Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daremw    128

może po prostu chciałeś żeby ładnie wyglądał i za dużo mleka dostawał. jak nie ma temperatury to ogranicz mu trochę mleko, ze dwa dni i powinno wrócić do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

nie wiem, ja kupiłem te cielaki od znajomego i nie wiem ile mleka dostawały rano cielak wypił litr mleka zobaczem co będzie wieczorem...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

jak kupowałeś na wagę to już wszystko jasne ;) ograniczenie mleka pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

tak kupiłem pare dni temu(piątek) na wage. z początku było ok ale już wczoraj niechętnie pił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

witam , mam problem z cielakiem cielak chodził wszystko normalnie ale teraz nie chce sie podnosić ,jak sie go podniesie to chodzi normalnie , nie raz mu sie uda tam poodnieść , goraczki nie ma , widać ze coś jest nie tak bo stoi taki smutny , apetyt ma pije mleko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek    3

Witam

Mam problem z cielakiem m.in. cielak kilka dni temu miał biegunkę ale została ona wyleczona lecz wczoraj cielak dostał jakiegoś ,,paraliżu", padł na ziemie i zaczął wyciągać głowę do góry i prostować nogi. Wezwałem weterynarza weterynarz dał mu przeciwbólowe i przciwzapalne. Podałem mu również magnez i wapń.  Po południu uległo mu to i cielak normalnie wstał i pił mleko od krowy. Natomiast dzisiaj rano sytuacja się powtórzyła z takimi samymi objawami cielak pada na ziemie i głowe wyciaga mocno do gory oczy rowniez.  I po południu paraliż ustał aż do wieczora znowu nim zaczęło motać. Dodam że cielak to LM, i jego matka go nie zaakceptowała i poddydkuje inne krowy. Cielak chodzi na pastwisku wraz z innymi cielakami i krowami. Żywienie krów Kiszonka z qq, siano. Proszę o pilną odpowiedź.

Edytowano przez kwiatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek9508    0

U nas dziś to samo było i weterynarz stwierdził, że to problemy z żołądkiem. Dał mu jakieś środki i póki co jest spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

a co polecicie na chochranie cielaka gdy oddycha? te chcochranie wystepuje od "zalania" się małego cielaka przez pojenie z wiaderka czasami on to wykasłuje ale niewiele to pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

wiecie co zrobić aby mały około 50kg cielak nie chochrał podczas oddychania po pojeniu z wiaderka ? ponieważ się "zalał"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Co może być przyczyną, że kał cielaka w wieku ok. 2 tygodni jest biały? Cielak za bardzo nie chce pić i jest taki inny niż zawsze. Ostatnio miał biegunkę, a teraz podałem mu profilaktycznie Pectolit Plus pół saszetki, rozpuszczone w wodzie i mleku w stosunku 1:1.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

wiecie co zrobić aby mały około 50kg cielak nie chochrał podczas oddychania po pojeniu z wiaderka ? ponieważ się "zalał"

trzymaj wiaderko na odpowiedniej wysokości podczas pojenia, sprawdź czy nie ma przez te zalanie temperatury bo różnie bywa.

lub też przerzuć się na parę dni na pojenie smoczkiem, zaszkodzić nie zaszkodzi a może pomóc wyregulować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

miałem takie zdarzenie,poszedł do rzeźni.

 

dlaczego poszedł do rzeżni? teżto był taki mały cielak?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna13    0

jakie badania robić jak cielaki wiek ok 1-2 mies padaja na zapalenie płuc , kilka rozkrojone płuca przyklejone do klatki piersiowej , czerwono nawet nie wiem jak porównać , bardzo ciemne , jelita niektóre w delikatnym stanie zapalnym , nie bieguka ale tez nie jakaś super konsystencja 

padają z dnia na dzień.

mamy je ponad 3 tyg a juz poszło do nieba 6 szt , strasznie się chyba muszą męczyć już nie piszę o kasie jaka poszła do nieba razem z nimi 

 

wszystkie niby dostały draxxin , elektrolity, witaminy  , weterynarz chyba juz sam nie wie co robić. 

Ogólnie ja do obory nie wchodzę i nie widze cielaków na co dzień , mąż przy tym chodzi ale sam się nie zna wcale i polega na weterynarzu a weterynarz odnoszę wrażenie ze sam przerazony 

Teść kiedyś trzymał krowy , byki  i ma jakies pojęcie , tylko ja widzę , że juz się sam pogubił , zwatpił w siebie.

Jak nie część ma biegunkę to zdycha na płuca a wet juz nawet nie bierze kasy za przyjazd zeby wypisac zgon 

 

Myślę sobie co robić , bo część kaszel ma , część ma biegunke a jak nie ma to nie jest to kupa takiej super konsystencji jak u zdrowego , muszę zacząc tam chodzić i sama pomyśleć , tylko boje sie strasznie ich. 

poradzcie mi na co  je badać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

no to kiepsko. dobry wet powinien już dawno pobrać próbki chociażby kału do zbadania na pasożyty itp już nie mówiąc o wycinkach z pluc czy jelit jak juz mieliście cielaka na sekcji zwlok. swoją drogą to co was skłoniło do hodowli cieląt nie mając o tym pojęcia? to skok na główkę...a napisz jeszcze jakie mleko dostają, ile, z wiadra czy ze smoka, jakieś pasze już podajesz, czy mają dostęp do wody i caly proceder żywienia bo u cieląt najwięcej jest powikłań właśnie od złego żywienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna13    0

Nie wiem , co ich pokusiło na te byki - ja zgadzając się na to myślałam , że oni mają dobre pojęcie i wiedzą co robią tzn mój teść , bo mąż to jedynie widział co nieco jak był dzieckiem. Mieli kiedyś bardzo duzo krów , mają duże gospodarstwo 

 

Nie wiem jaką paszę dostają , mleko z deheus ale nie dostają pełnej dawki na szt , wet zreszta kazał na jakis czas odstawić i dostawały jakieś preparaty na biegunkę , kawę i średnio to pomagało

kupiłam im  betavent C , pecto plus i speed  ( sorki za to , ze nie pisze poprawnie ale pisze z pamięci ) i chyba jest ok , bo dziś nic nie mówili o biegunkach ( nie dostają wszystkiego na raz) 

mleko pija z wiader takie większe zdrowe , takie mniejsze piją z takich większych poideł (wygląda jak doniczka prostokatna) te "donice" sa na podwyższeniu zeby nie piły z podłogi 

 

To nie były sekcje zwłok a jedynie weterynarz przy nas rozcinał i spr co w środku 

 

wszystkie sa luzem w oborze , niektóre większe na łańcuchu bo nie dawały karmic mniejszych , mają siano czy to słoma pod soba , co dzień dokładają im i na podłogę i do jedzenia 

 

dziś juz dwie nie wstały , jedna z pomocą wstała zjadła z palcem w pysku i w wiadro ale wisiał jej mega biały glut , jak piła to aż było słychać świsty 

szła do wiadra ledwo co , druga nie wstała wcale piła na leżąco z wiadra z smoczkiem 

czyli jutro kolejne dwa trupy :( 

 

Wiem , że na bank oni popełniają błędy jakieś , gdybym sie nie bała to sama bym tam chodziła i zrobiła po swojemu , tak mi szkoda ich ze bym im nawet kołdrę  z poduszka oddała gdyby miało im pomóc 

 

jedynie co robie to stanę w drzwiach raz na jakis czas i popatrzę czy mi przypadkiem nie wkręcają ze jest lepiej ,, poczytam w necie  i im mówię co mogą zrobić , Wiecie jak jest baba - to się wymądrza a nie daj Bóg bedzie mądrzejsza 

Trochę im nagadam , patrzą się jak bym im rozkazywała - męska duma hehe ale widzę zmieniają 

np te poidła , powiedziałam ze muszą być wyżej i zrobili 

 

jutro pewnie bedzie weterynarz to zapytam o jakies badania , on niby jest dobry - polecił nam go inny wet który "odchodzi od bydła i trzody " na rzecz wiadomo jakich zwierzaków 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

U mnie cielaki za ojca czasów padały tylko z przekarmienia, tak musiały żreć aż do biegunki goraczki i do nieba... Co za narod ta stara data, mowie o swoim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

od dobrego tygodnia jałóweczka miesieczna ma opadnięte uszy oraz zaczął apetyt słabnąc ktos sie orientuje co jej jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

nikt wróżką nie jest.jakieś inne objawy są.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Witam. Może mi ktoś polecić jakieś silne i na prawde działające leki na biegunkę u cieląt? Wiek ponad miesiąc. Stosowałem już wiele leków, ale bez skutku. Podawane leki, elektrolity mieszałem w przegotowanej wodzie, czy można to mieszać w nie przegotowanej ale ciepłej wodzie?? Proszę o jakiekolwiek porady.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

tak, u jednych kawa działała, a u tego jednego nic nie działa, nie robi tak rzadko jak woda, ale też nie twardo, osłabiony. Apetyt ma na wszystko. Jutro pędzę po jakieś nowe leki, typu: bentawet C, pectosped, pro-pect, zależy co wet będzie miał na stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ja stosuję rediar, z reguły do paru dni (w na prawdę ciężkich przypadkach) biegunka ustępuje, często potrafi zadziałać w kilka godzin aż za dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj