Skocz do zawartości

Zdjęcie

Choroby cieląt

816 odpowiedzi na ten temat

#321 Share TommyLee

TommyLee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 19:29

Choroby cieląt jezeli piszac szczepienie masz na mysli podanie antybiotyku to podalem wszystkim od razu. w wiekszosci dwukrotnie poza tymi ktore dostaly draxxin. niby jest lepiej martwi mnie tylko brak apetytu i to ze sa takie smutne. byc moze to skutki lekow. goraczki juz nie maja. wiec teraz czekam. byc moze bedzie juz tylko lepiej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Choroby cieląt Dzisiaj, 09:30
  •  

#322 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 08 grudzień 2013 - 19:38

Choroby cieląt ostatnia dawkę podałeś 4.12 dobrze zrozumiałem to był draxxin czy coś innego bo już się pogubiłem ,takie zachowanie może być po lekach ale równie dobrze może być choroba, pilnuj temp. sytuacja się wyklaruje.

#323 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 12:45

Choroby cieląt Dziś rano ten cielak co dostawał tyle Draxxinu przeszedł do świata umarłych. Nie chciałem go już więcej leczyć, tak jak kolega @krzysiek79w napisał podejrzenie zalania płuca podczas porodu.
Mam jeszcze jedno pytanie.
Kiedy szczepić??? Zaraz po urodzeniu, tydzień po??? Ja nic nie kupuję ewentualnie jak mam za dużo cieląt sprzedaję.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1147 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 17:46

Choroby cieląt Ja zauważyłem, że cielaki dostają kaszlu nie od tego, że jest za zimno w oborze czy od przeciągów, wręcz przeciwnie jak jest wszystko poutykane i czuć "zaduch" (ciężkie powietrze) to kasłały a od jakiegoś czasu jest lekki przewiew trochę chłodniej i przestały kasłać...
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#325 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 10 grudzień 2013 - 17:51

Choroby cieląt Dokładnie tak. Wejdź do takiego budynku na chwilę i aż Cię zatyka to jakim sposobem cielak przebywający tam cały czas ma mieć zdrowe płuca.

#326 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 18:14

Choroby cieląt jeżeli będziesz miał przeciągi w budynku to jnfekcje murowane ciągle będą problemy wymiana powietrza to z tego co pamiętam to 6-o krotność kubatury budynku na godzinę ale nie przeciągi wystrzegaj się tego bo problemy będziesz miał na własne życzenie

#327 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1147 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 15:59

Choroby cieląt Wiadomo, że bez przesady z tym wietrzeniem... Lekki przewiew w budynku, tak jak napisałem ;) same odwietrzniki w górę nie dawały rady, teraz porobiliśmy przymykane wloty na ścianach południowej i północnej naprzemiennie tj. nie naprzeciwko siebie, żeby wymiana powietrza była ale nie przeciągi... Jak ściany robią się mokre (skrapla się woda) to znak, że trzeba uchylić...
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#328 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 11:50

Choroby cieląt Witam
Mam problem z cielakiem chyba problem. Normalnie je tzn wypije mleko(podaje z wiaderka ze smoczkiem wys ok 50cm) zje trochę kuku i owsa (oba z gniotownika) chwile pochodzi i się kładzie
cielak(HO) ma koło 1,5tyg. temp. koło 38,3
Czy to że się szybko kładzie to coś może mu być??

#329 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 17:31

Choroby cieląt o której porze dnia mierzyłeś mu temp. wygląda ze jest ok. może taki charakter biegunki nie ma, nie dycha, łzy mu nie lecą, nie kopie się po brzuchy po jedzeniu a co z moczem widziałeś jak oddaje mocz

#330 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,muzyka

Napisany 15 grudzień 2013 - 14:48

Choroby cieląt Witam.Wczoraj cieliła mi sie krowa.Poród przebiegał prawidłowo..nie było wiekszych problemów,cielak wydawał się być zdrowy..ale po około 2-3 godzinach cielak padł..i nie wiem co było tego przyczyną.. :( wszystko było przypilnowane jak należy..krowa w miare lekko się wycieliła..nie było szarpania czy ciągniecia przez siłe.Pierwszy raz się spotkałem z takim zdarzeniem ;( i nie wiem czemu cielak padł..nie było po nim widać objawów choroby.Miał ktoś z Was taką sytuacje u siebie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share mont

mont

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 18:27

Choroby cieląt dziadek mawiał ze jak cielak sie wycieli i zaryczy to padnie i kiedys miałem taki przypadek ze doby nie przezył a wygladał ok , ewentualnie dobry wet i sekcja i cos stwierdzi lub nie

#332 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 19:01

Choroby cieląt Może się wodami płodowymi zalał albo kawałek łożyska mu w gardle utkneło i się udusił

#333 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,muzyka

Napisany 15 grudzień 2013 - 19:42

Choroby cieląt cielak nie zaryczał,a wodami sie nie zalał..łozyska nie miał w gardle,nie wiem co było przyczyną

#334 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 15 grudzień 2013 - 21:25

Choroby cieląt tak naprawde jedynym pewnym sposobem na poznaniee przyczyny smierci tego cielaka jest oddanie go do weta na sekcje... kazde inne wymyslanie przyczyn to loteria i kazdy moze miec racje albo nikt... jednak sekcja nie jest oczywiscie za darmo.. jezeli taki przypadek w niedalekiej przyszlosci by sie powtorzyl to polecam wtedy o takim czyms pomyslec bo moze jakas powazniejsza przyczyna..i wtedy warto zainwestowac ok 200-300 zl w taka sekcje dla dobra reszty stada

#335 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 12:34

Choroby cieląt

Nam akurat po inseminacji urodziło się krzywe ciele, ma wywalony język na lewo, a ogon na prawo, musieliśmy zabrać go od krowy bo nie mogło pić mleka. Weterynarz mówił że to jakieś porażenie, albo wada, do krowy podrzuciliśmy kupione ciele, a krowa na koplu znalazła sobie czerwoną jak swoją jałówkę i ją karmi, i wówczas tamta podrzucona się dołancza. Te ciele było po inseminacji???? Jutro może wrzuce zdjęcie tej jałóweczki

u mnie była podobna sytuacja, z tym ze porod był sporo przed terminem i ciele martw, cale pokręcone, pierwiasta zacielona bykiem, jako jedyna się zacielila, po za tym żadna krowa nie zlapala, na ok 15 szt .

#336 Share zonaRolnika

zonaRolnika

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 10:23

Choroby cieląt Na początku grudnia kupił M. cieliczki kilkutygodniowe, ostatnio jednej z nich wyskoczyły guzy na policzkach, M. ponakłuwał, wycisnął ropę, i jest ok, ale dziś następne inne cielaki to maja. Był wet dostały como-jet mówił ze to bakteryjna cos.. miał ktoś cos takiego, wyleczyliście to?

#337 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 17:38

Choroby cieląt najpredzej pojawila sie promienica a przy niej podaje sie min. streptomycyne, dobrze jest zdezynfekowac kojce i odizlowac chore od zdrowych cielat
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#338 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 19:24

Choroby cieląt U mnie dzisiaj jeden rano nie chciał jeść wieczorem też nie a wczoraj było normalnie. Temperatura 38.6 na rzadko się załatwia i tupie nogą,leży jak inne jedzą. Dostał enrocin 20cm bo maiłem do jutra nie przejdzie to dzwonię po weta. Waga około 150kg myślę że może za dużo się najadł i ochwatu dostał

#339 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 21:35

Choroby cieląt Leży i macha nogą ? Jeśli tak to ma niestrawność i boli go brzuch

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 22:16

Choroby cieląt Coś w tym stylu ale bardziej jest to widoczne jak wstanie bo wtedy tupie. Mam taki proszek do rozrobienia z wodą kupiłem kiedyś u weta.. dla cielaka co miał wzdęcia to mu jutro podam i zobaczymy