Skocz do zawartości

Zdjęcie

Choroby cieląt

816 odpowiedzi na ten temat

#421 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 19:45

Choroby cieląt witam dzisiaj zauwazyłem u okolo 2 tyg cielaka taka opuchlizne/guz ma on go na łbie pod prawym policzkiem na kości ktos sie orientuje co to moze być?
http://zapodaj.net/5...fab476.jpg.html
http://zapodaj.net/6...86967f.jpg.html
http://zapodaj.net/c...9a61a1.jpg.html

Edytowany przez Bercik92, 04 kwiecień 2014 - 20:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Choroby cieląt Dzisiaj, 10:26
  •  

#422 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 19:55

Choroby cieląt

Macie panowie może jakiś filmik bądź zdjęcie w którym jest pokazane jak się przebija bydło gdy się wzdemnie?

Jak się wzedmnie taki powiedzmy do 200 kg. to rękawica łapiesz za jęzor i ciągniesz mocno - możecie się śmiać ale naprawdę pomaga.

#423 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 21:16

Choroby cieląt Witajcie, mam cielaka, skonczyl 4 mce, i ma ogromy brzuch. Czy jest glodny,czy najedzony-wyglada jak pileczka. Do 2 mcy pil mleko i byl normalny, ale po odstawieniu zrobil sie taki okragly. Zywie go tak jak reszte cielat w jego wieku, troszke sruty, granulki, sloma na zmiane z sianem. Dzis byl wet odrobaczac bydlo i rowniez byl zdziwiony jego wygladem, mowil ze to moze byc jakas choroba. Nic wiecej jednak nie powiedzial,co to moze byc? Dodam ze cielaki zawsze kupuje od tej samej osoby po 10-15 sztuk w ciagu roku,ale takiego to jeszcze nie mialam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#424 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 09 kwiecień 2014 - 21:49

Choroby cieląt spotykałem się raz na jakiś czas z tym, tylko 80% cielaków zdychało do miesiąca, reszta po prostu dość marnie się chowała, a dokładniej nie chciały rosnąć prawie wcale, u mnie były to przypadki gdzie w brzuchu znajdował się po prostu duży pęcherz z wodą (lub innym wodopodobnym płynem- nie próbowałem xD). byćmoże to to ale może po prostu taka gnetyka i jeśli rośnie w takim samym tempie jak inne to z czasem się to wyreguluje

#425 Share krystian26

krystian26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 17:29

Choroby cieląt Witam. Mógłby mi ktoś wytłumaczyc dlaczego cielak wygryza sobie sierśc na nogach . Wet twierdził ze to brak witamin po biegunce . Teraz dostaje witaminy a problem nie znika byczek ma 5 tyg . Proszę o pomoc

#426 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 19:01

Choroby cieląt Jak dla mnie to może go po prostu swędzieć w tym miejscu, uczulenie bądź podrażnienie jakieś, może wapno mu podaj?
norweskie-lesne.pl

#427 Share krystian26

krystian26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 19:14

Choroby cieląt Hm sam tuż niewiem aalespruboje choć wątpię bo na przednich nogach robi to na dole a na tylnich dokąd dostanie . Myślałem nad witamina w zastrzyku może by zadzialalo

A na dodatek ta sierść wyrywa do gołej skory

#428 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 23 kwiecień 2014 - 16:03

Choroby cieląt Vitaselen plus witamina e . Od razu nie będzie widać efektu. Odrobaczony był?

#429 Share krystian26

krystian26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 16:40

Choroby cieląt Nie był ale pojadę jutro do weta i załatwie wszystko . Brak witamin ?

#430 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 18:39

Choroby cieląt Wiesz co, nie bierz tego co mówi wet za pewnik. Skoro on sobie sam wygryza to coś go musi irytować.Ja bym poprosił o jakąś maść/ aerozol przeciw swędzeniu, plus może jakiś antybiotyk przeciwzapalny i lekki steryd. A w ogóle, czym jest cielak żywiony? Zmieniałeś mu ostatnio paszę? Dostał może coś przypadkiem?
norweskie-lesne.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share krystian26

krystian26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 18:52

Choroby cieląt Gdy go kupiłem na drugi dzień dostał biegunki trwała 6dni żywiony preparatem zastępczym plus pasza cj i siano

#432 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 19:02

Choroby cieląt

Nie był ale pojadę jutro do weta i załatwie wszystko . Brak witamin ?

Tak sądzę, a jak złapiesz za sierść w okolicach, w których cielak się samo okalecza, a także w innych to sierść się trzyma skóry czy czy zostaje Ci w dłoni?

#433 Share krystian26

krystian26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 19:20

Choroby cieląt Trzyma się normalnie . Już mi to spokoju nie daje

#434 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 20:00

Choroby cieląt A więc raczej moja teoria jest słuszna. Porozmawiaj z wetem i daj znać jak sprawy wyglądają. Dodam jeszcze, że biegunka którą ciele przeszło wypłukała z organizmu zwierzęcia witaminy i mikroelementy, stąd to wygryzanie sierści. Ma braki poprostu.

#435 Share krystian26

krystian26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 16:33

Choroby cieląt No i wet zalecił podwojna dawkę polfamixu dziennie przez tydzień twierdząc ze to przyczyna braku witamin po biegunce

Edytowany przez krystian26, 24 kwiecień 2014 - 16:33.

#436 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 03 maj 2014 - 20:18

Choroby cieląt witam koledzy.zakolczykowałem byczka i zaczęła lecieć flegma.co poradzicie.
tyle kolczykowałem do tej pory i nic nie było,a z tym jednym problem.
poz........

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#437 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 04 maj 2014 - 21:09

Choroby cieląt @matingus
Ja bym popsikał animedazon-spray. Możesz spróbować maścią cynkową,ichtiolowa (tą samą co ludzie stosują, nie zaszkodzi)

Edytowany przez tespis17, 04 maj 2014 - 21:13.

#438 Share iwona0421

iwona0421

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 maj 2014 - 22:31

Choroby cieląt Cielak po urodzeniu był trochę osowiały, nie chciał pic siary, był karmiony trochę butelką, dopiero po 2 dniach wstał i zaczął pić od krowy mleko. Juz od 3 dni bardzo cięzko oddycha, wrecz pompuję, ma temperaturę w granicach 39.6 do 41 czasami. weterynarz był powiedział ze to zapalenie płuc, dał juz 2 antybiotki ale to nie pomaga, temperatura nadal się utrzumuję, zwalczana jest przeciwgorączkowymi. Cielę pije 2 cycki, jak ma temperaturę to mniej,z nosa nic nie leci tylko trochę wodnistej wydzieliny, poantybiotykach rzadko robi. Co to może być jeśli antybiotyki nie działąją? Proszę pomóżcie!!

Połączone

Edytowany przez razor275, 11 maj 2014 - 08:07.

#439 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 11 maj 2014 - 13:33

Choroby cieląt to na 90% zapalenie płuc tak jak weterynarz powiedział, przede wszystkim nie dopuszczaj do przeciągów w miejscu gdzie przebywa, mówisz że antybiotyki nie działają... działają ale trrzeba kilka dobrych dni czasami podawać (lepiej samemu ze względu na koszty). ja zazwyczaj stosuję biovetalgin, jednemu cielęciu pomoże po jednym razie a drugiemu po tygodniu ciężko. jak kał rzadki to pomyśl o jakimś pojle które miesza się z mlekiem i wtedy nie powinno być problemów dużych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 12 maj 2014 - 20:22

Choroby cieląt a ja bym podał mu 8cm pyralginy i 8 selektanu po 48godz powturzył i podał 5cm rapidexon i 8 selektanu stosując słabe antybiotyki trzeba je podawać kilka dni mogą wystąpić zmiany w płucach które są nie do odwrócenia musisz podać osłonowo i zbijać gorączką w przeciwnym razie nie uratujesz go