Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mora    15

Ad ONA77

Podejrzewam,że chodzi ci o małe, białe plamki na rogówce.Zetknęłam się z czymś takim kilkakrotnie nie tylko u cieląt( u nich najrzadziej)ale u dorosłego bydła i koni. Jest to objaw niedożywienia oka i leczyłam to z powodzeniem za pomocą glukozy w proszku, ew. może być cukier puder. Bierzesz niewielką ilość na papierek, zbliżasz się z tym do oka i dmuchając na proszek rozpylasz go po gałce ocznej. Nie jest to bolesne dla zwierzaka, ale naturalnym odruchem przy takim bodźcu jest unik- bądź na to przygotowany i próbuj aż Ci się uda trafić. Na pewno nie zrobisz cielakowi krzywdy. Zwykle wystarcza jednorazowa aplikacja, ale możesz stosować więcej razy. W każdy razie nieleczony może oślepnąć jeżeli bielmo znacznie się powiększy.Czasami mija samoistnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

Dziękuję bardzo za info , zaraz pójdziemy wypróbować ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Witam, mam pewien problem ale nie z cielakiem, tylko z 9 miesięcznym byczkiem. Na szyi ma jakiegos syfa, grzyba coś podobnego. ( nie wiem jak to nazwać ) Myślę, że starsi hodowcy będą wiedzieć o co chodzi. I moje pytanie brzmi czy to coś poważnego, i czy trzeba mu to jakoś wyrwać? Dodam, że przy swoich rówieśnikach ten byczek jest niestety najmniejszy i najniższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Najlepiej wezwij lekarza weterynarii on zdiagnozuje co to jest i powie co robić z tym dalej a taka diagnoza przez internet nie widząc o co chodzi ciężko coś poradzić. Najlepiej wrzuć fotkę wtedy będzie łatwiej coś pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

mam problem z cieliczką taką ponad rok, coś jest nie tak z nogami zadnimi , stojąc zmienia z nogi na nogę ciężar ciała ,często stoi taka przegięta w pałąk .... dziś specjalnie zabraliśmy ją ze stanowiska do kojca 4x4 i jest na luzie. co to morze być...coś z kopytami-stawami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Witam.

Mam problem z jednym cielaczkiem mianowicie łysieje w okolicach nozdrza, skóra nie jest zaczerwieniona, nie ma innych objawów tylko to wypadanie sierści.

Jak myślicie, co to może być? Szkoda było by zarazić tym syfem resztę stada. Poniżej zamieszczam fotkę.

7mh2d5sfyths.jpg


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zwróć uwagę na to czy nie jest to zaschnięta ślina z mlekiem, która odparzyła sierść.

Podobnie sprawa się ma w przypadku długotrwałej biegunki i sierść wypada w miejscach przesiąknięcia do skóry, czyli poniżej odbytu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Czy ten bursztynowy kolorek powyżej śluzawicy to strup, czy zaschnięta ropa, czy może jeszcze co innego? jeżeli pije z wiadra, to może mleko "wypaliło" mu sierść?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

jakis czas temu urodził mi sie byczek i na drugi dzien miał biegunke łącznie z krwią po kilku dniach biegunka ustapiła ale cielak juz wolno rosnie i ostatnio ciezko ma wstawac na przenie nogi a dzis zauwazyłem ze ma kał koloru szarego wiecie co to moze być ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Czy ten bursztynowy kolorek powyżej śluzawicy to strup, czy zaschnięta ropa, czy może jeszcze co innego? jeżeli pije z wiadra, to może mleko "wypaliło" mu sierść?

Ten kolorek to po prostu brud. Nie, nie pije z wiadra, doi krowę.

W sumie to możliwe że to zaschnięta ślina z mlekiem powoduje to wypadanie sierści, zobaczymy co się będzie dalej działo, zawsze lepiej spytać na forum niż później mieć większe kłopoty albo martwić się na zapas :P


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

jakis czas temu urodził mi sie byczek i na drugi dzien miał biegunke łącznie z krwią po kilku dniach biegunka ustapiła ale cielak juz wolno rosnie i ostatnio ciezko ma wstawac na przenie nogi a dzis zauwazyłem ze ma kał koloru szarego wiecie co to moze być ???

 

Moim zdaniem kolibakterioza.

Edytowano przez mora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

Moim zdaniem kolibakterioza.

 

 

czy inne cielaki też moga sie tym zarazic? a ten byczek urodził sie około miesiaca temu i nie ma nawet 50 kg najbardziej niepokoji mnie ten kolor kału...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak, tą chorobą mogą się zarazić inne cielęta.Konieczna będzie wizyta weterynarza i leczenie.

Poczytaj trochę o tym, w necie są ciekawe artykuły.Szukaj pod hasłami kolibakterioza oraz dezynteria cieląt.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Mam taki problem z byczkiem. Ma on miesiąc i na tylnich nogach wylizuje sobie sierść. Cielak ma apetyt i je wszystko. Weterynarz kazał podać selen w zastrzyku i witaminy dodatkowo do mleka i na początku przestał lizać się ale dzisiaj znowu zaczął. Może ktoś ma jakiś pomysł co to może być. Dodam jeszcze że drugi cielak co z nim jest wszystko ok.

20130316173426.th.jpg

20130316173434.th.jpg

Edytowano przez lukaszek85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

@lukaszek85 sam sobie kolega odpowiedział , że po podaniu selenu i witamin objawy ustały a zwłaszcza chodzi o witamine E podawaną z selenem . Tylko niech ta kuracja nie będzie jednorazowa , niech kolega uzupełni te niedobory w paszy podawanej cielęciu lub mleku .

@ razor275 ten syf jak to kolega nazywa ma podłoże bakteryjne lub wirusowe , trzeba zastosować preparaty antyseptyczne na wymię i powinno się wszystko unormować ,radzę zacząć od maści aloesowej z grene i smarować wymie dwa razy dziennie przeż kilka dni i zobaczy kolega czy jest poprawa ,a itą mascią można smarować też zakażoną skóre cielęcia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Ok, dziękuję bardzo za informację.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

@ razor275 to co koledze zaproponowałem to są działania doraźne , na ten problem trzeba spojrzeć szerzej musi kolega dobrze obejrzeć krowę bo przyczyn może być wiele .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wetstudent    0

panowie a ja bym raczej nie doszukiwał się problemu w niedoborach witamin ... a już na pewno nie szpikował cieląt mega dawkami selenu..

1 pytanie to czy jak pociągniecie za włosy na szyi, tułowiu to zostają w palcach a na skórze zostaje wyłysienie??? jeżeli nie to napewno nie jest to kwestia niedoboru, a jeżeli jednak tak to być może jest to niedobór albo zaburzenie hormonalne...

2 razor275 jeśli chodzi o twojego cielaka to miejsce wyłysienia daje do myślenia...jak dla mnie, na oko, wnioskując ze zdjęcia, to jest to uczulenie na mleko od krowy.. jeśli chcesz to sprawdzić to przejdz na preparat mlekozastępczy.. albo chociaż pój cielaka z wiaderka ze smoczkiem i nie pozwól żeby po pojeniu miał kontakt z innymi cielętami żeby uniknąc 'całowania'.. dobrze by też było podać steryd.... i jeżeli jest zakażenie na skórze to wyleczyć go antybiotykiem.. ale jak w miare sie nic nie dzieje i jak chcesz zaoszczędzić na wet to możesz posmarować to mastijetem lub synergalem takim dowymieniowym

3 lukaszek85 zobacz czy cielak nie leży na mokrej ściółce bo widać na zdjeciach że nogi i sierść ma mokrą... gnojówka jest kwaśna i może ona jest temu winna.. możesz sypać troche wapna przed ścieleniem żeby ją zneutralizować..ewentualnie co do leków to te same leki można by podać co wyżej..albo poprostu dać cielakowi kompana bo może z nudów to robi:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Akurat byczek ma kompana więc się nie nudzi. Po witaminach przestał się wylizywać i później zaczął znowu i teraz znowu się nie liże. Ściółka jest sucha, jest mokry bo skubany potrafi czasami na leżąco siknąć lub się opróżnić. Z tym wapnem spróbuje i zobaczymy efekt. Sierść jak pociągnę to tylko z tylnich nóg wychodzą a z innych części ciała to nie ma szans nawet ich wyrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

witam mój byczek z listopada już od dłuzego czasu ma silne wzdęcia dotyczczas wystarczała sonda lyczyło go już dwóch weteryniarzy i bez skudku..

ostatnio tak się wzdymał ze odbyt mu wywaliło na wieszch i sondą nie idzie już nic wspuscić więc pożyczyłem Troker i go przebiłem zostawiłem go w środku aby gazy swobodnie uchodziły i wszystko było by ok gdyby nie ten odbyt co z tym zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Na mięsko.... Kup drugiego podstaw pod ten papier i po sprawie... Ja bym tak zrobił...Bo Ci w końcu zdechnie...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

2xandrzej360 jakby kolega trochę pomyślał to nie musiałby kolega używać trokara . Tak na przyszłość należy lepiej weryfikować pasze podawane cielętom , bardzo dobrze sprawdza się podawanie zaparzonej herbaty z koperku i rumianku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Witam

Mam taki dziwny problem z cielakiem 6 tyg jest w kojcu z 12 innymi i tylko on ma taki problem :

Co kilka dni dostaje temperaturę tak ok 40 nieraz 39.8 i sie trzęsie nie kaszle a jak to sporadycznie , trzęsie sie zazwyczaj po jedzeniu , garbi sie i śpi na stojąco , po kilku godzinach jest ok , za pare godzin lub dzień znowu powtórka. Dwa tyg temu miał podany antybiotyk .

A drugi ancymon na wysokości ok 2 cm od kopyta zeszły mu włosy plac ok15 cm kw ?.

Pordźcie coś :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

też mam problem z cielakiem. sztuka ma coś ponad 6 msc a wygląda na kilka tygodni. ma kosmatą długą sierść, jest chuda(jak na hf) , 2 razy odrobaczana, apetyt ma ale nic nie rośnie, no i ta sierść jest paskudna. i podobnie jak u kolegi ma łyse nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj