ferguson235

Co wlewacie do chłodnic ?

Polecane posty

Arek    218

po kilku latach jeżdżenia na wodzie cały układ zapcha się kamieniem i straci swoją wydajność co bardzo często jest spotykane w bizonach. dlatego we wszystkich ciągnikach mam tylko płyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidoff123    0

W internationalu 844 mieszanka 50/50 płyn i woda, ale w zimie mamy zamiar zalać go w całości płynem, jeszcze mam takie pytanko czy to normalne że pokrywy silnika, znaczy kadłub jest dość silnie nagrzany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA zalewam wodą bo nie wiadomo jak jest to jest z układem wodnym w starych ursusach:D Jak cos to na polu ze stawku mozna zawsze dolac:D


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ja w tym momencie zarówno c330 jak i 7211 są na wodzie ale destylowanej :P ale na zimę do zetora pójdzie płyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

Wszytkie ciągniki i auta są na płunie Borygo lub petrygo większosc na petrygo bo brygo ponoc wycofują z produkcji i nie ma juz 20L są tylko 5tki a bizon jaest zalewany wodą rz w roku sie go odpala takze nie ma sensu marnowac kasy na płyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

władek nic a C-360 wode bo w zime nie odpalil by na zimnym płynie


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Mi miechanik mówił żeby Ursusy postlicencyjne zalewać płynem, bo głowica ma cieńkie ścianki i kamień osadzający się na tych ściankach powoduje przyspieszoną korozje, a że ścianki nie są za grube to szybko pojawiają się nieszczelności. Dlatego ja do swoich postlicencyjnych leję płyn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusC3603p    1

Ja mam 3 ciągniki

- Pronar 5130 płyn

- Zetor 3320 woda,płyn

- C-360 3P woda

Ja polecam Płyn Borygo po nie trzeba spuszczać w okresie zimowym no i chłodnica jest bez kamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AREK13    0

Ja ursusa 4512 zalewam płynem a 914 wodą . Płyn jest na pewno lepszy ale i droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hospodar   
Gość hospodar

Do wszystkich maszyn jakie posiadam na podwórku płyn Petrygo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

U mnie wszystkie ciągniki są zalane płynem. A teraz taka ciekawostka: Czy ktoś z Was słyszał o zalewaniu układu chłodniczego ropą? Znajomy mojego ojca opowiadał że w latach 70 - tych jak pracował jako operator spychacza, to wlawanie ropy było czymś powszechnym bo nie chciało im się w zimie nalewać co dzień rano ciepłej wody, mówił że poza ponadprzeciętnym zużyciem węży gumowych nic innego sie nie działo (dodam tylko że sprzęt oczywiscie państwowy, a nie jego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1

Ja mojego MF-255 zalewam płynem petrygo, a do T-25 to nic nie muszę wlewać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

C-360 - woda, co 2 lata odkamieniacz do chłodnic i się trzyma to jakoś wszystkiego ;)

Władek - chłodzi się, ale powietrzem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w lambo według instrukcji mam 42% roztwór płynu zamarzający przy -22stC tak więc zastanawiam się czy na silne mrozy to nie za mało bo mrozy po -25st u nas nad bugiem to nie nowość co roku prawie a zdarzają się i większe, takze chyba nalezało by zmienić fabryczny płyn na coś mocniejszego ;)i tutaj pytanko jaki płyn wybrać, myślałem o petrygo bo podobno borygo jest żrący,a może jakiś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jaki płyn masz w tym traktorku? Petrygo używam od wielu lat i nigdy nie miałem problemu, by kupić borygo o takich samych własnościach musisz zapłacić więcej. Jeśli w układzie masz coś aluminiowego, to musi być Borygo Alu bo zwykłe żre aluminium, petrygu aluminium nie smakuje. Przy stali i żeliwie można lac zwykłe. Trochę mała ta temperatura, lepiej zmienić(kup w hurtowni). Jeśli płyn obecnie stosowany jest na bazie glikolu monoetylowego to można go mieszać z płynami na tej samej bazie(petrygo), wcześniej należałoby zrobić próbę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no własnie do końca nei wiem jaki mam płyn instrukcja podaje że jakiś sdf coolant ale na rynku są przynajmniej 2 coolanty, pozatym to jakiś koncentrat, prawdopodobnie na glikolu monoetylanowym bo jest neibieski, ale dolanie innego płynu niewiele zmieni temperaturę zamarzania a dolewanie innych koncentratów też będzie nie tanie i ryzykowne, dlatego chyba wymienie cały płyn

a ciągnik to lamborghini r3 i aluminowa chyba jest chłodnica :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, nie wierzcie temu co pisze na opakowaniu z płynem, mam kumpla co pracuje w hurtowni z olejami, płynami itd i opowiadał jak to do nich przywożą płyn w beczkach po 1000 litrów, a hurtownia kupuje puste bańki 5-cio litrowe oraz do tego nalepki np: borygo, glikol itd i nalewają płyn do tych 5litrówek z tej 1000litrówki, naklejają nalepki z nazwą i rozprowadzają po sklepach z różną ceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no to w hurtowni, to chyba to jakoś ktoś kontroluje nie?

 

ps. jak myślicie jaki płyn do spryskiwaczy mógł być zalany fabrycznie?- bo jakoś mam przeczucie ze zimowy to płyn nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CPN-y też pewnie ktoś kontroluje a jednak wodę lub inne ciecze dolewają ...

 

Ferdek07 nie patrz na to że pisze że płyn zamarza przy 22stopniach, temp zamarzania płynu z pewnością jest inna, podam przykład jeżeli w domu w sieci ma być 230 volt, to myślicie że tyle jest? jeśli tak to jesteście w błędzie, bo widziałem przypadki gdzie było po 217, 220 ale i nawet 207 volt(tak było w nowo wybudowanym ośrodku zdrowia) i wszystko działało a napięcie zależy od np: odległości od transformatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

I co z tego , że rozlewają(konfekcjonują), nalepki sami robią, czy dostają razem z płynem. Sprawa jest prosta, są dystrybutorem danego produktu i mają uprawnienia do jego konfekcjonowania. Hochsztapler wprowadzi na rynek towar pochodzący z lewego źródła i podszywający się pod inną markę i wtedy jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
    • Przez kingway
      Witam , może ktoś z was ma  namiar na sklep lub hurtownie gdzie można kupić w dobrej cenie oleje silnikowe i hydrauliczne   Byłbym wdzięczny za pomoc  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj