Skocz do zawartości

Zdjęcie

Choroby cieląt

815 odpowiedzi na ten temat

#401 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 10:11

Choroby cieląt Wezwij weta bo sam nie wyleczysz jej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Choroby cieląt Dzisiaj, 09:25
  •  

#402 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 30 styczeń 2014 - 18:52

Choroby cieląt Nie chcę zakładać nowego tematu i postanowiłem zapytać tutaj. Chodzi mi o temperaturę minimalną dla nowo narodzonego cielęcia. Nie mam tam termometra ale wydaje się że jest ok 10 stopni lub coś koło tego. Czy to nie jest za mało?

#403 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 18:54

Choroby cieląt Niemartw się u mnie w chlewie było -12 i cielak normalnie rośnie ważne żeby wiatru i przeciągu nie było

Edytowany przez mammut1, 30 styczeń 2014 - 18:55.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:22

Choroby cieląt aha bo może tam nie ma nawet 10 stopni, lekko jakby się trząchł ale jest zawiązany w starą kurtkę i jakoś jeszcze nie zdjął :)

#405 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:50

Choroby cieląt Na początku zawsze tak jest puźniej ważne aby przeciągu nie było

#406 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:43

Choroby cieląt czemu od razy chcecie trokerować nie prościej sondę zrobić wlać 250ml bimbru lub wódki i tyle samo wody i oleju i tak jak koleżanka napisała wyżej można dodać cukru lub miodu,w 80% pomaga, powodem wzdęć najczęściej jest zła pasza coś zepsute zapleśniałe ewentualnie dostał do jedzenia coś czego jego żołądek(bakterie żwacza)nie zna. co do odchowu cieląt - ma być sucho i zimno w ciągu pierwszych dwóch godz. ma się napić siary krowa ma go wylizać (pobudza krążenie)po tym czasie należy go wytrzeć do sucha i możemy nawet go zabrać do budki (iglo) na dwór i na pewno nie zachoruje nawet gdy by było -15st. ma być sucho i bez przeciągów nie ubierajcie cieląt w czapki i szaliki bo to nie dla nich a jak drży przejdzie go, nowe środowisko zmęczone porodem , nie będzie łapał infekcji i lepiej rośnie,a jałóweczki maja lepszą wydajność

#407 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:27

Choroby cieląt Ja miałem takiego co kilka razy go wzdeło ale to był taki typ bo stał razem z innymi i tamte normalnie. Był lekarz kilka razy dawał leki przebijał robił sondy ja wlewy z róznych specyfików(bimbru nie wlewałem) i nic nie pomagało aż wlałem około 1litra żwacza od starej krowy i jest teraz ok od 2miesięcy nie ma z nim problemu

#408 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 18:19

Choroby cieląt U mnie na wzdęcia pomogła Coca Cola.

#409 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 03 luty 2014 - 19:32

Choroby cieląt z tą treścią żołądka to bdb. pomysł to działa

#410 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 10 luty 2014 - 18:38

Choroby cieląt witam to pilne !
Mam taki problem kupiłem cielaka 2 tyg od koleki sprawdzone miejsce pojony mlekiem ciągle przywiozłem go i jakoś nie widać by sie wyprużniał po tym zaczoł tak sie wzdymać jak by na siłe robił kupe i pod czas tego beczy głośno chyba go to boli. i tak jest już z 3/4 dni dajemy mu wegiel, kawe zobożową na such i mama siemie lniane dała w płynie i ciągle to samo biegunki jak by nie miał poważnej tylko najgorsze jest to wzdymanie podczas wyprużniania jak by flaki chciał wypchnoć i go to boli :( co robić nigdy tak nie miałem wzywać weterynarza ? dwoniłem do jednego to mówił że nie wie co jest ale on to jest tylko kundle leczyć a nie bydło. co poradzicie ?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 10 luty 2014 - 18:43

Choroby cieląt Kał jest zwięzły czy normalny ?

#412 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 10 luty 2014 - 18:45

Choroby cieląt Wygląda na zatwardzenie a ty mu dajesz środki żeby miał jeszcze większe. Wlej mu oleju jadalnego z pół litra niech go przegoni a jak nie przejdzie to wiadomo że trzeba dzwonić po weta. Ale niech się wypowiedzą lepsi fachowcy ja tak robiłem jak u mnie miały cielaki takie objawy

#413 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 10 luty 2014 - 18:55

Choroby cieląt kał jest żadki

mi to nie wyglada na zatwardzenie gdyż jak już sie wyprurzni to jest to żadko.gdyby to była sama biegunka to by sie z tym poradziło. Martwi mnie to że tak sie napina i robi to często i beczy przy tym jak by go bolało :( nie wiem co robić

#414 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 10 luty 2014 - 19:09

Choroby cieląt Bo się nie może załatwić napisz do krzyśka79w on ci coś poradzi tylko opisz szczegółowo czy tupie nogą jak tupie to czy tylna czy przednią. A narazie to wlej ten olej nie zaszkodzi ja tak robiłem

#415 Share Litwin1988

Litwin1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 10 luty 2014 - 19:51

Choroby cieląt siemie zagotowane i kisielek pomoże kawe bym odstawił bo obkurcza jelita .na wyprużnianie kiedyś była sól glubentarska.

#416 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów

Napisany 13 luty 2014 - 11:20

Choroby cieląt Witam mam problem z byczkiem 3-miesięcnym. Od wczorajszego rana zaczął przestępywać na przednich łapkach. Z początku było to śmieszne bo nigdy tak nie robił, lecz dzisiaj przestępuje już bez przerwy kiedy tylko stoi. Dodam że ostatnio czasem kaszlnął ale wczoraj był wet i dał mu coś na płuca. W dodatku sierść mu wypada ale to raczej z braku jakiejś witaminy. Cielak naprawdę ładnie wygląda i widzę że coś się z nim dzieje bo jest zdecydowanie mniej ruchliwy ale przeważnie stoi a nie poleguje. Czy spotkał się ktoś z czymś takim? To cielak od własnej mamki nie z zakupu

#417 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 24 luty 2014 - 09:58

Choroby cieląt Macie panowie może jakiś filmik bądź zdjęcie w którym jest pokazane jak się przebija bydło gdy się wzdemnie?

#418 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 10:59

Choroby cieląt Witam, mam problem z cielakiem ok 5 miesięcy. Wszystko było dobrze ale zaczął chudnąć więc go odrobaczyłem, po 2 tyg zero poprawy a z nosa zaczęła lecieć mu śluzowata wydzielina - we wtorek i czwartek dostał antybiotyk i doustnie coś na wzmocnienie. Biegunki brak. Wczoraj nie chciał wstać, temperatura niska nawet termometr nie drgnie :blink: dostał glukozę i płyn fizjologiczny i nic, leży z łbem na ziemi i zero reakcji, nic nie żre praktycznie, co robić?

#419 Share syberol

syberol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 17:02

Choroby cieląt biegunki nie ma ale ogólnie to wypróżnia się normalnie tak?
Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 14:58

Choroby cieląt Kilka godzin później zdechł, wypróżniał się normalnie jak jeszcze jadł