ferguson235

Co wlewacie do chłodnic ?

Polecane posty

ferguson235    0

BORYGO (petrygo) - Zawierają domieszki zapobiegające powstawaniu w chłodnicy kamienia kotłowego, korozji, uszkodzeniom gumowych elementów układu chłodniczego itp. Gęstość płynu wynosi około 1,070-1,080 g/cm³, temperatura zamarzania około –35°C, temperatura wrzenia nie mniej niż 105°C

 

Co jest lepsze woda czy borygo ( petrygo) co stosujecie do swoich ciągników ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

a ja leje koncentrat miesza się go 50/50 z wodą i powstaje płyn


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

do C-330 wlewamy wodę


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

New Hollanda to siłą rzeczy zalanego mam płynem ;) A C-330 mam zalanego wodą, ale starszy już skłania się do wlania płynu.. :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja do wszystkich ciągników oprócz koguta on nie potrzebuje niczego wole raz kupić płyn niż ciągle w zimie spuszczać wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a ja w mf i c330 od zawsze woda! dlaczego? bo gdyby zrobili gdzieś porządne przewody gumowe z chłodnicy do silnika to zalewał bym płynem a tak regularnie co rok co 2 lata jakaś guma puszcza i po płynie ;) płyn do gleby, pozatym zalany ciepłą wodą w najostrzejsze mrozy każdy ciągnik odpali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

NH i 3512 są zalane płynem, a ciapek wodą, z prostej przyczyny. Zimą wleje się kubełek ciepłej wody i pali na dotyk, a tak pewnie trzeba by było ją z zaciągu palić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Dynagel 2000 lub Borygo Alu do każdego sprzętu z silnikiem oprócz C 330, bo tam jest woda..


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Do c360 wlewam wodę


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

A ja do C-360 leję wodę choć mam przygotowany płyn ale teraz lato to raczej nie bedzie potrzeby lać plynu . wodą leję bo jest zawsze pod ręką a moge zalać płyn bo chłodnicę mam szczelną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja mam teraz ciapka i 3512 na płynie i mam spokój w zimę ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Na dzień dzisiejszy leje wodę ale planuje zacząć lać płyn po tym jak moja 30-tka zaczęla ostatnio szybko się grzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja do C360 3P i C330 tylko płyn. A DF to sobie powietrze zasysa ;)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Wiadomo ze płyn jest lepszy, ale jak chłodnica troszkie leci to trzeba woda bo szkoda płyna, u mnie jeden chodzi na wodzie pozostałe na płynie borygo a proxima na borygo EKO tym zielonym


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
    • Przez kingway
      Witam , może ktoś z was ma  namiar na sklep lub hurtownie gdzie można kupić w dobrej cenie oleje silnikowe i hydrauliczne   Byłbym wdzięczny za pomoc  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj