Polecane posty

JPH2    25

Z musli bym się trochę wstrzymala, aby dać czas na odbudowanie  się flory bakteryjnej przewodu pokarmowego oraz jego regenerację. Tak jak kolega powyżej- wit ADE w zastrzyku, bdb jakości mleko z pre i probiotykami, elektrolity, do mleka  podawać kawę zbożową zagotowaną, pół torebki zaparzonego  rumianku,  broń Boże zadnego siemienia lnianego, tabletke biotyku dla ludzi przez 2-3 dni/1 raz dziennie włożyc do pyska, lek w do kupienia w aptece, nazwa BIOTYK/, odrobaczać jak będzie zdrowy. Można kupić z Sano Sanolyte-chyba nie przekręciłam nazwy ,bo maja tez elektrolit- w wiadereczku- są tam pro i prebiotyki,susz z borówki i inne fajne rzeczy ,które zregenerują i wzmocnią go po tej biegunce.Wtedy nie musisz podawać tego biotyku,resztę tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

On jest juz po biegunce ze 3tygonie oczywiście elektrolity dostawał nie chce juz w niego zbytni pchać kasy bo juz widzę ze byka to z niego nie będzie . Preparat dostawał 3x dziennie ale nie chcial aż tyle jeść to dostaje 2x po 4l. A do preparatu mleko zastępczego chyba można dać mu od robaków? Zastanawiam się czy nie pójdzie na rzez on bo trzymać 2 lata a potem jak 600 będzie to super a to jeszcze hf.. Potem zdjęcie jego dodam


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Po co temperaturę? 3 tygodnie jest po biegnie i jest z nim ok . Tylko wagi nie nabiera


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Nie kaszle wiec wątpię żeby to cos z plucami nie jest osowialy normalnie juz bryka.

Edytowano przez darek16

AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pytasz a później sam sobie odpowiadasz,pier**le ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Odpowiadam bo widzę jaki ten cielak jest i ze nie ma problemu z plucami z cielakiem jest od 3 tygodni ok tylko masy nie nabiera a Ty z temperatura i plucami wyjeżdżasz.. Zdjęcie w galerii.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annasprobio    0

PBM – Probio Minerał jest naturalnym, ekologicznym produktem w postaci pudru. Jest biologicznym antidotum  potęgując kolonizację szczepów probiotycznych, które wypierają florę patogenna (pleśnie i grzyby) oraz likwidują toksyny znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie. Sprawia, że pożyteczne  mikroorganizmy mogą się rozwijać tworząc tym samym przestrzeń życiową dla całego ekosystemu. Posiada najwyższy wskaźnik probiotyczny. Produkcja zwierzęca – dodatek do pasz, procedura do higienizacji zwierząt oraz urządzeń do karmienia. Produkt w 100% ekologiczny. Cena hurtowa netto wynosi 70 zł za kg. Więcej informacji pod numerem telefonu 502 591 511. Strona internetowa http://annasprobio.wix.com/sprobio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

koledzy mam do Was takie pytanie,mieliście aby cielak nie tolerował laktozy.

szukam trochę info....

dzięki za odpowiedz .......

 

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

A jak sie objawia nie tolerowanie laktozy?

Czy nagle oslabienie cielaka i lezenie przez godz moze byc spowodowane brakiem magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi00290    18

Pilnie potrzebuje pomocy! Mamy cielaka ok pół roku i juz od tygodnia ma biegunkę nie chce ani siana ani paszy ani ziemniaków tylko czasami wieczorem wypije 1,5 litra mleka i to wszystko. Kiedyś jak do niego podchodziłem to chciał żebym go głaskał i był bardzo żywy a teraz nic i praktycznie ciągle leży a jak już wstanie to może zrobi z dwa kroki i to wszystko. Jak moge mu pomóc ???? PROSZĘ O POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomster720    5

koledzy mam do Was takie pytanie,mieliście aby cielak nie tolerował laktozy.

szukam trochę info....

dzięki za odpowiedz .......

 

Miałem taki przypadek, na razie nie powiem ci dużo bo nie pamiętam szczegółów (no znaczy pamiętam coś ale nie chce cie wprowadzać w błąd) zapytam brata i dopisze.

 

Był w pobliżu. Cielak był osłabiony, oraz miał biegunkę. Po 3 dniach od odstawienia mleka wszystko wróciło do normy.

Edytowano przez Ziomster720

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4340

Może złapał jakiegos wirusa,a mierzyłeś mu temperatutrę?Przydała by się wizyta weterynarza niech mu da coś na wzmocnienie.....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi00290    18

Wczoraj od weterynarza dostał zastrzyk plus jeszcze pastę na biegunkę w takiej dużej strzykawce. Pastę dostał już szybciej ale nie pomogło. Szybciej czytałem że można podać jajko lub wodę z cukrem lecz za bardzo Nie wiem na co ma to mu pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomster720    5

Ale też kawę zbożową Kujawiankę i nakarmić z fusami albo też dać mu zaparzony len (chyba?) Nie pamiętam już tych domowych sposobów bo lepiej jest stosować specjalne preparaty.-Rehyvet Jest tego dużo zapytaj weta. Taki duży byk i biegunka??  Może zaburzenia w trawieniu?-uni ruminal zmiana żywienia?-rumen-active itp.

Może wzdęty? Opisz dokładniej... edit: co się z nim działo, dzieje, co jadł co pił gdzie był, odcień biegunki, i jej konsystencje.

Edytowano przez Ziomster720

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4340

Jeżeli zaparzony len to raczej odpada bo to przy biegunce ,,woda na młyn"

 

 

Edytowano przez Baks00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Zagotuj kore dębową potem do wywaru dolej troche wody i daj mu letni do picia.Kora wiąże wode w jelitach i nie przepuszcza .W zeszłym roku u mnie było to samo tylko że doszły jeszcze krowy i tym wyleczyłam.Kupisz w aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

Cielak 4 miesieczny chorowal kiedys na pluca ale byl leczony i pozostal mu lekki kaszel, jadł i zachowywal sie normalnie. Dzis rano wchodze a on kaszle,  dusi sie, piana leci mu z pyska , nie je.  Podałem mu mocna dawke antybiotyku i co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

U nas wet do cielaka nawet nie przyjedzie. A jak przyjedzie to skasuje gruba kasę da jakiś przeciwzapalny i antybiotyk jaki tam akurat ma napoczety i pojedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Emil902 pytasz tutaj co dalej? A te pytanie powinno paść do weterynarza. Zapewne jednorazowa dawka problemu nie usunie do końca. Nie znasz nazwy leku? U mnie długie lata temu powstał nawyk patrzenia na ręce (co nabiera w strzykawki) weta i chodzenie za nim krok w krok.
Ja dla pewności podał bym jeszcze ze dwie dawki antybiotyku w odstępach 24h, jeśli w międzyczasie pojawiała się gorączka to wtedy dodatkowo kolejny zastrzyk na obniżenie temperaturyl- ja preferuję biovetalgin.

No i jeszcze taka rada na przyszłość... Najlepiej upominać się o to aby zostawił leki potrzebne do wyleczenia. Nawet jeśli policzy sobie sporą marżę to tak czy inaczej wyjdzie dużo taniej niż gdy przyjeżdża ponownie.

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj