Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co wlewacie do chłodnic ?

176 odpowiedzi na ten temat

#61 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 10:04

Co wlewacie do chłodnic ? Mi miechanik mówił żeby Ursusy postlicencyjne zalewać płynem, bo głowica ma cieńkie ścianki i kamień osadzający się na tych ściankach powoduje przyspieszoną korozje, a że ścianki nie są za grube to szybko pojawiają się nieszczelności. Dlatego ja do swoich postlicencyjnych leję płyn ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co wlewacie do chłodnic ? Dzisiaj, 00:44
  •  

#62 Share UrsusC3603p

UrsusC3603p

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 12:57

Co wlewacie do chłodnic ? Ja mam 3 ciągniki
- Pronar 5130 płyn
- Zetor 3320 woda,płyn
- C-360 3P woda
Ja polecam Płyn Borygo po nie trzeba spuszczać w okresie zimowym no i chłodnica jest bez kamienia.

#63 Share Tobiasz912

Tobiasz912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 21:51

Co wlewacie do chłodnic ? Ja do swoich ciągników leje wode
Praca rolnika godna jest szacunku !!!

#64 Share AREK13

AREK13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 23 lipiec 2008 - 22:15

Co wlewacie do chłodnic ? Ja ursusa 4512 zalewam płynem a 914 wodą . Płyn jest na pewno lepszy ale i droższy.

#65 Share hospodar hospodar

hospodar
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 lipiec 2008 - 23:15

Co wlewacie do chłodnic ? Do wszystkich maszyn jakie posiadam na podwórku płyn Petrygo.

#66 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 07:05

Co wlewacie do chłodnic ? U mnie wszystkie ciągniki są zalane płynem. A teraz taka ciekawostka: Czy ktoś z Was słyszał o zalewaniu układu chłodniczego ropą? Znajomy mojego ojca opowiadał że w latach 70 - tych jak pracował jako operator spychacza, to wlawanie ropy było czymś powszechnym bo nie chciało im się w zimie nalewać co dzień rano ciepłej wody, mówił że poza ponadprzeciętnym zużyciem węży gumowych nic innego sie nie działo (dodam tylko że sprzęt oczywiscie państwowy, a nie jego)

#67 Share trq

trq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 26 lipiec 2008 - 10:22

Co wlewacie do chłodnic ? Ja mojego MF-255 zalewam płynem petrygo, a do T-25 to nic nie muszę wlewać ;)

#68 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 sierpień 2008 - 00:42

Co wlewacie do chłodnic ? C-360 - woda, co 2 lata odkamieniacz do chłodnic i się trzyma to jakoś wszystkiego ;)
Władek - chłodzi się, ale powietrzem :)

#69 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 październik 2008 - 20:10

Co wlewacie do chłodnic ? w lambo według instrukcji mam 42% roztwór płynu zamarzający przy -22stC tak więc zastanawiam się czy na silne mrozy to nie za mało bo mrozy po -25st u nas nad bugiem to nie nowość co roku prawie a zdarzają się i większe, takze chyba nalezało by zmienić fabryczny płyn na coś mocniejszego ;)i tutaj pytanko jaki płyn wybrać, myślałem o petrygo bo podobno borygo jest żrący,a może jakiś inny?

#70 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 październik 2008 - 20:35

Co wlewacie do chłodnic ? Jaki płyn masz w tym traktorku? Petrygo używam od wielu lat i nigdy nie miałem problemu, by kupić borygo o takich samych własnościach musisz zapłacić więcej. Jeśli w układzie masz coś aluminiowego, to musi być Borygo Alu bo zwykłe żre aluminium, petrygu aluminium nie smakuje. Przy stali i żeliwie można lac zwykłe. Trochę mała ta temperatura, lepiej zmienić(kup w hurtowni). Jeśli płyn obecnie stosowany jest na bazie glikolu monoetylowego to można go mieszać z płynami na tej samej bazie(petrygo), wcześniej należałoby zrobić próbę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 październik 2008 - 20:40

Co wlewacie do chłodnic ? no własnie do końca nei wiem jaki mam płyn instrukcja podaje że jakiś sdf coolant ale na rynku są przynajmniej 2 coolanty, pozatym to jakiś koncentrat, prawdopodobnie na glikolu monoetylanowym bo jest neibieski, ale dolanie innego płynu niewiele zmieni temperaturę zamarzania a dolewanie innych koncentratów też będzie nie tanie i ryzykowne, dlatego chyba wymienie cały płyn
a ciągnik to lamborghini r3 i aluminowa chyba jest chłodnica :P

#72 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 26 październik 2008 - 20:56

Co wlewacie do chłodnic ? słuchajcie, nie wierzcie temu co pisze na opakowaniu z płynem, mam kumpla co pracuje w hurtowni z olejami, płynami itd i opowiadał jak to do nich przywożą płyn w beczkach po 1000 litrów, a hurtownia kupuje puste bańki 5-cio litrowe oraz do tego nalepki np: borygo, glikol itd i nalewają płyn do tych 5litrówek z tej 1000litrówki, naklejają nalepki z nazwą i rozprowadzają po sklepach z różną ceną

#73 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 październik 2008 - 21:04

Co wlewacie do chłodnic ? no to w hurtowni, to chyba to jakoś ktoś kontroluje nie?

ps. jak myślicie jaki płyn do spryskiwaczy mógł być zalany fabrycznie?- bo jakoś mam przeczucie ze zimowy to płyn nie jest

#74 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 26 październik 2008 - 21:45

Co wlewacie do chłodnic ? CPN-y też pewnie ktoś kontroluje a jednak wodę lub inne ciecze dolewają ...

Ferdek07 nie patrz na to że pisze że płyn zamarza przy 22stopniach, temp zamarzania płynu z pewnością jest inna, podam przykład jeżeli w domu w sieci ma być 230 volt, to myślicie że tyle jest? jeśli tak to jesteście w błędzie, bo widziałem przypadki gdzie było po 217, 220 ale i nawet 207 volt(tak było w nowo wybudowanym ośrodku zdrowia) i wszystko działało a napięcie zależy od np: odległości od transformatora

#75 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 26 październik 2008 - 21:50

Co wlewacie do chłodnic ? My w zetorze mamy borygo -35 st C
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#76 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 październik 2008 - 22:24

Co wlewacie do chłodnic ? I co z tego , że rozlewają(konfekcjonują), nalepki sami robią, czy dostają razem z płynem. Sprawa jest prosta, są dystrybutorem danego produktu i mają uprawnienia do jego konfekcjonowania. Hochsztapler wprowadzi na rynek towar pochodzący z lewego źródła i podszywający się pod inną markę i wtedy jest problem.

#77 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 26 październik 2008 - 22:33

Co wlewacie do chłodnic ? wyjaśnię w najprostrzy sposób:

jedna beczka 1 tys litrów=> rozlana do dwóch baniek po 500litrów=> naklejenie na jednej z baniek nalepki borygo a na drugiej nalepki glikol=> rozprowadzenie do sklepów

#78 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 październik 2008 - 22:58

Co wlewacie do chłodnic ?

wyjaśnię w najprostrzy sposób:

jedna beczka 1 tys litrów=> rozlana do dwóch baniek po 500litrów=> naklejenie na jednej z baniek nalepki borygo a na drugiej nalepki glikol=> rozprowadzenie do sklepów

Wyjaśnię - borygo ma zastrzeżoną nazwę i jest barwy różowej, glikol jako płyn chłodzacy,dostępny w sprzedaży jest chyba bezbarwny lub niebieskawy. Kolega sypie oranżadkę w proszku by uzyskać kolorek czy je buraczki i o......ię do pojemników :P . Gilokl jako surowiecjest półproduktem, który po rozcieńczeniu i uszlachetnieniu może stać się płynem chłodzącym. On nie pracuje w hurtowni tylko w lewej rozlewni, która podrabia produkt.

#79 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 27 październik 2008 - 05:30

Co wlewacie do chłodnic ? ok, niech będzie po Twojemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 październik 2008 - 08:15

Co wlewacie do chłodnic ? jest na ryku kilka mniej znanych płynów rozprowadzanych po marketach najczęsciej w takich samych butelkach,np.ecogel, glixol, pan samochochdzik itp.

co do instalacji jak są tak duże skoki napięcia w sieci to wina w kablach i niedokładnym montarzu, jak miałem takie skoki nie chcieli mi uruchomić nowej chłodni na mleko, a co do stopnia zamarzania płynów to jak jest -22% to nie konieecznie musi być niżej a może to być np. -19st :P

założyłem ten temat bo 3 lata temu w polonezie zamarzł mi płyn pewnego mroźnego poranka, bo to że przez noc nie rozsadzi to po uruchomieni wentylator pracuje i pompuje powietrze -27stC a jak popuje przez chłodnice to chłodnicę wychładza do -38--40st i zanim otworzy się termostat może zamrozić chłodnicę :)