Skocz do zawartości

Zdjęcie

Choroby cieląt

806 odpowiedzi na ten temat

#221 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 14 luty 2013 - 09:10

Choroby cieląt Jeżeli przepuklina jest nieznaczna, to może się cofnąć . Może też być taj, że to nie przepuklina a stan ropny i stąd opuchlizna, Musisz to obejrzeć- chyba,że weterynarz zbadał dokładnie cielę i zdiagnozował. Jeżeli tylko spojrzał a nie obejrzał z bliska i nie "obmacał" co to jest - musisz to sam zrobić.Jeżeli to ropień, to postępuj jak z każdym tego typu przypadkiem , czyli pozbyć się ropy i dezynfekcja np. jodyna , pioctanina , czy CTCspray. Napisz, jak poszło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Choroby cieląt Dzisiaj, 17:30
  •  

#222 Share MafiaSD

MafiaSD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, piłka nożna, czytanie czasopism rolniczych, oglądanie filmów na YouTubie

Napisany 14 luty 2013 - 20:38

Choroby cieląt Mora-Wet obmacał cielaka i powiedział że to przepuklina. Z resztą ja też sprawdzałem, aczkolwiek pępek jest właśnie twardy. Gorzej że u mnie weterynarz nie jest zbyt rozmowny i nic mi nie wytłumaczył. Bąknął tylko że za miesiąc operacja, i to jakoś tak niechętnie. Tera jak byłem u niej, to jak dotknąłem tego pępka, to ona podnosi nóżkę. Boję się że może tego miesiąca nie wytrzymać, bo zrobiła się jakaś taka markotna.

#223 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 25 luty 2013 - 16:49

Choroby cieląt dzisiaj zauwazyłem ze kilkudniowy cielak "załatwia się" z lekko czerwonym kolorem wiecie co to jest ? 2 tygodnie temu tez mialem takiego cielaka który też tak "sie załatwiał" ale pozniej mu to przeszło i juz jest ok

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 11:18

Choroby cieląt Witam , jeden z cielaków ma białe plamki na oczach , je normalnie , nie widać żadnych innych oznak choroby. Co to może być ?

#225 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 11:37

Choroby cieląt Połączone
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#226 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 13:03

Choroby cieląt Ad ONA77
Podejrzewam,że chodzi ci o małe, białe plamki na rogówce.Zetknęłam się z czymś takim kilkakrotnie nie tylko u cieląt( u nich najrzadziej)ale u dorosłego bydła i koni. Jest to objaw niedożywienia oka i leczyłam to z powodzeniem za pomocą glukozy w proszku, ew. może być cukier puder. Bierzesz niewielką ilość na papierek, zbliżasz się z tym do oka i dmuchając na proszek rozpylasz go po gałce ocznej. Nie jest to bolesne dla zwierzaka, ale naturalnym odruchem przy takim bodźcu jest unik- bądź na to przygotowany i próbuj aż Ci się uda trafić. Na pewno nie zrobisz cielakowi krzywdy. Zwykle wystarcza jednorazowa aplikacja, ale możesz stosować więcej razy. W każdy razie nieleczony może oślepnąć jeżeli bielmo znacznie się powiększy.Czasami mija samoistnie.

#227 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 13:17

Choroby cieląt Dziękuję bardzo za info , zaraz pójdziemy wypróbować ..

#228 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 17:41

Choroby cieląt Witam, mam pewien problem ale nie z cielakiem, tylko z 9 miesięcznym byczkiem. Na szyi ma jakiegos syfa, grzyba coś podobnego. ( nie wiem jak to nazwać ) Myślę, że starsi hodowcy będą wiedzieć o co chodzi. I moje pytanie brzmi czy to coś poważnego, i czy trzeba mu to jakoś wyrwać? Dodam, że przy swoich rówieśnikach ten byczek jest niestety najmniejszy i najniższy.

#229 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 992 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 14 marzec 2013 - 18:05

Choroby cieląt Najlepiej wezwij lekarza weterynarii on zdiagnozuje co to jest i powie co robić z tym dalej a taka diagnoza przez internet nie widząc o co chodzi ciężko coś poradzić. Najlepiej wrzuć fotkę wtedy będzie łatwiej coś pomóc.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#230 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 17:44

Choroby cieląt mam problem z cieliczką taką ponad rok, coś jest nie tak z nogami zadnimi , stojąc zmienia z nogi na nogę ciężar ciała ,często stoi taka przegięta w pałąk .... dziś specjalnie zabraliśmy ją ze stanowiska do kojca 4x4 i jest na luzie. co to morze być...coś z kopytami-stawami...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 15 marzec 2013 - 19:11

Choroby cieląt Witam.
Mam problem z jednym cielaczkiem mianowicie łysieje w okolicach nozdrza, skóra nie jest zaczerwieniona, nie ma innych objawów tylko to wypadanie sierści.
Jak myślicie, co to może być? Szkoda było by zarazić tym syfem resztę stada. Poniżej zamieszczam fotkę.
Dodany obrazek

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#232 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2013 - 20:15

Choroby cieląt Zwróć uwagę na to czy nie jest to zaschnięta ślina z mlekiem, która odparzyła sierść.
Podobnie sprawa się ma w przypadku długotrwałej biegunki i sierść wypada w miejscach przesiąknięcia do skóry, czyli poniżej odbytu.

#233 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 20:16

Choroby cieląt Czy ten bursztynowy kolorek powyżej śluzawicy to strup, czy zaschnięta ropa, czy może jeszcze co innego? jeżeli pije z wiadra, to może mleko "wypaliło" mu sierść?

#234 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 20:41

Choroby cieląt jakis czas temu urodził mi sie byczek i na drugi dzien miał biegunke łącznie z krwią po kilku dniach biegunka ustapiła ale cielak juz wolno rosnie i ostatnio ciezko ma wstawac na przenie nogi a dzis zauwazyłem ze ma kał koloru szarego wiecie co to moze być ???

#235 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 15 marzec 2013 - 20:54

Choroby cieląt

Czy ten bursztynowy kolorek powyżej śluzawicy to strup, czy zaschnięta ropa, czy może jeszcze co innego? jeżeli pije z wiadra, to może mleko "wypaliło" mu sierść?

Ten kolorek to po prostu brud. Nie, nie pije z wiadra, doi krowę.
W sumie to możliwe że to zaschnięta ślina z mlekiem powoduje to wypadanie sierści, zobaczymy co się będzie dalej działo, zawsze lepiej spytać na forum niż później mieć większe kłopoty albo martwić się na zapas :P

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#236 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 21:22

Choroby cieląt

jakis czas temu urodził mi sie byczek i na drugi dzien miał biegunke łącznie z krwią po kilku dniach biegunka ustapiła ale cielak juz wolno rosnie i ostatnio ciezko ma wstawac na przenie nogi a dzis zauwazyłem ze ma kał koloru szarego wiecie co to moze być ???

Moim zdaniem kolibakterioza.

Edytowany przez mora, 15 marzec 2013 - 21:23.

#237 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 22:17

Choroby cieląt

Moim zdaniem kolibakterioza.

czy inne cielaki też moga sie tym zarazic? a ten byczek urodził sie około miesiaca temu i nie ma nawet 50 kg najbardziej niepokoji mnie ten kolor kału...

#238 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2013 - 22:30

Choroby cieląt Tak, tą chorobą mogą się zarazić inne cielęta.Konieczna będzie wizyta weterynarza i leczenie.
Poczytaj trochę o tym, w necie są ciekawe artykuły.Szukaj pod hasłami kolibakterioza oraz dezynteria cieląt.

Edytowany przez KRISTOFORn, 15 marzec 2013 - 22:35.

#239 Share lukaszek85

lukaszek85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:quady, motoryzacja, budownictwo, rolnictwo

Napisany 16 marzec 2013 - 17:52

Choroby cieląt Mam taki problem z byczkiem. Ma on miesiąc i na tylnich nogach wylizuje sobie sierść. Cielak ma apetyt i je wszystko. Weterynarz kazał podać selen w zastrzyku i witaminy dodatkowo do mleka i na początku przestał lizać się ale dzisiaj znowu zaczął. Może ktoś ma jakiś pomysł co to może być. Dodam jeszcze że drugi cielak co z nim jest wszystko ok.
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Edytowany przez lukaszek85, 16 marzec 2013 - 17:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share fen

fen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 10:41