Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
leszek1000    1816

sprowadzal jakis proszek dla tych co maja biegunke. dwa odlecialy ale o reszte walczymy. koles co zbiera padline mowil ze tyle co w tym roku pada cielakow to szok. zwlaszcza od handlarzy co byly kupione. widok tych zwierząt jak odchodza jakie cierpienie masakra a czlowiek patrzy bezradny

Większość handlarzy nie ma sumienia, liczy się tylko zysk.Oni nie dbają o cielaki tylko o zarobek.Najlepiej poszukać dobrego rolnika i wejść z nim w współprace.Wiesz co bierzesz.Od tego roku ocieliło mi się 10 krów.Wszystkie cielaki żyją,ale też miałem problem z biegunkami,a co dopiero mówić o cielakach które nie wiadomo ile czasu są u tych handlarzy i czym są odpalanie.Nic nie poradzisz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

@viperwlkp a od kogo kupiłeś te cielaki? Dobrze byłoby wiedzieć ,żeby inni nie kupili takiej biedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86

okolice kalisza, nie wiem czy moge tak oficjalnie podac na af od kogo, moze admin sie wypowie ? jesli mozna to podam link do olx. koledzy specjalnie w nocy jechalem zeby brac z auta a nie przestane w szopie. ale nic to nie dalo chetnie nawiąże wspolprace z jakims rolnikiem z okolic kalisza krotoszyna ostrowa wlkp i w strone sieradza cos w miarę odległości zeby brac z obory. bo w mojej okolicy nie maja krow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianc360    1

Witam mam problem z cielakiem po biegunce i odwodnieniu nie chce mi wstać do pojenia i daje mu pić na lerzaco ma strasznie wiotkie nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianc360    1

Dostał 2 kroplowki i elektrolity właśnie i już było ok a teraz nie chce stać . Teraz już nie ma dołków zapadnjetych tak wygląda jak by mu się nie chciało
Dostał 2 kroplowki i elektrolity właśnie i już było ok a teraz nie chce stać . Teraz już nie ma dołków zapadnjetych tak wygląda jak by mu się nie chciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Dostał 2 kroplowki i elektrolity właśnie i już było ok a teraz nie chce stać . Teraz już nie ma dołków zapadnjetych tak wygląda jak by mu się nie chciało

Dostał 2 kroplowki i elektrolity właśnie i już było ok a teraz nie chce stać . Teraz już nie ma dołków zapadnjetych tak wygląda jak by mu się nie chciało

Próbuj go podnosić.Nic nie jesteśmy w stanie zrobić.Biegunka musiała bo wymęczyć dlatego jest taki słaby i nie może wstać.Musi go weterynarz zobaczyć.Jak piję mleko to nie jest źle.Co kilka godzin zmieniaj mu pozycje,aby odleżyn nie dostał i próbuj go postawić.Z biegunką nie ma co się bawić.Elektrolity i preparaty na biegunkę muszą być pod ręką.Jeżeli terapia preparatami na biegunkę nie pomagają trzeba szybko dzwonić do weterynarza.Za późno przyjechał weterynarz mam rację ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianc360    1

Wiesz co Ci powiem może masz rację ze trochę za puzno ale to on mu dał kroplowki i jakieś 2 zastrzyki . Jak mi później dawalismy pić to fajnie stał nawet budl do wiaderka jak się skończyło mleko a teraz nie chce stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianc360    1

Nie takie wiotkie nogi ma . Muszę go podtrzymywać a jak go trochę dłużej potrzymam żeby sobie postal to beczy . Będę dzwonił jutro chyba do wet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ile czasu dostawał elektrolity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie dawaj mu mleka tylko elektrolit min 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Ja w tym roku zaopatrzyłem sie w draxxin na płuca w formie zastrzyków ( nieużywany ) + bentawet zapobiegawczo do mleka + elektrolity i do tego oxytetracyklina 5% - przy najmniejszych oznakach biegunki cielaki dostawały ją 2 razy dziennie, z tego co wiem działa i na biegunki i na płuca. Nie jestem ekspertem, ale chyba dzięki temu antybiotykowi mimo problemów z biegunką żaden cielak nie dostał zapalenia płuc, a z zawsze z tym był duży problem. Ogólnie wiem z doświadczenia że u cieląt biegunkę można wyleczyć - ale jak złapie zapalenie płuc to już ciężka sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

rolnik34@ oxytetracyklina miże być dobrym wyborem, ale zasadniczo to jeśli cielak ma kaszel wzywaj weta zanim będzie za późno, obecnie cielaki są delikatne, padają jak muchy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246

rolnik34@ oxytetracyklina miże być dobrym wyborem, ale zasadniczo to jeśli cielak ma kaszel wzywaj weta zanim będzie za późno, obecnie cielaki są delikatne, padają jak muchy...

ok pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk11    8

ja daje elektrolity z Sano ale nie bardzo chcą pić. Zmieniłem na deheus jest trochę lepiej.Znacie jakieś sztuczki żeby lepiej piły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86

admin sie nie wypowiedział wiec napisze handlarzyna jest z okolic rychwalu. a dokladnie Nowy Swiat. naprawde nie polecam z 4 padly dwa ale dwa byly tak faszerowane ze glowa mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj