Skocz do zawartości

Zdjęcie

Choroby cieląt

815 odpowiedzi na ten temat

#621 Share zootechnik1982

zootechnik1982

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 18 grudzień 2015 - 12:03

Choroby cieląt

Na wielu fermach karmi się cielęta mlekiem od krów mastitowych (oczywiście tak nie powinno być, ale kasa rządzi), w którym znajdują się różne bakterie od e.coli do gronkowca złocistego i cielęta jakoś sobie z tym radzą. Wiadomo, że co gospodarstwo to inne problemy, pasze, mikroklimat, obsługa itd., ale przyczyn tak nagłych zgonów nie szukałbym w bakteriach. Skoro to bakterie wykończyły te cielęta to pasteryzujmy mleko i będzie ok, albo jeszcze lepiej UHT.

P.S. Laver poczekaj na zalecenia Tomasa i Darem W oni na pewno Ci pomogą to najlepsi fachowcy na forum, niedługo będą pisać artykuły do "Choduj z głową".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Choroby cieląt Dzisiaj, 07:01
  •  

#622 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 18 grudzień 2015 - 19:11

Choroby cieląt

Ok, dzięki.

#623 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 19 grudzień 2015 - 18:05

Choroby cieląt

P.S. Laver poczekaj na zalecenia Tomasa i Darem W oni na pewno Ci pomogą to najlepsi fachowcy na forum, niedługo będą pisać artykuły do "Choduj z głową".

i  co już poczułeś się fajny jak to napisałeś? nawet nie wypowiadam się dłuższy czas w tym temacie, ty wypowiadasz się wszędzie i jakoś nigdzie nikt nie potwierdził że pomogłeś a wprost pozostaje mi stwierdzić z dużą dozą prawdopodobieństwa że więcej wymądrzasz się niż wiesz a tego co piszesz w większości przypadków nie umiesz zastosować w praktyce, genialny doradca się znalazł który nikomu nie pomógł... chociaż nie... ładnie potrafisz powtarzać to co inni bardziej doświadczeni napisali w swoich postach, ogarnij się i wpierw trochę zgłęb teat potem pisz bo na razie to na prawdę strzępisz język po próżnicy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#624 Share rewers66110

rewers66110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Bydło (chów, hodowla i rozród oraz choroby), Sport, Polityka, Motoryzacja, Rolnictwo (co nieco ogarniam :P)

Napisany 27 grudzień 2015 - 09:14

Choroby cieląt

Witam :) Mam cielaka, wiek 5 dni, z objawami biegunki. Czy ciele może mieć zaćme ?

#625 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 12:29

Choroby cieląt

Padły mi 3 byczki 7-12 miesięcy, przestały jeść i zaczęły chudnąć w oczach, odrobaczane 2 razy, wcześniej przy pierwszym kaszlu szybko antybiotyk, witaminy i minerały na bieżąco z paszą, tak chude pociągną miesiąc - dwa i zgon, miał ktoś taki przypadek? Lekarz rozkłada ręce 

#626 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 01 styczeń 2016 - 20:08

Choroby cieląt

mi tak padła 3,5 miesięczna jałówka nic nie pomagało....chudła w oczach

lekarz nic nie pomagał, jak padła zrobił sekcję i....okazało się ,ze nażarła się gdzieś sznurków-miała ich kilka/kilkanaście w żołądku

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#627 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 09:01

Choroby cieląt

Sznurka nie stosuję już z 5 lat, siatkę odwijam dokładnie więc nie ma szans. Ile taka sekcja kosztuje? 

#628 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 02 styczeń 2016 - 20:57

Choroby cieląt

nic lekarz i tak dość mnie wydoił a chciał sam zrobić żeby wiedzieć co mu było

Sznurki obgryzł z takiej niby przegrody co ojciec postawił i po fakcie się przyznał,że kilka razy przywiązywał nowe bo stare"ginęły"

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#629 Share moretti

moretti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 11:09

Choroby cieląt używa ktoś na biegunki GABROCOOL?

#630 Share MichalForterra1993

MichalForterra1993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 17:39

Choroby cieląt

Witam. Mam problem tego typu ze posiadam cielaka( wiek okolo 1 roku ) dostal duzy leb wedlug masy ciala i slabo przybiera pasze. wazy okolo 150kg jest mizerny i chudy. nie ma biegunki i byl 2x odrobaczony. sluszalem delikatny kaszel u Niego. czy ktos sie spotkal kiedys z czyms takim ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 17:41

Choroby cieląt

Możliwe że genetyka do niczego .

ZETOR TEAM

#632 Share krystian26

krystian26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 20:06

Choroby cieląt

witam. mam problem z 3 miesiecznym cielakiem otóż od jakiegos czasu ma duży brzuch po obydwoch stronach raczej na pewno nie są to wzdęcia. wet dał mi zastrzyk i jakis środek ziołowy na poprawienie trawienia ale efektów nie widać ma ktoś jakiś pomysł lub miał podobny przypadek. cielak karmiony jest cj sianem no i woda z góry dziękuję za pomoc

Połączone

Edytowany przez danielhaker, 21 styczeń 2016 - 00:17.

#633 Share massei8

massei8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 20:26

Choroby cieląt A ma jakieś problemy z wydalanię

#634 Share krystian26

krystian26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 20:29

Choroby cieląt nie. wszystko wporzadku apetyt ma i wesoly jest tylko ten brzuch

#635 Share massei8

massei8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 20:38

Choroby cieląt może się za dużo najadł
bo jak wszystko w porządku

#636 Share krystian26

krystian26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 20:54

Choroby cieląt ale to jest jakies 3 tyg juz

#637 Share peny259

peny259

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 23:16

Choroby cieląt Ogranicz mu jedzonko na dzień np. i obserwuj.

#638 Share Ursus355i912

Ursus355i912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 14 luty 2016 - 03:46

Choroby cieląt

używa ktoś na biegunki GABROCOOL?

Bardzo dobry lek na infekcje bakteryjne i cryptosporydioze ;)

Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

#639 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 14 luty 2016 - 09:27

Choroby cieląt

Co do tych byczków mówiłeś że miały kaszel nie chciały jeść mogło to być a raczej napewno ibr /dvb ta choroba atakuje nawet do 2 lat sztuki chudną maja kaszel potem zgon. Zmień weterynarza skoro on ręce rozkłada już w takich przypadkach. Obserwuj czy inne nie maja kaszlu który trwa tydzień przechodzi i znowu jest  biegunka apatia to wszystko są obiawy tych chorób . Miałem podejrzenie u siebie w stadzie 2 takich sztuk sprzedałem je bez chwili wachania było to ciele i krowa po inseminacji niereguralne ruje miała, obumieranie zarodków ciele jej biegunka z krwią kaszel. Świństwo zrobiłem badanie na obecność bogu dzięki szybko zareagowałem i problemu juz nie ma .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share kamil31

kamil31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 luty 2016 - 15:21

Choroby cieląt

Witam,, proszę o poradę, mam problemy z cielętami. Cielę rodzi się zdrowe. Około drugiego tygodnia cielakowi zapadają się boki, ma trudności ze wstawaniem po około dwóch dniach cielak pada. Cielak nie ma żadnych oznak chorób typu biegunka, zapalenie płuc. Po wykonaniu sekcji przez lekarza weterynarii wszystkie cielęta mają chore płuca ( tzn. zazwyczaj jedno płuco jest przyschnięte albo mocno przekrwione ). Wykonane były przez lekarza weterynarii badania krwi oraz poszczególnych narządów ale nie przyniosły one żadnych  rezultatów. Krowy szczepione są od rotawirusów. Chcąc wyeliminować ewentualne bakterie i wirusy znajdujące się w oborze wszystkie nowo narodzone cielęta przeszły na tzw. chów zimny. Niestety, i to nic nie pomogło. Sytuacja trwa od około wczesnej jesieni, na początku upadki cieląt wynosiły około 50% a teraz prawie 100%. Moja hodowla wynosi około 120 sztuk bydła. Lekarz rozkłada ręce (konsultował się też ze swoimi kolegami weterynarzami ). Może ktoś spotkał się z takimi przypadkami. Proszę o pilną pomoc.