Skocz do zawartości

Zdjęcie

Choroby cieląt

816 odpowiedzi na ten temat

#181 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 13:39

Choroby cieląt marzenciu myślę że jak co niektórzy radzą obserwuj cielaka i poczekaj na rozwój wydarzeń. kiełbasę zawsze będzie czas zrobić :)
powodzenia i pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Choroby cieląt Dzisiaj, 18:38
  •  

#182 Share tobiasz470

tobiasz470

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 12:54

Choroby cieląt Witam .Cielak ma jakies 3 miesiace nie ma apetytu i zgrzyta zebami . prosze o pomoc .nie zamykajcie tematu .

#183 Share tobiasz470

tobiasz470

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 12:55

Choroby cieląt Witam .Cielak ma jakies 3 miesiace nie ma apetytu i zgrzyta zebami . prosze o pomoc .nie zamykajcie tematu .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 listopad 2012 - 13:03

Choroby cieląt Napisz czym był karmiony, czym pojony, czy ma gorączkę, czy ma biegunkę?
Przeczytaj taki temat, może o to chodzi.
http://www.agrofoto....ubytki-siersci/

Edytowany przez KRISTOFORn, 25 listopad 2012 - 13:07.

#185 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 25 listopad 2012 - 13:39

Choroby cieląt Jak ma 3 miesiące radził bym najpierw odrobaczyć, i zobaczyć jakie będą skutki.

#186 Share tobiasz470

tobiasz470

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 14:24

Choroby cieląt Jest odpajany tylko mlekim bo wody zbytnio nie pije sianka troche je i to wszystko przed chwila byłem to był troche rozpalony . moze miec goraczke .

A czemu odrobaczyc ?

Siersc mu nie wypada .

Siersc mu nie wypada .

#187 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 25 listopad 2012 - 16:26

Choroby cieląt BIOMECTIN 1%-wy lub INWERMEKTYNA 1%-wa leki podaje się podskórnie najbezpieczniej na łopatce podnieś płat skóry i w to miejsce podaj środek.sierść nie wypada tylko jest zjezona na grzbiecie i matowa(nie błyszczy się) jak rozpalony jaka temp.?

#188 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 14:33

Choroby cieląt nie no bez kitu, a weterynarz kazał wstrzykiwać domięśniowo!!

#189 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 27 listopad 2012 - 19:29

Choroby cieląt *marzencia * nie wiem co kazał Ci wstrzykiwać domięsniowo ale akurat te leki idą podskórę .

#190 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 21:13

Choroby cieląt no dokładnie to co napisałeś - INWERMEKTYNA 1%-wa. mam jeszcze buteleczkę. mam nadzieję że nie zaszkodziłam cielakom?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 21:38

Choroby cieląt zaszkodzić nie zaszkodzi ale nie zadziała za dobrze :(

A tak co do tematu to ostatno cielak mi pożrł czapkę bawełnianą cieniutką bo powiesiłem na płotku mineło już 2 miechy i nic mu nie jest ma apetyt i ładnie rośnie,.

#192 Share barteczeq19

barteczeq19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 22:50

Choroby cieląt Kup mu jakiś lek na tasiemce, powinno pomóc :)

#193 Share zuza

zuza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 23:57

Choroby cieląt witam!! jako NOWA na forum pozdrawiam wszystkich bywalców :) z obserwacji zauważyłam że zgrzytanie zębami często też jest oznaką bólu. Sama mam wielki problem z byczkiem- 19 listopada przywiozłam bycia od gospodarza- następnego dnia rano cielak leży jak martwy.... diagnoza lekarza- zapalenie płuc- dostaje Floron i podobno ma być dobrze... nie pije mleka tylko wodę przez 4-5 dni. potem zaczynam go zmuszać żeby nie padł z głodu. jedyną rzeczą która mu smakuje to olej roślinny :) po tygodniu wmuszania zaczyna pić ze smakiem, Aktualnie byczek jakby znowu miał nawrót płuc- znowu dostaje floron a z jedzeniem to różnie bywa. A na dodatek dziasiaj dostał biegunki- wcześniej załatwiał się na rzadko ale teraz to się z niego leje.... Cały czas dostaje dodatki przeciw biegunce do mleka i jajka. Powiedzcie czym wzmocnić takiego maluszka?? ciężko mu wstawać i chwije się na nóżkach. reszta cielaków jest zdrowa, "Mały" jest cudny a mnie aż serce się kraja.. pomóżcie !!

#194 Share farmer74

farmer74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 02:53

Choroby cieląt Zuza na biegunkę dawałem korę dębu(kupisz a aptece) w saszetkach ,tak jak zykłą herbatę zaparzałem 3-4 saszetki i z butelki do pyska,pozatym niech wet poda mu glukozę , chyba że sama dasz radę to zrobić, to go wzmocni. Poza tym zmierz temperatuę, to pomoże w dobraniu leków.A jeżeli nie chce pić mleka to wlewaj mu do pyska , żeby nie osłabł.Jeżeli coś pomogłem to super bo sam to przechodzilem i wiem że każda rada jest cenna jak pomoże uratować zwierzaka. Pisz co się dzieje to może coś pomożemy.

#195 Share zuza

zuza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 11:05

Choroby cieląt zawsze zaczynam od mierzenia temperatury- aktualnie ma w normie. pierszego cielaka kupiłam w marcu i do tej pory odchowałam 17 sztuk- bez kredytów i pożyczek. A w moim przypadku cielęta to sposób na dodatkowy dochód ponieważ główną zajęciem rolniczym są konie- takie do jazdy :) moja wielka miłość i życiowa pasja- szkoda że nieopłacalna.... a zwierzyniec mam jeszcze większy :P niestety dożylnych wlewek nie umiem robić- albo nie chce maltretować zwierzaka... dzisiaj bycio pożarł śniadanie- zmiejszyłam mu ilość mleka a za to będę odpajać go częściej. już mi sąsiedzi moi dobrze radzili- a to go dorżnąć a to go na mrozie zostawić albo żywego do lasu wywieść- ROLNICY. sami mądrzy a cielak nie chciał im pić i nic z tym nie robili- byczek mięsny padł... dzięki za rady jak będziecie mieć jakieś pomysły to piszcie :)

#196 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 15 grudzień 2012 - 12:58

Choroby cieląt @Zuza - na zapalenie płuc u mnie zawsze pomaga Draxxin,kilku "umarlaków" juz na nogi postawił,fakt,że cielak często po takim choróbsku jest słabszy,gorzej przyrasta,ale ważne,że żyje.Na sr**zkę dobre są tabletki Ditriwet,proszek Antilaksan albo pektolit,a domowe sposoby to już jak wyżej pisali:herbatka z kory dębu,wierzby,surowe jajka i mąka ziemniaczana.

#197 Share konopek

konopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 18:17

Choroby cieląt witam mam problem z cielakiem kilkudniowym a polega on na tym że kupiłem go w sobotę (22.12.2012 wczoraj ) i wieczorem normalnie wypił 2 litry (więcej nie daje w obawie o przepojenie jako pierwszy raz u mnie) dzisiaj rano nie chciał pić uważałem ze można go przegłodzić z raz to wieczorem lepiej wypije lecz zaczyna mnie to martwić gdyż wieczorem też nie chciał pić smoczek wypycha z ust, pojenie po palcu to żadnych odruchów ssania, ma podwyższoną temperaturę, przewiać go nie powinno gdyż przewoziłem go w bagażniku samochodu proszę o szybką pomoc póki jeszcze żyje i może można by było mu pomóc

#198 Share Addammo

Addammo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 18:31

Choroby cieląt Sprawa numer jeden szczepionka witaminy selen grupa b itp....

#199 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 24 grudzień 2012 - 14:22

Choroby cieląt Jak jest gorączka to znaczy,że trzeba podać antybiotyk.U mnie podobne objawy mialo kilkudniowe cielę(gorączka,brak apetytu),było to zakażenie od pępowiny.Pomógł Enrobioflox.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share konopek

konopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 00:43

Choroby cieląt nie wiem dlaczego ale dzisiaj rano stał i ryczał jak zaszedłem do niego gorączki już nie miał i pił normalnie mleko jak gdyby nigdy nic (żadne leki nie były podawane)