Piotrass

Zmiana Mleczarni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotrass    14

Witam chcialbym sie was poradzic otoz chcialbym zmienic mleczarnie bo roznica w cenie wynosi obecnie 25 gr, ale bez wypowiedzenia jak odejde to zabiora ostatnia wyplate a z 3 miesiecznym wypowiedzeniem jak to zazwyczaj kazdy robi w naszej mleczarni sie maly haczyk gdyz niedawno wprowadzili ze podczas okresu wypowiedzenia nie przysluguje premia miesieczna krora wynosi 15   gr wiec mialbym przez 3 miesiace mleko po 90 gr , moga tak? w umowie jest mowa o tym ze bez wypowiedzenia zabieraja wyplate ale ze z 3 miesiecznym wypowiedzeniem nic nie ma ze cos zabieraja. I teraz niewiem co zrobic gdyz z wypowiedzeniem stracilbym przez te 3 miesiaceponad 20 tys. macie jakies pomysly? Ktos ostatnio z was zmienial mleczarnie i mial podobnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli tak mają zapisane w statucie i potwierdzone masz to w umowie to tak musi być. Nie obejdziesz. Słyszałem od jednego dostawcy że przez 3 miesiące dostarczał po 1 L, ale to raczej nie przejdzie. 

Analizując jeżeli masz około 45 tys. L/m-c i średnią cenę 1,05:

 

I sytuacja:

3 miesiące - 15gr = -20 000zł ( o ile nie pojadą po parametrach)

 

II sytuacja:

1 miesiąc 45000 x 1,05 = -47 250zł

3 miesiące w nowej mleczarni 45 000L x 3 x 0,25zł = +33750 zł

 Reasumując 33 750zł - 47 250zł= -13500 zł

 

Pocierpieć 1 miesiąc bez wypłaty, a koszt ogólny przejścia będzie niższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

w wartmilku tak cwaniakują?? zarębski lepszy bo sam kazał odchodzić bez żadnych problemów. co odbiór kierowca się chwalił że doszedł jakiś dostawca od zarebskiego


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Tylko latwo powiedziec a zyc miesiac bez wyplaty co innego, Tak w wart milku jest teraz ze przy wypowiedzeniu nie ma tej premi miesiecznej bo wiedzieli ze zaczna odchodzic przy takiej cenie i dlatego to jest i sie smieja ze kazdy mowi ze odchodzi a nikt nie odejdzie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy różnicy 5-10 gr nie ma co się przejmować zmianą mleczarni. Przy takiej różnicy jak piszesz to masz ok 130 000 zł różnicy rocznie. Jak masz gwarancje, że Twój nowy podmiot jest duży i w ostatnich miesiącach utrzymywał średnią cenę znacznie wyższą niż Ty dostawałeś to nie ma co się zastanawiać. Idą zwyżki cen więc nawet w ciągu tych 3 miesięcy nie powinieneś tego odczuć. Jeszcze zależy ile dla Ciebie to 130 tys - za to można naprawdę dużo w stadzie/dochodzie poprawić i zaprocentuje w przyszłości.

 

To moją opinia. Sam musisz przemyśleć.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kromlek    3

robisz tak, kupujesz 2 mały basen i 100 litrów przez 3 miesiące oddajesz do starej mleczarni albo pilnujesz kierowcy żeby więcej nie zabierał a resztę do nowej i ci w tej starej mogą naskoczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj