Skocz do zawartości

Zdjęcie

Choroby cieląt

806 odpowiedzi na ten temat

#341 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 22:28

Choroby cieląt Jak masz coś rozkurczowego to podaj

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Choroby cieląt Dzisiaj, 16:02
  •  

#342 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 23:45

Choroby cieląt sonda i neopropiowet
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#343 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 23:57

Choroby cieląt A po co sonda

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 29 grudzień 2013 - 13:23

Choroby cieląt co rozumiesz przez to że mach nogą(która noga tylna czy przednia bo to ma znaczenie) znaczy chce się kopać po brzuchu czy tak jak by miała skurcze. ja bym obstawiał na pęcherz podaj pyralgibę 10 cm albo coś jej zaległo zrób jej wlew 250ml.wódki(najlepiej bimberek)250 słodkiej ciepłej wody (woda ma być bardzo słodka) powinno być ok. enro(ilo procentowe?) podaje się dwukrotnie.nic z tego co napisałem jej nie zaszkodzi nawet gdyby było całkiem co innego. czasami takie boleści są przy intensywnym rozwoju,a może odrobaczałeś?

#345 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 29 grudzień 2013 - 18:10

Choroby cieląt A co przewidujesz jeśli to jest tylna noga?

#346 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 19:42

Choroby cieląt tylne nogi to bule układu pokarmowego -żołądek,kolki rozmaitego pochodzenia ,pęcherz moczowy (pęknięty pęcherz)zaś przednie nogi to bardzo silny bul np. po podaniu nie których leków,skręt kiszek zapalenie nerek (kolka nerkowa)lub brak pracy żołądka(dłuższy temat) a jeszcze inny objaw o którym nie wszyscy może wiedzą to nie wydolność krążenia objawia się to tym że jak taki cielak wstanie lub zostanie zgoniony strząch*je się wygląda to tak jak by wyszedł z wody i chciał się osuszyć podobnie jak pies bardzo często można to zaobserwować po dość długim leczeniu silnymi lekami lub gdy cielak ma wadę wrodzoną niechętnie pobiera pasze i szuka ustronnego miejsca najczęściej tam gdzie jest dobra wymiana powietrza,

#347 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 20:56

Choroby cieląt

co rozumiesz przez to że mach nogą(która noga tylna czy przednia bo to ma znaczenie) znaczy chce się kopać po brzuchu czy tak jak by miała skurcze. ja bym obstawiał na pęcherz podaj pyralgibę 10 cm albo coś jej zaległo zrób jej wlew 250ml.wódki(najlepiej bimberek)250 słodkiej ciepłej wody (woda ma być bardzo słodka) powinno być ok. enro(ilo procentowe?) podaje się dwukrotnie.nic z tego co napisałem jej nie zaszkodzi nawet gdyby było całkiem co innego. czasami takie boleści są przy intensywnym rozwoju,a może odrobaczałeś?

enro 5% raz tupie w beton raz tak jakby po brzuchu chodzi o nogę tylnią i kupę robi na rzadko. Do jedzenia się nie rwie ale coś tam siana skubie i widziałem że później przeżówa. Tak w poniedziałek było podane po 6cm bovitrochovac i wit e z selenem po 10cm. Inne jedzą normalnie ale zostaje im żercia w korycie, chciałem przejść na system żeby miały jedźenie nonstop ale chyba wróce do normowania

#348 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 21:52

Choroby cieląt podaj jej enro jeszcze raz bo to małe stężenie 20cm i dobrze by było podać hipralone 10cm do mięśnia i pyraldine też 10 do mięśnia działa rozkurczowo i przeciwbólowo będziesz widział co się będzie działo a widziałeś żeby oddawała mocz przeważnie rano jak zajdziesz obrządzać i jak wstanie to ją przypilnuj i patrz na kolor czy nie ma krwi w moczu a i jeszcze jedno zobacz czy w okolicach uszu, szyi i pachwin nie ma kleszcza

#349 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 29 grudzień 2013 - 22:12

Choroby cieląt Czyli kolega podejrzewa problem z pęcherzem. A gdyby była to kwestia przejedzenia?

#350 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 22:35

Choroby cieląt Może narazie wlać ćwiartkę spirytusu powinno pomoc jeśli to żołądek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 22:53

Choroby cieląt

podaj jej enro jeszcze raz bo to małe stężenie 20cm i dobrze by było podać hipralone 10cm do mięśnia i pyraldine też 10 do mięśnia działa rozkurczowo i przeciwbólowo będziesz widział co się będzie działo a widziałeś żeby oddawała mocz przeważnie rano jak zajdziesz obrządzać i jak wstanie to ją przypilnuj i patrz na kolor czy nie ma krwi w moczu a i jeszcze jedno zobacz czy w okolicach uszu, szyi i pachwin nie ma kleszcza

Jeszcze zostało troche enro może z 15cm rano podam i przypilnuję. Innych leków nie mam więc czeka mnie przejażdżka do weta jeśli się nic do jutra nie zmieni. Dzięki za podpowiedzi

#352 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 17:42

Choroby cieląt ja nie widząc cielaka mogę tylko gdybać napisać najczęstsze przypadłości po objawach jakie kolega opisuje może być pęcherz może przejedzenie ale równie dobrze może mieć robaki czasami drobny pierdołek chwilę poobserwować i już wiesz ale trzeba widzieć...dlaczego w waszych gospodarstwach nie macie podstawowych leków takich jak kofeina,pyralgina, witaminy czy wapno i np. oxywet przecież w niektórych przypadkach zanim by lekarz przyjechał to było by po ptokach nie chcą Wam zostawić leków?

#353 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:34

Choroby cieląt Może dla tego że nie mając podstawowej wiedzy można bardziej zaszkodzić niż wyleczyć. Cielak dzisiaj już ok nie tupie i jadł normalnie jak inne. To pewnie było przejedzenie. Właśnie jakie lek zakupić na takie bóle brzucha bo już miałem kilka razy taki przypadek że cielak tupał nogą, wstawał i się kładł. Widać było że go boli brzuch.

#354 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:44

Choroby cieląt flaszkę bimberku nie koniecznie super jakości inni dają wódkę ja jak nie mam bimbru też wódkę podaję ale bimber najlepszy i pyralginę tylko weś sobie całą setkę to grosze kosztuje a na wiele rzeczy pomaga i używaj wedle tego co napisałem wyżej. dobrze że to się tak skończyło.

#355 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 21:10

Choroby cieląt Bimber żeby ustał musiałby mieć rogi :) Dobrze że są na tym forum osoby co mają jakieś pojęcie i jak trzeba to się podzielą wiedzą. My mieliśmy już kiedyś okazję się spotkać w agrostarze tak myślę że wtedy to ty byłęś.
Może ktoś wiek jak się ustawia komputer żeby błędy ortograficzne pokazywał program

#356 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 21:39

Choroby cieląt ja w Agrostarze bywam dość często i znam tam sporo ludzi czasami oni pomagają mnie czasami ja im i jakoś się to kręci, a gdzie kupujesz leki?

#357 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 17:10

Choroby cieląt Ja mam problem z 7 miesięcznym byczkiem na ruszcie. Jakiś miesiąc temu złamał nogę (poślizgnął się) i od tamtej pory słabo jada, prawie caly czas leży, wstaje tylko podczas wywalania obornika, żeby coś na szybko pożreć i napić się z poidła. Ma teraz wielkiego guza z prawej strony. Nie znam się na budowie bydła ale moim zdaniem to jest na wysokości kolana i to co mu wystaje to ta kość.

Napewno wielu z was miało takie przypadki, co w taki razie robiliście z cielakiem? Podejrzewam, że na byka na sprzedaż w przyszłości nadawał sie już nie będzie i myślę, żeby teraz sprzedać go na rzeź. Słyszałem też coś o handlu bydłem pourazowym, ale strach się za to zabierać.

#358 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 18:49

Choroby cieląt sprzedaj możliwie jak najszybciej bo z każdym dniem tracisz poszukaj kogoś kto robi przeroby może lepiej weźmiesz chociaż tak na prawdę to nie możesz ubić starszego niż pół roku

#359 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 19:05

Choroby cieląt Ten ma 7 miesięcy. Cielak ma 250 kg, więc może chociaż ktoś 500 złotych da. Dzięki za radę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share olimpik111

olimpik111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 13:27

Choroby cieląt Posiadam byczka mieszanca ok 4 tygodniowego kupilem go 2 tyg temu i jako jedyny ma ptoblemy z wstawaniem a od tyg nie moze sie podniesc i caly czas lezy, nie wiem co mu jest dalem mu witaminy,selen szczepionke z antybiotykiem, a takrze jakiest tam , bo myslalem ze to odwapnienie. Dodam ze z tego miotu 13 sztuk jakie do mnie przyjechalo 2 nie przezyly wiec jest 11 i ten. Jeden ma problemy. Nie wiem co mu jest, je normalnie tylko troche kaszle po jedzeniu ale to normalne bo karmie go na lezaco i troche moze mu sie dostawac do drog oddechowych tego mleka. Mysle ze moze ma jakis reumatyzm albo uposledzony szlak metaboliczny moze? Bardzo prosze o pomoc.

Posiadam byczka mieszanca ok 4 tygodniowego kupilem go 2 tyg temu i jako jedyny ma ptoblemy z wstawaniem a od tyg nie moze sie podniesc i caly czas lezy, nie wiem co mu jest dalem mu witaminy,selen szczepionke z antybiotykiem, a takrze jakiest tam , bo myslalem ze to odwapnienie. Dodam ze z tego miotu 13 sztuk jakie do mnie przyjechalo 2 nie przezyly wiec jest 11 i ten. Jeden ma problemy. Nie wiem co mu jest, je normalnie tylko troche kaszle po jedzeniu ale to normalne bo karmie go na lezaco i troche moze mu sie dostawac do drog oddechowych tego mleka. Mysle ze moze ma jakis reumatyzm albo uposledzony szlak metaboliczny moze? Bardzo prosze o pomoc.