Skocz do zawartości

Zdjęcie

Choroby cieląt

806 odpowiedzi na ten temat

#161 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka no i fajne dziewczyny ;]

Napisany 09 lipiec 2012 - 20:57

Choroby cieląt No właśnie ze smokiem też nie za bardzo mu to wychodzi :(
Windows jest jak kobieta lekkich obyczajów - łapie każdy syf...
"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Choroby cieląt Dzisiaj, 19:14
  •  

#162 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 21:20

Choroby cieląt a u wcześniejszego właściciela pił mleko czy mlekopan?

#163 Share AGHIAprvPL

AGHIAprvPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 21:53

Choroby cieląt Jak cielak jest zmaltretowany w czasie porodu to podaję mu zastrzyk steryda (przeciwbólowo i przeciw obrzękowi zgniecionego gardła).
I też Candilat (vinkamina i papaweryna) który pomaga dotlenić układ nerwowy, bo jak nawet pisze na ulotce tego leku niedotleniony w czasie porodu mózg "nie kontaktuje" że ma jeść.

Jak mimo steryda nadal niechętnie pije to daję mu selen+jod+wit E na wzmocnienie mięśni ssących.

Cielę przy normalnym porodzie może przechodzić powoli przez kanał rodny, a wielki cielak musi przejść szybko bo przechodzi ciasno i jest miażdżony.

Gdyby żebro zostało złamane i przebiło płuco, to krew z nosa byłaby czerwoną pianą.
Jeśli krew jest śluzowo-czerwoną nitką to pochodzi tylko z nosa a nie głębiej
www.aghia.prv.pl - mój wiejski francuski blog

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share adik259

adik259

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 sierpień 2012 - 21:33

Choroby cieląt WItam!
Zwracam sie z prosba o udzielenie mi rady co mam zrobic poniaważ mój cielak zadławił sie głabem od buraka.Nic nie pije i kaszle.Co mam zrobic w tej sytułacji.Prosze o jak najszybasza odp.
Z góry dziekuje.

#165 Share ursusy

ursusy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo mechanictwo

Napisany 14 sierpień 2012 - 22:21

Choroby cieląt Zadzwonic do weterynarza...
Powered By NEW HOLLAND
Ursus: Polubisz każdą drogę

Podlasie

#166 Share sony5

sony5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 sierpień 2012 - 23:26

Choroby cieląt ursusy dokładnie nic ty samemu nie zdziałasz

#167 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 07:08

Choroby cieląt Można przepchnąć przewodem gumowym,ale do tego trzeba trochę doświadczenia.

#168 Share adik259

adik259

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 10:13

Choroby cieląt Dzieki zdecydowalem sie na weterynarza i pomogło temat do zamkniecia

#169 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 20 wrzesień 2012 - 18:38

Choroby cieląt Witam serdecznie mam maproblem z byczkiem jakis mesiac temu dostał rozdecia i oczywiscie sonda aby uszły gazy i teraz cielak jest taki markotny co prawda je ale nie chetnie oraz mało, i mam pytanie co mozna mu podawac aby odzyskał apetyt przed zabiegiem zjadał sporo a teraz z kilo paszy i troche sianokiszonki. Dodam ze miał podane legi na odnowienie flory itp ale widze ze nie skutkuje to wcale.

#170 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 11:07

Choroby cieląt cielak zjadł metrowy miedziany w osłonie przewód, taki cieniutki jak do głośników. jaka jest szansa, że go strawił? było to jakiś msc temu, a dzisiaj miał wzdęcia, ale po krótkim masażu powietrze zeszło.
jeśli to ten kabel to nie ma sensu wzywać wet, tylko w łeb. jak sądzicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 listopad 2012 - 11:18

Choroby cieląt raczej kabla nie strawi.... ;) proponuje go... w kiełbasy ;) tak to szkoda, bo może zyć ,a moze i na drugi dzień paść... i wtedy starta... Jeśli to duża krowa by była to na pewno by nic sie jej nie stało... a Cielaki są delikatne na sprawy trawienne. ten kable może go podrażniać od środka i wtedy wiadomo co moze sie stac, a jak już ma wzdęcia, to widać coś jest nie tak...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#172 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1004 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 15 listopad 2012 - 12:44

Choroby cieląt a skąd pewność że go zjadł ja bym wezwał lekarza weterynarii niech postawi diagnozę

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#173 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 13:36

Choroby cieląt no bo był kabel i nagle go ni ma.. to zjadł, nie miałam pewności która sztuka zjadła. jak na razie więcej wzdęć nie miało. zobaczymy..

#174 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 listopad 2012 - 14:32

Choroby cieląt Dziwnie kolego postępujesz. Skoro dokładnie nie wiesz ktory to zjadł kabel równie dobrze mozesz wszystko wybić w cholere a to ze ten cielak mial wzdecia to może być zupełnie coś innego jak kabel może zbieg okoliczności. A może ten kabel spadł i poszedł w obornik ??? jak chcesz wybić pół stada proszę bardzo ale w takich przypadkach wzywa sie lekarza weterynarii no nie??? jesteś hodowcą i nie wiesz jak postępować. Wiadomo wizyta weterynarza jest kosztowna ale jak ci padnie mlody to straty będą jeszcze wieksze. Twój wybór. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

#175 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 14:38

Choroby cieląt koleżanka nie kolega.

#176 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 15 listopad 2012 - 14:49

Choroby cieląt @marzencia - skoro bydlątko juz miesiąc żyje i nic się w tym czasie nie wydarzylo to mozliwe też jest że kabelek został przeżuty i wy....dalony.Taki kabelek to nie sznurek do slomy tylko kilkanaście cieniutkich niteczek z miedzi i mozolne przezuwanie napewno dalo mu rady.A tym bardziej,ze nie wiesz dokladnie któren osobnik to pożarł.Parę lat temu zamordowaliśmy w celach konsumpcyjnych dorodną, roczną jałówkę.Była zdrowa jak byk,a w czasie patroszenia okazało sie ,że miała w żołądku dość spory kawałek folii i sznurek.I dała rady.Będzie dobrze,a w łeb zawsze można dać.

#177 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 15 listopad 2012 - 16:05

Choroby cieląt u nas na wsi było że miała spory kłębek sznurka i kawałek drutu kolczastego i też jakoś przerzyła

#178 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 16:10

Choroby cieląt Nie piszmy że nic mu nie będzie zależy jak podziała na konkretnego, w zakładach wyciągają niekiedy całe kłęby sznurków z żołądków i jakoś dotrwali one do odpowiedniej masy. Moim zdaniem powinniście obserwować go przez jakiś czas czy przyjmuje paszę i czy dobrze ją wykorzystuje a także jego zachowanie i ewetualnie skonsultować się z weterynarzem
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

#179 Share wojcio1995

wojcio1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 17:10

Choroby cieląt Na razie nic nie rób. Bo nie masz pewności że ten cielak zjadł. Tak jak kolega wyżej napisał że ten przewód mógł wylałdować w oborniku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 20:18

Choroby cieląt

Dziwnie kolego postępujesz. Skoro dokładnie nie wiesz ktory to zjadł kabel równie dobrze mozesz wszystko wybić w cholere a to ze ten cielak mial wzdecia to może być zupełnie coś innego jak kabel może zbieg okoliczności. A może ten kabel spadł i poszedł w obornik ??? jak chcesz wybić pół stada proszę bardzo ale w takich przypadkach wzywa sie lekarza weterynarii no nie??? jesteś hodowcą i nie wiesz jak postępować. Wiadomo wizyta weterynarza jest kosztowna ale jak ci padnie mlody to straty będą jeszcze wieksze. Twój wybór. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

dzięki za traktowanie jak niedouczonego dzieciaka.

co do samego cielaka, jeszcze żyje, wzdęcia się nie powtórzyły. zobaczę co będzie rano.
weta nie wzywam,I NIE CHODZI TU O KASĘ w razie "W" rzeźnika mam po sąsiedzku, stada też nie wybiję, są dwie opcje ten cielak albo drugi. miałam już przypadek ze sznurkiem w żołądku(co okazało się dopiero po serii antybiotyków i finalnym podcięciu gardła) też miał cielak wzdęcia, tyle że cały dzień się męczyliśmy, a wieczór poszedł pod nóż.

a tak jako ciekawostkę dodam, iż mam w stadzie krowę która nie przepuści żadnej folii. co by nie znalazła to zje. nie wiem czy to trawi, bo nieraz nie zdążyło się dobiegnąć i wyciągnąć ( a niestety jeden moher we wsi, ma zwyczaj puszczania reklamówek z wiatrem) i ona z uśmiechem na pysku wcinała worek. i żyje