Skocz do zawartości

Zdjęcie

Choroby cieląt

806 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 18 kwiecień 2010 - 21:24

Choroby cieląt Ja nie szczepie bydła. Nieraz jak cielaki chorowały t im coś tam wstrzykiwałem, na gorączkę chyba? W tym roku chce odrobaczyć cielaki przed pójściem na pastwisko. A na co można szczepić bydło wogóle bo nie jestem w temacie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Choroby cieląt Dzisiaj, 13:38
  •  

#82 Share Piotrax12

Piotrax12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sport,rolnictwo

Napisany 31 maj 2010 - 13:18

Choroby cieląt Mam problem z cielakiem. Już 2 dzień leży głową na dół i ciężko dyszy. Mleka nie chce pić i nie wiem co z nim? Co mu może dolegać? Proszę o pomoc
U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

#83 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 31 maj 2010 - 17:50

Choroby cieląt Prawdopodobnie zapalenie płuc. A ma biegunkę?

Edytowany przez andrzej2110, 31 maj 2010 - 18:56.
Cytowanie posta wyżej

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share Piotrax12

Piotrax12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sport,rolnictwo

Napisany 01 czerwiec 2010 - 15:36

Choroby cieląt Nie ma biegunki
U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

#85 Share stokrotka120

stokrotka120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, zwierzęta (szczególnie konie), piłka nożna, motoryzacja, podróże, nauka :D

Napisany 22 styczeń 2011 - 10:54

Choroby cieląt Witam. Kilka dni temu ocieliła się nam krowa. Miała bardzo a nawet mogę powiedzieć strasznie dużego cielaka. Cielak ten, od razu po porodzie wydawał się dziwny, później nie chciał wstać, ciągle wymachuje nogami we wszystkie strony i łbem, ma dziwnie odchyloną do tyłu głowę. Czy spotkaliście się z takim przypadkiem ? Czy może lepiej skrócić cierpienie tego zwierzaka i go dobić ? Proszę o rady, pozdrawiam :)

Ps. Pije mleko dobrze, tylko ciągle beczy ;/

#86 Share Jasiek21

Jasiek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 11:11

Choroby cieląt A wogóle wstał i chodzi Ci ten cielak?

Edytowany przez Jasiek21, 22 styczeń 2011 - 11:25.

Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie, zmienianie i jakiekolwiek manipulacje.

#87 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 11:12

Choroby cieląt Takie objawy sugerują na typowe porażenie porodowe. Ma miejsce, kiedy cielę podczas porodu zostało podduszone w wyniku zerwania, lub mocnego zaciśnięcia się pępowiny. Jeżeli to trwa już kilka dni to marne szanse.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#88 Share Jasiek21

Jasiek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 11:14

Choroby cieląt Ja kiedyś też miałem cielaka z porażeniem to wogóle nie mógł wstać na przednie nogi.

Edytowany przez Jasiek21, 22 styczeń 2011 - 11:18.

Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie, zmienianie i jakiekolwiek manipulacje.

#89 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 11:22

Choroby cieląt U mnie niedawno był taki byczek mięsny i nie miał odruchu ssania po 2 tygodniach wlewania na siłę mleka nauczył się ssać krowę, ale już go sprzedaliśmy.

#90 Share stokrotka120

stokrotka120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, zwierzęta (szczególnie konie), piłka nożna, motoryzacja, podróże, nauka :D

Napisany 22 styczeń 2011 - 11:32

Choroby cieląt Nie nie wstał, tylko leży i macha bezwładnie nogami i głową. Są jakieś szanse, żeby wstał i czy weterynarz tu coś pomoże ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 12:11

Choroby cieląt Możesz popytać się, ale wet. chyba nic nie wskóra. Na uszkodzony mózg jeszcze nie wymyślili leku.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#92 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 12:24

Choroby cieląt Tez tak miałem ciężki poród weterynarz mówił ze to niedotlenienie mózgu u mnie po dwóch dniach minęło jak pije mleko może się ogarnie

#93 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 13:07

Choroby cieląt U nas było takie coś kilka razy ale po paru dniach zawsze było ok. Ale warto poradzić się weterynarza

#94 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 22 styczeń 2011 - 15:09

Choroby cieląt Warto poradzić się weterynarza, moim zdaniem objawy wskazują na uszkodzenie neurologiczne(byłaś przy porodzie?)możesz spróbować się pobawić; spróbuj położyć cielę z głową nieco wyżej niż reszta ciała, połóż mu na głowę zimny okład, a wogóle obmacaj głowę, czy nie ma widocznych uszkodzeń czaszki, Jeżeli tak- to skróć cierpienia :(

#95 Share stokrotka120

stokrotka120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 16:34

Choroby cieląt

Warto poradzić się weterynarza, moim zdaniem objawy wskazują na uszkodzenie neurologiczne(byłaś przy porodzie?)możesz spróbować się pobawić; spróbuj położyć cielę z głową nieco wyżej niż reszta ciała, połóż mu na głowę zimny okład, a wogóle obmacaj głowę, czy nie ma widocznych uszkodzeń czaszki, Jeżeli tak- to skróć cierpienia :(

Nie, niestety nie byłam przy porodzie ale tata mówił ze łatwo się wycieliła. Dzięki za porady, zrobię tak jak mówicie :)

#96 Share ddeutzdx110

ddeutzdx110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 luty 2011 - 17:37

Choroby cieląt Trzy dni temu ocieliła mi się krowa , ale 10 dni przed terminem .Mam urządzenie do wyciągania cielak od tej krowy cielak był bardzo duży i naddatek wyszedł tyłemm strasznie ciężko szło. cielak jest teraz słaby nie chce chodzi mało pije mleka jest słaby i podejżewam że ma przeciągnięte nogi od tego urządzenia . Weterynarz przyjechal dał mu witaminy ale to nic nie daje. ja go rozmazowuje i pomagam mu chodzić ale i tak to nic nie daje . Co zrobić pomóżniec (Sorki że tak szczegółowo się ropisałem) :)

#97 Share Karolt

Karolt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 14 luty 2011 - 17:46

Choroby cieląt Miałem podobny problem wazne jesty zeby pił mleko a jak niechce trzeba wlac mu sondą bo inaczej jak niebedzie pił to nie bedzie miał energi powinien po jakims czasie wstac u mnie wstał dopiero po 5 dniach mozesz mu podać ogolny antybiotyk na wzmocnienie napewno pomoże

#98 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 14 luty 2011 - 19:38

Choroby cieląt To,że krowa wycieliła się 10 dni przed terminem jest w granicach tolerancji.Zgadzam się z przedmówcą,że bardzo ważne jest,aby cielę jednak piło mleko.Jak oddycha?Przy porodzie pośladkowym istnieje niebezpieczeństwo zachłystowego zapalenia płuc(pępowina przygnieciona przez obręcz miedniczną krowy zmusza cielę do szukania oddechu)Jeżeli słyszysz szmery w płucach(przyłóż ucho)to niestety rokowania są ostrożne.

#99 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 14 luty 2011 - 22:10

Choroby cieląt Nam niestety jesienią padło cielę które się urodziło 14 dni przed terminem, pierwsze 24 godziny było jako tako, piło, wstawać próbowało, ale samo nie potrafiło ustać, ale później zaczęło ciężko oddychać, było chłodne, chociaż było ciepło w pomieszczeniu, i po cielaku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Taisa

Taisa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 15:27

Choroby cieląt Witam mam problem z dwutygodniowym cielakiem, objadł się sianem i teraz nie chce pić mleka i jest osowiały, ma trudności ze wstaniem, a jego zołodek nie pracuje( tak sadzę). Czy ktoś wiem jak mu pomóc ? proszę o szybką odpowiedz