Skocz do zawartości

Zdjęcie

Choroby cieląt

806 odpowiedzi na ten temat

#241 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 marzec 2013 - 10:45

Choroby cieląt @lukaszek85 sam sobie kolega odpowiedział , że po podaniu selenu i witamin objawy ustały a zwłaszcza chodzi o witamine E podawaną z selenem . Tylko niech ta kuracja nie będzie jednorazowa , niech kolega uzupełni te niedobory w paszy podawanej cielęciu lub mleku .
@ razor275 ten syf jak to kolega nazywa ma podłoże bakteryjne lub wirusowe , trzeba zastosować preparaty antyseptyczne na wymię i powinno się wszystko unormować ,radzę zacząć od maści aloesowej z grene i smarować wymie dwa razy dziennie przeż kilka dni i zobaczy kolega czy jest poprawa ,a itą mascią można smarować też zakażoną skóre cielęcia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Choroby cieląt Dzisiaj, 11:32
  •  

#242 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 19 marzec 2013 - 10:53

Choroby cieląt Ok, dziękuję bardzo za informację.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#243 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 11:15

Choroby cieląt @ razor275 to co koledze zaproponowałem to są działania doraźne , na ten problem trzeba spojrzeć szerzej musi kolega dobrze obejrzeć krowę bo przyczyn może być wiele .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share wetstudent

wetstudent

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 13:58

Choroby cieląt panowie a ja bym raczej nie doszukiwał się problemu w niedoborach witamin ... a już na pewno nie szpikował cieląt mega dawkami selenu..
1 pytanie to czy jak pociągniecie za włosy na szyi, tułowiu to zostają w palcach a na skórze zostaje wyłysienie??? jeżeli nie to napewno nie jest to kwestia niedoboru, a jeżeli jednak tak to być może jest to niedobór albo zaburzenie hormonalne...
2 razor275 jeśli chodzi o twojego cielaka to miejsce wyłysienia daje do myślenia...jak dla mnie, na oko, wnioskując ze zdjęcia, to jest to uczulenie na mleko od krowy.. jeśli chcesz to sprawdzić to przejdz na preparat mlekozastępczy.. albo chociaż pój cielaka z wiaderka ze smoczkiem i nie pozwól żeby po pojeniu miał kontakt z innymi cielętami żeby uniknąc 'całowania'.. dobrze by też było podać steryd.... i jeżeli jest zakażenie na skórze to wyleczyć go antybiotykiem.. ale jak w miare sie nic nie dzieje i jak chcesz zaoszczędzić na wet to możesz posmarować to mastijetem lub synergalem takim dowymieniowym
3 lukaszek85 zobacz czy cielak nie leży na mokrej ściółce bo widać na zdjeciach że nogi i sierść ma mokrą... gnojówka jest kwaśna i może ona jest temu winna.. możesz sypać troche wapna przed ścieleniem żeby ją zneutralizować..ewentualnie co do leków to te same leki można by podać co wyżej..albo poprostu dać cielakowi kompana bo może z nudów to robi:d

#245 Share lukaszek85

lukaszek85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:quady, motoryzacja, budownictwo, rolnictwo

Napisany 19 marzec 2013 - 20:07

Choroby cieląt Akurat byczek ma kompana więc się nie nudzi. Po witaminach przestał się wylizywać i później zaczął znowu i teraz znowu się nie liże. Ściółka jest sucha, jest mokry bo skubany potrafi czasami na leżąco siknąć lub się opróżnić. Z tym wapnem spróbuje i zobaczymy efekt. Sierść jak pociągnę to tylko z tylnich nóg wychodzą a z innych części ciała to nie ma szans nawet ich wyrwać.

#246 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 11:19

Choroby cieląt witam mój byczek z listopada już od dłuzego czasu ma silne wzdęcia dotyczczas wystarczała sonda lyczyło go już dwóch weteryniarzy i bez skudku..
ostatnio tak się wzdymał ze odbyt mu wywaliło na wieszch i sondą nie idzie już nic wspuscić więc pożyczyłem Troker i go przebiłem zostawiłem go w środku aby gazy swobodnie uchodziły i wszystko było by ok gdyby nie ten odbyt co z tym zrobić ?

#247 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 11:49

Choroby cieląt Na mięsko.... Kup drugiego podstaw pod ten papier i po sprawie... Ja bym tak zrobił...Bo Ci w końcu zdechnie...

#248 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 11:04

Choroby cieląt 2xandrzej360 jakby kolega trochę pomyślał to nie musiałby kolega używać trokara . Tak na przyszłość należy lepiej weryfikować pasze podawane cielętom , bardzo dobrze sprawdza się podawanie zaparzonej herbaty z koperku i rumianku .

#249 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 20:26

Choroby cieląt Witam
Mam taki dziwny problem z cielakiem 6 tyg jest w kojcu z 12 innymi i tylko on ma taki problem :
Co kilka dni dostaje temperaturę tak ok 40 nieraz 39.8 i sie trzęsie nie kaszle a jak to sporadycznie , trzęsie sie zazwyczaj po jedzeniu , garbi sie i śpi na stojąco , po kilku godzinach jest ok , za pare godzin lub dzień znowu powtórka. Dwa tyg temu miał podany antybiotyk .
A drugi ancymon na wysokości ok 2 cm od kopyta zeszły mu włosy plac ok15 cm kw ?.
Pordźcie coś :-)

#250 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 13:22

Choroby cieląt też mam problem z cielakiem. sztuka ma coś ponad 6 msc a wygląda na kilka tygodni. ma kosmatą długą sierść, jest chuda(jak na hf) , 2 razy odrobaczana, apetyt ma ale nic nie rośnie, no i ta sierść jest paskudna. i podobnie jak u kolegi ma łyse nogi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 06 kwiecień 2013 - 21:18

Choroby cieląt te odrobaczenia w jakich odstępach były i czym , chorował ? nie robi bokami? Hereford to garbienie to tak jakby niedobory były witamin (vitaselen 7-8cm)przeciwdziała takim sprawom zrobi się żywszy musi mieć dostęp do lizawek z selenem (czerwone)

#252 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 09:58

Choroby cieląt tez miałem podobny problem mianowicie zeszła sierść z pyska, lekka biegunka, drżenie po napojeniu, zgrzytanie zebami i spadek wagi dostał przez kilka dni coś na bazie elektrolitu teraz już z powrotem pije mleko i skubie ziarno kukurydzy

#253 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 07:36

Choroby cieląt ma problem z cielakiem otóz ma już ponad 2 miesiące i nie chce nic jeść. mleko pije praktycznie w każdej ilości, ale pasze stałe go wogóle nie interesują. prubowałem kilku rodzajów granulek, ale nie chce jeść, tak samo nie trąca siana. ograniczyłem mu mleko do 2 litrów na odpój, ale to spowodowało tylko tyle, że cielak zchódł, a jak nic nie jadł, tak nie je. podrzućcie jakieś pomysły, bo mi sie skonczyły.
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#254 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2013 - 07:55

Choroby cieląt Daj mu więcej czasu lub dokup drugiego cielaka, tak dla towarzystwa.Razem prędzej się uczą jedzenia a jak daje się im paszę to będą ją wyjadać przed sobą.
Jak masz miejsce koło krowy przy żłobie to tam go trzymaj, nauczy się podpatrując krówkę.

#255 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 08:15

Choroby cieląt przez ok. 8 tygodni przebywał w zagrodzie z innym cielakiem i tamten jadł beż żadnego problemu. teraz w zagrodzie obok są 2 inne cielaki i one jedzą bez problemu i ten chory ma bezproblemowy kontakt wzrokowy z nimi i nic nie je. w tym wieku jeżeli cielak nie interesuje się paszami stałymi przy ograniczonych porcjach mleka, to znaczy że jest z nim coś nie tak.
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#256 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 14:09

Choroby cieląt Ty go zjedz:-) żartuje . Zje spokojnie ja taż miałem takiego , żyje do dzisiaj

#257 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 09 kwiecień 2013 - 19:47

Choroby cieląt cielak w tym wieku powinien mieć ponad 100 kg i treściwą paszę powinien iuż dawno wcinać ,po prostu nie ma prawidłowo wykształconego układu pokarmowego,zbyt długo podajesz mlekopan nic mu nie będzie stopniowo ujmuj mlekopan i wstaw mu wiaderko lub kasterkę z wodą nauczy się, pasza stała :całe ziarno QQ cały owies i otręba pszenna stały dostep do siana lub słomy. to nie problem :)

Edytowany przez krzysiek79w, 09 kwiecień 2013 - 19:59.

#258 Share arni251

arni251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co interesujące

Napisany 10 kwiecień 2013 - 10:14

Choroby cieląt Mam problem bo cielak 3 tygodniowy strasznie cięzko oddycha, tak jakby miał zatkany nos no ale nie ma, wet był tał coś tam rozkurczowego i przeciwzapalnego oraz enroxil który kazał na 2 dzien powtórzyc, tak zrobiłem, pare dni juz było dobrze i znowu wrócił cięzki oddech, leki powtórzone i nic teraz juz nie pomaga, cielak leży sie dusi, wet powiedział że nic innego nie moznna już zrobić, to tylko czekać aż zdechnie. Co to może być. PILNE!!!!!!!!!!!!

Już za póżno.

Edytowany przez arni251, 10 kwiecień 2013 - 12:02.

Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

#259 Share mercator75

mercator75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 17:24

Choroby cieląt Witam
Mam problem z cielakiem. Ma miesiąc i stoi z dwu miesięcznymi cielakami które dostają drobno pokrojone ziemniaki. Prawdopodobnie musiał zasięgnąć ziemniaka jest osowiały i bardzo mało pije preparatu mlekozastępczego. Nic nie je. Dałem mu sodę rozrobioną z wodą i za ok 10 minut podałem mu jeszcze 2 setki wódki. Czy pomoże mu to co podałem czy wezwać weterynarza. Proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 18:36

Choroby cieląt Zjadł tego ziemniaka i boli go brzuch. Nie truj takich małych cielakow . Daj mu kilka dni to odbije. Jest za mały na takie wynalazki. Daj nawet rocznemu dziecku Mac Donalda to zobaczysz jaki będzie osowiały . Ale uważaj na niego dalej bo może dostawać zapalenia płuc