Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

A co dostawał i kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Popraw mu florfenikolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

zadzwoniłem do znajomego weta przyjechał w sobotę dał 3 zastrzyki i zostawił dwa, w niedzielę już było lepiej poprawił się apetyt i kaszel ustał, dziś dostał jeszcze te dwa zastrzyki i jest ok. cena 60zł myślę że nie dużo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazdaadam    18

jaka moze byc przyczyna padniecia cielaka 3 tygodniowego wieczorem był normalny pił a rano sztywny 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko sekcja może na to odpowiedzieć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skanalop    19

@gazdaadam tylko poprzez badanie sekcyjne możemy mieć pewność

W tej chwili możemy tylko przypuszczać. Mogło dojść do niedrożności, jakiś skręt jelit, żołądka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Ciele już mi 2 tygodnie chodzi ze wzdętym brzuchem ale nie żwacz tylko gazy są w trawieńcu i jelitach była myśl że się trochę przytkało ale się wyprużnia jeść coś tam je chyba że coś zjadło i się trochę zatkało miał ktoś podobny przypadek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skanalop    19

Ja swojego cielaka około 100/150 kg sondowalam 2 razy pod rząd. U mojego znajomego był przypadek kiedy to odsadka sondowal przez dwa tygodnie codziennie. Nikt nie dawał mu szans i skazywał na mięso a jednak się udało. Wyrósł na porządną sztukę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nokia6002    9

A ja mam problem. Krowa kaszlała w ciąży, wet mówił żeby nic nie dawać bo to końcówka była. Ocieliła się i po ok tygodniu zaczęła kaszleć cieliczka. Wet był dał 3 zastrzyki, 2 antybiotyki i trzeci pzapalny. Przeszło na chwilkę i nadal kaszlała. był wet badać krowę i mówi  żeby się nie przejmować.  Krowa nadal kaszle sporadycznie a maluch cześciej. Dodatkowo dokupiłam dwa cielaki. Jedna była chora też dostała leki i nie kaszlała troszkę, teraz kaszlą dwie. Mam dość wszystkie kaszlą . Do jakiego weta się zgłosić?  Woj.pomoprskie okolice Kwidzyna. Coś by  pomogło. We wrześniu chcę kolejne cielaki i co też będą kaszlały? To w zimie obora mi się posypie :D hehe
Krowa z cieliczką na polu a dwa kupione w oborze stoją. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skanalop    19

@nokia6002 Lekarz bał się cokolwiek podać tej krowie która była prawie już na końcu ciąży z tego względu że jakiś antybiotyk mógłby zadziałać na płód i wywołać poronienie. Z takimi przypadkami jest zawsze problem. Szkoda tylko że nie zaczekałaś z dokupieniem kolejnych sztuk dopóki te pierwsze się nie wykurują.. Święta zasada. Nie wpuszcza się nowych sztuk jeśli masz epidemie. Między innymi dlatego że wówczas może dojść do pogorszenia u Twoich sztuk i tych nowych. Przywozisz nieznajome drobnoustroje do obory.. ponadto nowe sztuki są zawsze osłabione przez drogę , dodatkowo stres i wszystko się przykleja jak na taśmę. 

Wiesz jakie antybiotyki były podawane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nokia6002    9

Nie mam pojęcia jakie. Drugi wet dał zastrzyki jakoś na "F" i podawałam raz i drugi po 48h. Zaczynam swoją hodowlę dopiero. I tak wiesz chciałabym wszystko szybko i od razu. A tak się nie da niestety. I teraz jestem w kropce i nie wiem co zrobić. Nie czują się źle są wesołe brykają pobierają paszę bez problemu, tylko ten kaszel. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skanalop    19

Początki zawsze są trudne :) Zapamiętaj na przyszłość że jeśli coś Ci się dzieje w oborze to trzeba wyleczyć i poczekać najlepiej jeszcze ze 2/3 tyg. zanim wpuści się nowe sztuki. 

Pewnie Floron.. Dobry antybiotyk. Powinno ich puścić jeśli to była świeża infekcja. Jeszcze zapytam. Kaszel jest częsty czy pojawia się po pojeniu np ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nokia6002    9

Kaszel jest bardzo rzadko, i nie w trakcie jedzenia. Tylko jeśli brykają i szaleją to wtedy zaczynają pokasływać. Mam nadzieję, że do września im przejdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    271

Witam. Padł mi ostatnio kilkudniowy cielak na płuca.  Za późno rozpoczęte leczenie. Wet stwierdził zalewowe zapalenie pluc. Po kilku dniach następny świeżak trzydniowy posmutnial i zaczął łapać gorączkę.  Wet stwierdził znów zalanie w płucach ale tym razem wcześniejsza diagnoza go uratowała. Przy okazji postanowiliśmy osłuchać  jeszcze trzeciego zdrowego dwudniowego byczka i Wet stwierdził że i ten ma wody w płucach więc dostał leki. Miał ktoś z Was takie przypadki ? Wszystkie trzy krowy są mięsne i cielily się bez problemu same choć pod obserwacją. Cielaki same wstawaly w ciągu ok 3 godz po ocieleniu i doily matki bez problemu a po kilku dniach ujawniło się to zalewowe zapalenie płuc.. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nokia6002    9

Prawdopodobnie wirusa przyniosła krowa, tak z moich obserwacji wywnioskowałam. Krowa kaszle co jakiś czas ślini się też często, kaszle cielak którego urodziła w kwietniu zaczął tuż po urodzeniu, kaszlą też dwa cielaki które dokupiłam jeden taki chory, że ledwo przeżył, i mam jeszcze jednego cielaka(5mies), którego jak kupowałam i Pan mi go przywiózł, powiedział, że był szczepiony na płuca i ten jedyny cielak nie kaszle, nie słyszałam żeby kaszlał, ładnie mi przybiera na wadze, ale tamte 3 sztuki słabo przybierają. Czy mogę je teraz zacząć szczepić czy to już nie ma sensu i należy zlikwidować je wszystkie razem z krową? I zacząć od nowa? 
Gorączki nie mają, nie są apatyczne czy osłabione, tylko kaszlą z taką wydzieliną zółtawą. Niby wet mówi, że szkoda kasy bo i tak nic nie da. Dostawały antybiotyk. Czy spróbować jeszcze raz antybiotykiem je wyleczyć? Sama nie wiem co mam zrobić.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, nokia6002 napisał:

Prawdopodobnie wirusa przyniosła krowa, tak z moich obserwacji wywnioskowałam. Krowa kaszle co jakiś czas ślini się też często, kaszle cielak którego urodziła w kwietniu zaczął tuż po urodzeniu, kaszlą też dwa cielaki które dokupiłam jeden taki chory, że ledwo przeżył, i mam jeszcze jednego cielaka(5mies), którego jak kupowałam i Pan mi go przywiózł, powiedział, że był szczepiony na płuca i ten jedyny cielak nie kaszle, nie słyszałam żeby kaszlał, ładnie mi przybiera na wadze, ale tamte 3 sztuki słabo przybierają. Czy mogę je teraz zacząć szczepić czy to już nie ma sensu i należy zlikwidować je wszystkie razem z krową? I zacząć od nowa? 
Gorączki nie mają, nie są apatyczne czy osłabione, tylko kaszlą z taką wydzieliną zółtawą. Niby wet mówi, że szkoda kasy bo i tak nic nie da. Dostawały antybiotyk. Czy spróbować jeszcze raz antybiotykiem je wyleczyć? Sama nie wiem co mam zrobić.   

Jaki antybiotyk dostały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wet a wet.mój wymyślił sam specyfik na takie coś,kisiel taki robi z leków dla bydła i ludzi,do mordy wstrzykuje i czyści płuca fachowo.

ja bym te twoje przeliczył jeszcze penicyliną.To wody dość Wit c i aspirynę (ganadol)np

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498
Witam Mam takie pytanie bo cielak lub cielaki zjadły w nocy worek papierowy po ospie i czy może im coś być od tego czy papier raczej im nie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Papier nie powinien im zaszkodzić ,niektóre te worki mają nylon to wtedy mógłby być kłopot .U kolegi mały cielak zjadł szmatę wezwał weta na wszelki wypadek dał coś na przeczyszczenie i nic mu nie było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj