Skocz do zawartości

Zdjęcie

Choroby cieląt

806 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 19:17

Choroby cieląt hmm... a powiedz mi czy czasami podczas ciągnięcia, cielak nie utknął w miejscu żeber?? Chodzi mi o to czy był ciągnięty płynnie, bo jeśli zbyt wolno to krowa mogla go "zacisnąć" i możliwe ze ma złamane jakieś zebro co tłumaczyło by nie przyjmowanie pokarmu i bleczenie przy karmieniu. Jeśli ciężko się cieli to jeśli głowa przejdzie przez srom krowy, pod żadnym pozorem nie można przestać ciągnąć, a nawet powinno się jak najszybciej go wyciągnąć.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Choroby cieląt Dzisiaj, 12:11
  •  

#62 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 28 marzec 2010 - 21:37

Choroby cieląt W sumie to jest coś w tym co mówisz ale jak się krowa sama cieli, to samo "wyskoczenie" cielaka trwa dłużej niż kiedy się ciągnie cielaka. I nic tym cielakom nie jest...

#63 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 29 marzec 2010 - 07:18

Choroby cieląt Moze być tak jak @Henius91 mówi, ale czemu krew z nosa?? ;) U nas jak się pierwszy raz jałówka cieliła to cielak nie miał połowu nosa i po dniu padł ;[ ojciec chciał go ubić bo się męczył ale nie zdarzył
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 20:03

Choroby cieląt Krew z nosa może się pojawiać z powodu obrzęku płuc, ale tak się zastanawiam czy aż taka sile by miała żeby mu zebro złamać?? Możliwe, ale u mnie jeszcze takiego przypadku nie było...

#65 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 02 kwiecień 2010 - 20:54

Choroby cieląt I co z tym cielakiem? Przeżył?
Ja się podepnę pod ten temat, mam byczka 3 tygodnie, normalnie pije, bryka, pojawiła mu się krew w kale :) Co może być tego przyczyna?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#66 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 21:33

Choroby cieląt Tez mam takiego byczka, ma nie cały tydzień, ale cały dzień śpi i mało mleka pije. Ale wczoraj rano dostał antybiotyk domięśniowo i dziś już cały dzień był "żywy", jest mniej senny co oznacza, ze dochodzi do siebie. Krew w kale tez się raz pojawiła, ale tylko ten jeden raz. Nie wiem czym to spowodowane, może choroba przewodu pokarmowego?? Sam nie wiem.

#67 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 07:13

Choroby cieląt Krew w kale to raczej nic poważnego, jeszcze nie słyszałem żeby krowa podczas cielenie cielakowi żebra połamała, różne przypadki miałem i takie że główka prawie wyszła i trzeba było cofnąć cielaka do kanału i takie że ciele wyszło do połowy i dalej ani rusz i ciągaliśmy krowę(pierwiastkę) po oborze jak worek kartofli aż w końcu zaparła zadem o wygrodzenie i wyrwaliśmy cielaka i o dziwo ciele było normalne ale krowie pękł jakiś nerw że kulała przez tydzień na jedną nogę ale jej to przeszło, ale uraz psychiczny ma do dzisiaj i na poród ucieka w krzaki lub w las i trzeba jej szukać :)
teraz mam problem ciele tydzień po odłączeniu i kilku dniach na wiaderku dostało silnej biegunki i nie chce jeść wróciłem z nim do krowy pierwszego dnia obes*ało całą oborę ściany pomazało i w ogóle masakra jak stara krowa napaskudziło, ale dzisiaj już cyca doi, zauważyłem taką zależność że ciele jak dostanie unijne dobrostany w klatce w innej oborze są zawsze problemy a cielak na sznurku w oborze tam gdzie mama pije z wiaderka nie ma żadnych problemów i bardzo ładnie rośnie

#68 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 03 kwiecień 2010 - 08:04

Choroby cieląt Jest tak dlatego że trafia wówczas w inne środowisko z obcymi bakteriami do których matka nie przekazała mu przeciwciał. Jeśli byłby w czystym pomieszczeniu(dezynfekowanym) w którym wcześniej nie było bydła było by ok, albo w klatkach na zewnątrz. Zauważcie że cielęta rodzące się na polu i tam dorastające w zdecydowanej większości są pozbawione chorób "oborowych"

Napiszę jeszcze o sytuacji z naszej obory, mianowicie 50% cieląt po kilku dniach od urodzenia dostaje niedowład tylnich kończyn, po iniekcji witamin i mikroelementów dolegliwość ustępuje po 24h i już nie wraca. Może jest to efekt uboczny szczepienia krów przeciw mastitis szczepionką opisywaną niedawno w Top Agrar, ponieważ właśnie cielęta od tych matek to dotyka

Edytowany przez darek1972, 03 kwiecień 2010 - 08:11.

Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#69 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 09:06

Choroby cieląt Mam problem... a wiec podaje cielaka lek tetravet na płuca od kilku dni w postaci zastrzyku w kark lecz jednemu po podaniu (jak nigdy) wyszło mu zgrubienie wielkości reki człowieka w miejscu podania zastrzyku:/ i mam właśnie pytanie do was czy mu to przejdzie(rozejdzie się samo) czy wezwać weterynarza?/ Dodam jeszcze ze je praktycznie normalnie tylko pewnie go to boli bo jak próbuje dotknąć to odskakuje... proszę o rade i pomoc w tej sprawie. Z góry dziękuje :P

#70 Share falconeyes

falconeyes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 10:23

Choroby cieląt Miałem podobnie z młodą klaczą, dostała zastrzyk w szyję od weterynarza i spuchło jej to miejsce, w przychodni kupiłem taką maść po nałożeniu której opuchlizna pękła i wylała się z niej ropa, a po jakimś czasie rana się zagoiła
skonsultuj się z weterynarzem, on najlepiej ci doradzi tylko z takim sprawdzonym (ja nie wezwę już tego który robił ten zastrzyk, to ewidentnie jego wina)
pozdrawiam
„Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.”
George Orwell

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share michal84

michal84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, książka

Napisany 11 kwiecień 2010 - 10:35

Choroby cieląt Również proponuję wezwać lekarza przynajmniej będziesz wiedział co robić dalej! :P

#72 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 10:38

Choroby cieląt falconeyes ja osobiście robiłem ten zastrzyk i wielokrotnie dawałem już lek. w postaci zastrzyku i nigdy nie mailem takiego przypadku...

#73 Share zbitom793

zbitom793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 10:41

Choroby cieląt Prawdopodobnie za płytko włożyłeś igłę i lek zamiast do mięśni, trafił pod skórę

#74 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 11 kwiecień 2010 - 10:53

Choroby cieląt Też mi się wydaję że za płytko wykonałeś zastrzyk u jedź do lecznicy i weterynarz na pewno da jakąś maść. A jeszcze ile cielak ma już ta opuchliznę??
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

#75 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 11:15

Choroby cieląt No przed wczoraj dałem

#76 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 11 kwiecień 2010 - 11:17

Choroby cieląt I do dzisiaj samo nic nie zeszło?
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

#77 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 11 kwiecień 2010 - 11:45

Choroby cieląt Długo się nie zastanawiaj tylko dzwoń po weterynarza. Kiedyś mój wujek mówił o podobnym przypadku i też używał jakąś maść i tak nic nie pomogła cielak tylko cierpią w końcu wziął za telefon zadzwonił po weterynarza i w ciągu chyba dwóch dni pomogło. Pozdrawiam

#78 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 21:19

Choroby cieląt A wiec weterynarz był... i stwierdził ze po tym lekarstwie mogło tak wyjść i mam się nie martwic i niczym nie smarować bo po kilku dniach samo zejdzie i chyba miał racje bo już ma mniejszą opuchliznę niż wczoraj :P dzięki wszystkim za rade :)

#79 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 14 kwiecień 2010 - 23:22

Choroby cieląt Jak daje codziennie zastrzyki w szyje to zmieniam strony co drugi dzień

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 12:43

Choroby cieląt No wiem ja tez tak robię ale i tak wyszły takie opuchnięcia lecz już dosyć zeszył ;) A ty na co szczepisz??