Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Jeśli jesteś lekarzem wet., albo technikiem wet to tak :)

Zadzwoń do lekarza, niech osłucha bydlaki, zbadacie temperaturę, poda stosowne leki jeśli trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Mam takie pytanie Czy cielak jak będzie miał coś na płucach to może mieć problemy ze wstawaniem i chodzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak. Jesli ma wysoka gorączkę lub jeśli ma już dużą niewydolność. Wezwij lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Był lekarz wczoraj osłuchał go zmierzył temp. Stwierdził że poszło mu na płuca bo słychać szmer tylko bez temperatury i dlatego jest taki słaby, dostał od razy dwa zastrzyki i dał następne na dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I jak? Jest jakas poprawa? Wstaje sam? Pije mleko? Pewnie dal antybiotyk i lek przeciwzapalny, powinno pomóc jesli diagnoza trafiona, jesli po dwoch dniach bez zmian to pewnie zmieni antybiotyk na inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli jest gorzej niz wczoraj? Podawales juz dzisiaj powtorkę leków? Powinien dostac przeciwzapalny chociaz teraz. Jesli jest o wiele gorzej niz wczoraj zadzwon do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

może jest trochę lepiej ewentualnie bez większych zmian, dostał rano tak jak mówił wet i reszta jutro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli trzeba czekac, jesli jest bez zmian lub lepiej to trzeba odczekac, pozwolić antybiotykowi działać chociaż dzień.

Czasem za pozno zauwazona choroba jest trudniejsza do wyleczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

zaczęło się wczoraj rano bo w piątek było ok a wczoraj rano już nie mógł wstać, wet stwierdził że poszło od razu na płuca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli szybko poszło. Miejmy nadzieję, że leki beda działać. W ogole cielak wstaje ? Wyciąga szyje? Widac, ze ma trudnosc z oddychaniem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

jak się go podniesie to stanie na nogach ale po paru krokach się kładzie, czasami wyciąga szyję, oddycha szybko i płytko chociaż wydaje mi się że dziś trochę lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No coż, musisz czekać, jesli ma apetyt to dobrze, mozesz mu dawac mleko czesciej a w malych ilosciach lub przepajac ciepłą wodą z elektrolitem jesli masz. Zapewnic mu sucha sciolke bez przeciagu, ale z dostepem swiezego powietrza. Mam nadzieję, że uda mu sie dojsc do siebie 👍👍👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mi skóra cierpnie jak ktoś pisze że cielun mu ducha jak lokomotywa ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzeba miec się na bacznosci, do znajomego przyjechali badać stado na obecność gruźlicy, po tygodniu ponad 7 krów mialo zapalenie płuc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
6 godzin temu, micgal39533 napisał:

tak już bywa raz nic się nie dzieje a raz wszystkie sztuki mogą być chore ;/ 

Świeży zakup ? Jak masz swoje kury to jajko na wzmocnienie mu nie zaszkodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

kupione we wtorek, jak byłem mu dać w południe mleko to próbował się zebrać do wstania ale nie mógł zobaczymy jutro co będzie jak leki już trochę w nim będą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

rano miał 39,3, oddech ma teraz trochę głębszy ale wstać nie chce, jak go podnieśliśmy to wgl nie stawał na nogach dopiero jak je potarliśmy i poruszali to na chwilę stanął, jeszcze chyba nie czuje się na siłach a do tego nogi ścierpnięte, zobaczymy co będzie dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Zapalenie przeszło ale był dziś wet i stwierdził że ma nacisk na nerwy, dostał serię zastrzyków i zobaczymy co będzie, postęp jest taki ze jak postawiliśmy go dziś to stał chwilę sam bo wcześniej od razu leciał na ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

@Paulina1985

 

Cielak jak mu się pomoże to stanie ale chodzi do tyłu, sprawdzałem dziś czy nie są przerwane nerwy ale chyba nie bo odczuwa na całym ciele 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj