Skocz do zawartości

Zdjęcie

Choroby cieląt

816 odpowiedzi na ten temat

#41 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 21:54

Choroby cieląt Jakoś musi wydalać mocz bo inaczej by już dawno zdechł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Choroby cieląt Dzisiaj, 07:52
  •  

#42 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 09:36

Choroby cieląt Może nerki nie produkują moczu??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#43 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 13:43

Choroby cieląt Gdyby tak było już by nie żył nerki muszą pracować

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 14:44

Choroby cieląt A skąd jesteś taki pewien że nie oddaje moczu ? Bo jeśli by tego nie robiło to by padło ... na układ wydalniczy (moczowy) bardzo polec się żurawiny a w chwili obecnej już można je nazbierać pomaga to również w pracy nerek ...

#45 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 26 luty 2010 - 20:33

Choroby cieląt Witam ;) w tym temacie proszę o pomoc z cielakiem(jałóweczka) ma 1,5 miesiąca i od ponad tyg zaobserwowałem u niej po jedzeniu ze świga tylnymi (w takie nie kontrolowany sposóbB) nogami i macha ogonem(energicznie i bardzo szybko) jak by miała skurcze brzucha... proszę wiec o pomoc co z tym zrobić, czy uda się bez weterynarza? Dodam jeszcze ze dostaje do jedzenia siana do woli trochę sianokiszonki kilka plasterków poproszonych śrutem owsianym pastewki i mleko. Z góry dziękuje za pomoc:) Pozdrawiam

#46 Share maniucha

maniucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 26 luty 2010 - 21:50

Choroby cieląt CO do tych dziwnych przyruchów to nie mam pojęcia ( choć osobiście bym się tym nie przejmował tak bardzo- jak trwa to już tydzień, a zwierzak nadal je to może spróbuj założyć że ona tak po prostu ma) natomiast podawanie siana w tak młodym wieku nie jest właściwe bo blokuje rozwój żwacza (śluzówki bodaj) więc może to jest przyczyna- ale to tylko takie gdybanie z mojej strony

Edytowany przez andrzej2110, 26 luty 2010 - 22:48.
Cytowanie poprzedniego posta

#47 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 26 luty 2010 - 21:55

Choroby cieląt 1,5 miesiąca to nie tak mało. Można dawać już siano, dosyp jej może paszy treściwej, jest specjalna pełnoporcjowa z ziarnem kukurydzy. Ja zauważyłem że moje cielaki machają ogonami właśnie gdy są zdrowe.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#48 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 27 luty 2010 - 08:09

Choroby cieląt Dziki za podpowiedzi ale ta jałówka macha tym ogonem w taki dziwny sposób jak by ja naprawdę coś bolało i do tego strasznie się spina i nieraz popuszcza moczem przy tym machaniu i wykopach nogami;/

#49 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 luty 2010 - 09:59

Choroby cieląt Po co dajesz jej jedzenia dla dużego bydła?? Mleko i tyle. Najwyżej troszkę siana. Ale nie sianokiszonkę o paszy treściwej nie wspominając. Wróc domleka zeby wyleczyć jej układ pokarmowy. Może jeszcze się uda. Albo pozostaje rzeźnia.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#50 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 luty 2010 - 10:20

Choroby cieląt Witam. Na początek odstawił bym buraki bo jest jeszcze za mała, być może zadławiła się kawałkiem buraka bo przy takich objawach jak opisujesz to coś ją musi bardzo drażnić, radzę ją bardzo dobrze obejrzeć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 27 luty 2010 - 18:36

Choroby cieląt @andrzej2110 a czemu odradzasz pełnoporcjowo? Ja tyle lat stosuje i jest ok. Poza tym mądrzejsi ludzie ode mnie także polecają przy odchowie cieląt.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#52 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 luty 2010 - 18:38

Choroby cieląt Jak dla mnie to za mały cielak na to.

bullet_black.png

#53 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 27 luty 2010 - 20:15

Choroby cieląt No właśnie ze ja zawsze tak robie i nigdy nawet nie dostawały biegunki... no ale dziki za rady zrobi tak jak mówicie ;) się zobaczy najwyżej....

#54 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 20:41

Choroby cieląt Witam wszystkich użytkowników af mam duży problem z cielakiem, dziś rano ocieliła mi się krowa i ma byczka, cieliła się ciężko i ciele jest przeciągnięte i nie może wstać ale to po paru dniach minie tak powiedział weterynarz ale dziwne jest to że leci mu krew z nosa i nie chce pic mleka ojciec mu palec do mordy wsadza a on zamiast ssać to nic i jak mu się powoli wlewa to beczy i nie chce pic. Proszę was o pomoc w tej sprawie.

#55 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 20:52

Choroby cieląt Jak nie chce pić to podejrzewam że nic z niego nie będzie. :(

#56 Share marco1

marco1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 20:55

Choroby cieląt Jeśli jutro sprawa się nie zmieni to powinieneś chyba znów wezwać weterynarza, przy takim maluchu nie ma co czekać. Ta krew jest zastanawiająca, u mnie kiedyś cielak nie chciał ssać w końcu trzeba było go ubić i okazało się ze miał żuchwę złamaną... ciężko mi powiedzieć jaki może być powód.... :(

#57 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 21:02

Choroby cieląt U mnie był taki przypadek że cielak miał bardzo zredukowany układ pokarmowy (brak żołądka) po 3 dniach od porodu padł. Na wszelki wypadek wezwij lekarza.

#58 Share wieszczyczyn

wieszczyczyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, majsterkowanie, motoryzacja

Napisany 19 marzec 2010 - 21:24

Choroby cieląt Mi jak się ostatnio cieliła jałówka to cielak szedł tyłem -było ciężko. Też żeśmy go chyba za mocno rozciągnęli bo do pojenia musiałem go za każdym razem trzymać rękami. Sam zaczął wstawać dopiero po 8 dniach także w tej kwestia możesz być spokojny a jak nie chce pić to pierwszego mleka-siary spróbujcie mu wlać prosto w gardło żeby chociaż coś doleciało do żołądka. Co do tej krwi z nosa to jak jeszcze nie przestała lecieć to nie wiem ale nic dobrego to nie wróży :(

#59 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 21:31

Choroby cieląt Wlewanie mleka prosto do gardła?? Nie wiem czy to najlepszy pomysł, jeśli cielak przy wlewaniu mleka do pyska bleczy to może mieć coś z układem pokarmowym. Raczej nie jest to spowodowane zbyt mocnym ciągnięciem przy cieleniu no chyba ze za głowę ciągnąłeś (raczej nie możliwe). Ale przy obrażeniach układu pokarmowego krew pojawiła by się w pysku, być może ze przyczyna tych wszystkich kłopotów jest jakaś choroba płuc. A cielił się normalnie czy tyłem??
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip