znowu miał problemy- zastąpił to gotowym zestawem zastępczym jaki można kupić w internecie (siłownik, pompa itp.) i po tym zabiegu może paluszkiem kręcić kierownicą a nie tak jak wcześniej.
      czy już ktoś to przerabiał z was lub wie co i jak taki zabieg przeprowadzić ? Jaki produkt wybrać ? czy oferowane w internecie gotowe zestwy są tej samej jakości/trwałości bo jest lekka rozbieżność cenowa?
      czy moglibyście polecić dobry produkt który będzie służył i pieniądze nie pójdą w błoto?
      czy jestem w stanie zamontować to razem z ojcem?
      Następna sprawa to biegi.
      strasznie ciężko wchodzą (wszystkie cztery- prawa dźwignia) - lewa dźwignia od wstecznego i biegów bolowo-szosowych chodzi bez zarzutu. 
       
      i kolejna sprawa to hamulce, hamulce działają ale wydaje mi się że lewe koło chyba trzyma ponieważ prawe koło zaczęło boksować na trawie podczas ruszenia z miejsca i lekko (20cm) się wkopał w ziemię, ogólnie to w środę kiedy szykowałem traktor na strajk to chciałem nim troszkę pojeździć po wsi ponieważ nie jeździłem jeszcze takim traktorem tylko czasami 60-tką więc musiałem ogarnąć biegi i troszkę się do niego przyzwyczaić ale po tych wszystkich usterkach które w nim zalegają dałem sobie spokój, ale na strajku we Wrocławiu byłem, od początku do końca:)
      pozdrawiam
    • Przez Porfavor
      Witam, planuje obecnie remont silnika w swoim Ursusie 385 i myślałem nad dodaniem do niego turbiny. Wiem, że były już tutaj takie tematy ale te najpopularniejsze które znalazłem mają już swoje lata więc chciałem się spytać dziś jak to powinno waszym zdaniem wyglądać. Ursus 385 jest z rocznika 1976 i z tego co sie orientuje ma w sobie silnik z7501. Na youtube itd widziałem sporo doładowanych turbiną c385 i stąd też taki pomysł by dodać mu trochę mocy. Co by było trzeba powymieniać i czy wgl jest sens tak naprawdę? planowałem dodać na pewno wtedy intercooler i rozumiem, że trzeba by było wymienić wtryskiwacze, słyszałem jeszcze o różnicy na ilości pierścieni na tłokach. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, w zimę będę najprawdopodobniej malował felgi w c385, i pytanie ile litrów farby około pójdzie na przednie felgi z dwóch stron i tylnie od zewnątrz (środek jest zakonserwowany). może ktoś malował i się wypowie
    • Przez Kredkizosi
      Witam koledzy potrzebije pomocy w porównaniu cen a więc do sedna pacjent ursus c385 
      Do zrobienia tuleja przedniej osi zwrotnice ok więc narazie nie ruszamy
      chłodnica bo ma wyciek więc upierał bym się przy lutowaniu bo ta nowa to trochę tandeta
      Na krzyżakach kierowniczych są lizy więc również do wymiany 
      Ponoć są urwane jakieś śruby mocujące chłodnice więc ewentualne wiercenie i wydobywanie gwintów 
      I yeraz pytanie przy takim zakresie prac może kosztować robocizna w warsztacie niezależnym czy to się bierze z godziny czy od dzieła 
       
    • Przez szyszka
      Witam posiadaczy ursusow z chlodnica oleju przekladniowego, chcialbym takowa zalozyc lecznieweim dokladnie gdzie siee wpiac ??? prosze o zdjecia jesli byla by taka mozliwosc . z gory dzieki . a takze Kto ma dodatkowy rozdzielacz hydrauliki zamontowany , w swoim mam tylk odwa gniazda szybkozlacz
      a potrzebuje jeszcze dwa . dzieki czekam na pomocne porady.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj