Skocz do zawartości

Zdjęcie

Choroby cieląt

816 odpowiedzi na ten temat

#461 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 23 maj 2014 - 21:27

Choroby cieląt dziś kupiłem cielaka ma około 150 kg i od razu poszedł na poidło.wiedział jak się pije,choć do tej pory nie pił z poidła.wiem gdyż cielak od znajomego i przy krowie.
może spróbuj dać go na poidło,jeśli masz możliwość.zacznie pić.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Choroby cieląt Dzisiaj, 15:03
  •  

#462 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 24 maj 2014 - 17:18

Choroby cieląt Ma poidło i napuszam mu wodę dziśiaj widziałem podszedł i troszkę ,,całował,, wodę z poidła bo piciem nazwać tego nie można ale dobre i to może się rozkręci.

#463 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 24 maj 2014 - 20:08

Choroby cieląt jak całuje wodę to nie jest źle, po prostu może przyzwyczajony do cieplejszej i tak się bawi dlatego, z czasem jakoś się przyzwyczai

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 21:27

Choroby cieląt

znacie jakies dobry lek na sporadyczny kaszel u malego cielaka ? bo przewialo troche i kaszle co jakis czas

#465 Share ekolog

ekolog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:ekologia, edukacja finansowa, medycyna naturalna

Napisany 26 listopad 2014 - 10:21

Choroby cieląt

Może i bym miał rozwiązanie na wiele problemów ale prywatnie bo jak tu napiszę to znowu mnie zablokują

Ratujmy Ziemię, tak szybko ginie
A my razem z Nią

#466 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 26 listopad 2014 - 10:43

Choroby cieląt

A dlaczego nie napiszesz tutaj? Leki są ogólnodostępne i za porady nikt Cię nie zbanuje. Chyba że to coś nielegalnego, to ja bym podziękował za to i nie dziw się, że Cię blokują.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#467 Share ekolog

ekolog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:ekologia, edukacja finansowa, medycyna naturalna

Napisany 27 listopad 2014 - 14:48

Choroby cieląt

Chodzi o probio Emy gdzie i jak kupić prywatnie

Ratujmy Ziemię, tak szybko ginie
A my razem z Nią

#468 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 27 listopad 2014 - 20:44

Choroby cieląt

ja na takie delikatne przeziębienia daję biovetalgin

#469 Share Rolnik2900

Rolnik2900

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 19:11

Choroby cieląt Lepiej zapobiegać niż leczyć dlatego daje probiotyki

Edytowany przez Rolnik2900, 14 grudzień 2014 - 19:13.

#470 Share LexyJJJ

LexyJJJ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 06:53

Choroby cieląt

Wiecie może jaka jest przyczyna żółtej wydzieliny z nosa u cielaka.Bardzo proszę o szybką odpowiedź :)

Połączone

Edytowany przez danielhaker, 19 grudzień 2014 - 22:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share PannaNatalia

PannaNatalia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 11:39

Choroby cieląt

Czy ciele ma jeszcze jakieś objawy? Normalnie je, ma apetyt? Czy kolor jest żółty czy raczej przezroczysty? Czy ze spojówek wycieka wydzielina? Sprawdzałaś gorączke? Stawiam na zapalenie dróg oddechowych, tutaj często pojawia się żółta wydzielina, która świadczy o dość sporym stopniu zaawansowania choroby. Lub zakaźne zapalenie nosa, jeśli dodatkowo masz wrażenie, że ciele charczy. Radzę czym prędzej zadzwonić do weta żeby obejrzał cielaczka i zweryfikował objawy choroby, oraz jak dalej postępować.

#472 Share LexyJJJ

LexyJJJ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 13:34

Choroby cieląt

już był wetea  ,okazło się że ma zapalenie pepka wczoraj go kupiłam  i było wesołe ciele tylko rano nie chciało pić mleka  wyciogało tak nogi  szyje do pszodu .weta podał leki i myśle że będzie ok .

#473 Share Blaszka93

Blaszka93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 24 grudzień 2014 - 00:19

Choroby cieląt

Witam .Cielak ma jakies 3 miesiace nie ma apetytu i zgrzyta zebami . prosze o pomoc .nie zamykajcie tematu .

witam ja bym mu podał witaminy naj lepie do mięsniowo.masz pytania pisz.

pozdrawiam

Czy ciele ma jeszcze jakieś objawy? Normalnie je, ma apetyt? Czy kolor jest żółty czy raczej przezroczysty? Czy ze spojówek wycieka wydzielina? Sprawdzałaś gorączke? Stawiam na zapalenie dróg oddechowych, tutaj często pojawia się żółta wydzielina, która świadczy o dość sporym stopniu zaawansowania choroby. Lub zakaźne zapalenie nosa, jeśli dodatkowo masz wrażenie, że ciele charczy. Radzę czym prędzej zadzwonić do weta żeby obejrzał cielaczka i zweryfikował objawy choroby, oraz jak dalej postępować.

Jezeli ciele ma powyzej 40 C i ma nie spokojny odech (cięzki chorczący) niema na co czekać wet musi podać antybiotyk .pozatym widać bez mierzenia tem. ze z cielakiem musi być coś nie tak - smutny wyraz "twarzy" zmiejszona ruchliwość brak opetytu.(w mojich przypadkach zawsze jak nie zapalenie płuć to sraczka)chociasz od kiedy szczepię krowy to to ostatnie prawie wogule.

#474 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 19:22

Choroby cieląt

Mam dwu miesięcznego byczka, pojony mlekiem krowim i zesrał się na biało. Kał normalnej konsystencji ale biały. Jakieś 10 dni temu zmieniłem mu mleko na proszkowe i mu przeszło ale od wczoraj znowu kał robi się biały. Po napiciu zauważyłem że zrobił się lekko gruby. W tej chwili pojony jest 3 razy dziennie po 1,5litra. Dostaje także siano lub sianokiszone ale on wybiera sobie słome ze śćiółki. Czasami żuje a czasami długo nie. Co jest przyczyną że kał nie ma koloru jak od zdrowej sztuki? Co może mu dolegać?

#475 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 20 styczeń 2015 - 20:38

Choroby cieląt Chwieje sie na nogach czy porusza sie normalnie?

#476 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 20:59

Choroby cieląt @ Mikcom20 tak z ciekawości mlekiem krowim karmiłeś z wiaderka czy sam doił, a jak teraz karmisz to zwykłymi wiadrem czy ze smoczkiem?

#477 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 21:55

Choroby cieląt cielak zachowuje się normalnie bryka łapie za kurtkę itd Pije z wiadra z ziemi

#478 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 22:07

Choroby cieląt Nie powinny cielęta pić w tej pozycji, ponieważ mleko trafia do żwacza, który go nie trawi i zalega tam tworząc coś jakby twaróg, często jest to przyczyną wzdęć i biegunek.Gdy cielak pije naturalnie, czyli z łebkiem do góry to z jego przełyku tworzy się strumienka i mleko omija żwacz gdzie dalej zostanie strawione w jelicie cienkim :)

Nie wiem czy może to być przyczyną, ale skojarzyłem fakty z tym białym kałem

Edytowany przez maciejo360, 20 styczeń 2015 - 22:18.

#479 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 22:46

Choroby cieląt Ok, zgadza się Tylko że on pije tak od małego i było dobrze cały czas aż do teraz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share mich89

mich89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 22:22

Choroby cieląt

Mam problem z cielakami. Kupuję tak naprawdę  tygodniowe od głownie jednej osoby. Po miesiącu zaczęły dziać się z nimi dziwne rzeczy. Obniżyła się temperatura do ok. 37,3 stopni. U wszystkich 4ch sztuk. Przyjechał wet podał leki na podniesienie temperatury plus antybiotyk. Cielakom się poprawiło temperatura zaczęła rosnąć i wróciła do normy ale pojawił się kolejny problem zaprzestały wstawać. Jednemu wet dawał od samego początku marne szanse bo był w fatalnym stanie mimo to starał się kroplówkami go uratować... Niestety padł. Ogólnie tego się spodziewałem ale pojawił się kolejny problem bo 2 kolejne dosłownie dzień po dniu jadły normalnie wstawały nagle rozdęły się na moich oczach i padły. Został mi jeden z 4ch z którym było wszystko ok. Po ok. tygodniu padł na rozdęcie i on. Wet po tych 3ch miał przyjechać pobrać krew niestety nie zdążył. Twierdził że spotkał się pierwszy raz z takim przypadkiem. Dzwoniłem do innego weta (60 lat) opisałem mu objawy niestety też mówił że nie słyszał o takich objawach. Spotkał się ktoś z czymś takim?