Skocz do zawartości

Zdjęcie

Choroby cieląt

806 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Pawlo13571

Pawlo13571

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 05 styczeń 2013 - 08:50

Choroby cieląt Witam. Mam problem z dwutygodniowym cielakiem. Otóż dzisiaj rano wszedłem do obory i zobaczyłem jak mały się przewrócił i dostał drgawek. p okolo 3 minutach wstał i zachowywał się normalnie. takie ataki zdażaja mu się co 10-15 min. Co to może być?? Jaka może byc przyczyna i jak to wyleczyć?? Dodam jeszcze że mam tez problem z krową. Po tygodniu po ocieleniu też padła na nogi. Lekarz stwierdził zapalanie stawów czy coś i podał antybiotyk i parę razy kroplówki ale nie zabronił poić cielaka mlekiem od krowy. Już się wykańczam psychicznie z tym :( Prosze o pomoc :(

Połączony

Edytowany przez MAT912, 05 styczeń 2013 - 09:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Choroby cieląt Dzisiaj, 06:09
  •  

#202 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 13:30

Choroby cieląt Krowie masować kopyta, nacierać czymś rozgrzewającym, przekręcać by odleżyn nie dostała i jeśli jest możliwość to podnosić na jakichś pasach. Co do cielaka to mleko chyba mu nie zaszkodziło, chociaż te antybiotyki przeszły pewnie do mleka i coś mogły zaszkodzić. Skontaktuj się z lek. wet. w sprawie tego cielaka.

#203 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 09:49

Choroby cieląt Witam mam problem z cielakiem 2 miesięczny byczek stracił apetyt ma wydenty brzuch z jednej strony i jest pod nim mokry i przestał przeżuwać co robić ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share Baartekk

Baartekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 18:41

Choroby cieląt

Witam mam problem z cielakiem 2 miesięczny byczek stracił apetyt ma wydenty brzuch z jednej strony i jest pod nim mokry i przestał przeżuwać co robić ?

Nie dałeś mu za dużo mleka ? Dajesz mleko czy preparat mleko zastępczy . Dostaje juz pasze? Nie " łapnoł " kiszonki ? Jak nie to weterynarz, da mu rozkurczowy zastrzyk i moze mu przejdzie.

#205 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 18:43

Choroby cieląt dostaje mleko od krów je siano i dostaje raz dziennie garść kukurydzy

#206 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 18 styczeń 2013 - 21:03

Choroby cieląt Na pierwszą pomoc mozna zastosować dwie setki wódki i porządnie rozmasować brzuch,można też wlać pół szklanki oleju jadalnego(to takie "domowe" sposoby)a jak mu gazy nie odejdą to sonda.

#207 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 15:44

Choroby cieląt weterynarz był podał jakieś antybiotyki na rozluźnienie i pobudzenie niestety to nic nie pomogło to wezwałem go drugi raz i wprowadziliśmy sonde uszły pewne nieprzyjemne gazy cielak się pobudził dostał garsc siana i według zaleceń weterynarza i znowu jest wzdęty jak piłka to wzięliśmy i sznurek taki grubszy przewiązaliśmy przez głowę i do pyska aby zmusić go do przeżuwania a i masarze nic nie pomagają chyba czas na lewatywę czas chociaż on słabo ale wydala jakieś odchody ..

#208 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 19 styczeń 2013 - 17:33

Choroby cieląt Są też sztuki podatne na wzdęcia.Miałam podobnego ok.150kg,chyba przez dwa tygodnie co drugi dzień był sondowany,a potem mu to samoistnie przeszło i bylo ok.Jak go znowu wzdęło to ponownie sonda i głodówka.Jak dzień nie pożre to mu nic nie będzie.Podaj mu jeszcze żwaczkę od innego porzeżuwającego.

#209 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 21:33

Choroby cieląt moja cielicha z pierwszego posta jednak ma się dobrze. wzdęcia się nie powtórzyły, co do kabla to albo z nim żyje, albo wydaliła. :)

#210 Share mercator75

mercator75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 09:09

Choroby cieląt Panowie mam taki problem, że u dwóch cielaków schodzi sierść na nogach i robią się strupy. Co to może być ? i jak temu zapobiec? Smarować czymś ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2013 - 11:09

Choroby cieląt To wygląda na grzybicę. Skonsultuj się z weterynarzem, powie ci jak i czym leczyć.

#212 Share gosia14-89

gosia14-89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 luty 2013 - 11:47

Choroby cieląt Przed wczoraj ocielila się krowa... trudny poród, byczek czedł tyłem... trzeba było pomóc... jak cielak wstawał dziwnie sie chwiał.. myslelismy ze to po prostu jest slaby po porodzie. juz teraz wiemy ze coś ma z lewa tylnią nogą. bardzo go boli... jak wstanie to stoi ale ta noga widac ze coś jest nie tak. zbadalismy to oby dwie kości sa całe cos jest w kolanie... wydaje mi sie, że moglismy naruszyc przy ciągnięciu. Mamy teraz sprzeczne opinie, czy wzywać weterynarza i może nastawi czy zostawić niech samo się zrośnie... ładnie je i to nas pociesza...

#213 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 03 luty 2013 - 11:56

Choroby cieląt Lekarz to pijawka ale jak widzisz że słabo staje na nogę i go boli to ja bym wezwał bo jak się krzywo zrośnie to później będą problemy z nim cały czas będzie utykał i słabiej przyrastał

#214 Share WEBESTO

WEBESTO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 03 luty 2013 - 13:22

Choroby cieląt z reguły porody tyłem są trudniejsze
proponował bym wezwać weterynarza.

#215 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 03 luty 2013 - 15:56

Choroby cieląt Jeżeli to tylko kwestia naciągnięcia to sam wydobrzeje. Młody organizm ma niespotykane zdolności regeneracji. Jeżeli postawa jest prawidłowa zwierzę ma apetyt i nie gorączkuje ( ważne- bo podwyższona temp. wskazywałaby na stan zapalny) dałabym mu czas na wyzdrowienie samoistne. Poród tyłem jest trudniejszy ze wzgl. na niebezpieczeństwo zachłyśnięcia się wodami płodowymi.

#216 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 03 luty 2013 - 17:06

Choroby cieląt Tematy połączone
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#217 Share gosia14-89

gosia14-89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 luty 2013 - 18:30

Choroby cieląt Wlasnie nie wiem czy to tylko naciągnięcie.. kości na pewno nie są złamane, zastanawia mnie czy w kolanie coś mu nie wyskoczyło bo ta noga jest taka chwiejna jak na niej stoi... nie wiem czy może mu jakoś nie usztywnić...

#218 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 04 luty 2013 - 22:06

Choroby cieląt jednak obstawiałabym wezwanie weta. jak obejdzie się na oględzinach dużo nie zapłacisz, a jak ma rozwalony staw to różnie może być. u nas złamania usztywnialiśmy bandażem i rurą peszel, ale złamania kości, co do stawów to nie wiem.

lepiej wezwij weta

Edytowany przez marzencia, 04 luty 2013 - 22:07.

#219 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 12 luty 2013 - 14:15

Choroby cieląt w piątek urodził mi sie byczek ale w niedziele dostał biegunki problem polega w tym że po daniu jemu pectolitu dzisiaj zauważyłem że ma żadko biegunke a w dodatku znajduje sie nawet krew wiecie co to jest ? jak go uratować? cielak teraz jest już odzielony do krowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share MafiaSD

MafiaSD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, piłka nożna, czytanie czasopism rolniczych, oglądanie filmów na YouTubie

Napisany 13 luty 2013 - 17:50

Choroby cieląt Wczoraj był u mnie wet aby zakolczykować jałóweczkę. W trakcie zauważył że ma przepuklinę pępkową. Sam trochę się martwiłem czemu ma nadal taki duży pępek. Teraz już wiem :/ Wet mówił że w takiej sytuacji robi się operację (dopiero gdzieś za miesiąc bo podobno jest za mała- jutro kończy 4 tyg.) Teraz jak chodzę do niej czasami to zauważyłem że ciągle podnosi tylną lewą nóżkę (czy to dlatego że boli ją ten pępek?) Czy wy mieliście z tym do czynienia, jak z tym radziliście, na czym polega ta operacja? Napiszcie w ogóle co o tym wiecie. Z góry wielkie dzięki.