Polecane posty

tyj123    0

poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Nam akurat po inseminacji urodziło się krzywe ciele, ma wywalony język na lewo, a ogon na prawo, musieliśmy zabrać go od krowy bo nie mogło pić mleka. Weterynarz mówił że to jakieś porażenie, albo wada, do krowy podrzuciliśmy kupione ciele, a krowa na koplu znalazła sobie czerwoną jak swoją jałówkę i ją karmi, i wówczas tamta podrzucona się dołancza. Te ciele było po inseminacji???? Jutro może wrzuce zdjęcie tej jałóweczki


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........

Miałem taki przypadek, około trzy miesięczna jałówka po jedzeniu zaczęła sie dziwnie zachowywać i w ciągu 15 minut padła, zrobiliśmy sekcje i wszystko było ok tylko serce było ogromne, myślę że to była jakaś wada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

kumpel miał podobny przypadek, ale lekarz powiedział że to coś z płucami było, a ja miałem przypadek od krowy która kilka dni po porodzie dostała zakażenia i ciele ssało mleko od tej krowy i lekarz podejrzewa że te bakterie wyssało z mlekiem matki i po tygodniu po padnięciu krowy padło ciele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Ale dziwne przypadki, krzywy język?

ciele padło po tyg po tym jak matka padła?

 

u mnie było że miał kostki przednie ściągnięte i nie mógł ich wyprostować, jeden był ślepy i to chyba wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

no u mnie tez chyba takich przypadków nie było no ale z tym przerośniętym sercem tez coś było. no a tak po za tym to tylko był cielak który urodził sie z niesamowicie zniekształconą głową. okolice rogów były duże jak u 6 miesięcznego cielaka a pysk był malutki. no ale to było tylko związane z tym ze urodził sie prawie 1 miesiąc za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

dużo macie tych przypadków przy bydle mięsnym, u mnie zdarzały się przypadki zniekształcenia cielaka lub porodów martwych od krów które stały na końcu obory pod ścianą bo w to miejsce wstawialiśmy młode krowy i co się okazało krowa która sie spuściła w nocy tłukła właśnie sztukę pod ścianą, dlatego staram się najsilniejsze i najbardziej awanturnicze sztuki czepiać pod ściany, a słabsze w środek bo w środku zawsze ma jakieś szanse na uniki :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
no u mnie tez chyba takich przypadków nie było no ale z tym przerośniętym sercem tez coś było. no a tak po za tym to tylko był cielak który urodził sie z niesamowicie zniekształconą głową. okolice rogów były duże jak u 6 miesięcznego cielaka a pysk był malutki. no ale to było tylko związane z tym ze urodził sie prawie 1 miesiąc za wcześnie.

 

U mnie w tym roku urodził sie cielak 8 miesięczny i był i jest normalny :lol: http://www.agrofoto.pl/forum/Byczek-image51530.html


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

niestety u bydła tak jak i u ludzi zdarzają się zawały serca i nic na to nie poradzisz . miałem tak z krową, stała jadła trawę ze wszystkimi i nagle bęc i po krowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil555    2

Ostatnio krowa miała bliźniaki i u jednego cielaka wypada sierść. Sierść wypada sama. Lekarz dał jakiś płyn do smarowania ale to mało pomaga?? Wie ktoś może co mu jest albo czym to leczyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinuzz90    0

Bywa czasem tak że jak cielak ma biegunkę i w to co "narobił" się położy to w tych miejscach potrafi zejść sierść...


SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Miałem to samo cielak miał biegunkę i był strasznie chory (weterynarz na niego kreskę postawił i w pewnym sensie i ja). Uratowało go kurze jajko (weterynarz powiedział że w jajku są przeciwciała i może to mu pomóc - ale kury muszą być razem z chorą zwierzyną). Do tej pory żyje i zlazła mu sierść na ogonie i szyj tylko białe łaty ma bujnie porośnięte sierścią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

No najczęściej jest to od wyżej wspomnianej biegunki i leżenia w tym. Ale to nie jest żaden problem, bo taka sierść szybko odrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2290    1

Latem tez to miałem ale to przez mego ojca bo posmarował cielaka taką maścią od much i za duża dawkę dał no i wypadała ale minęło


długo by opowiadać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja też bym obstawiał grzybicę. W którym miejscu mu wypada ta sierść. Może gdzieś sobie ją wytarł. O jakaś barierkę...

 

Ps.:

Poprawcie temat :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Mój weterynarz też obstawiał grzybice miałem to samo takie koła sierści wypadały nic na grzybice nie pomagało ale później dostawał zastrzyki od pasożytów i mu przeszło i ma znów sierść. Najprawdopodobniej to pasożyty podskórne nie ma żadnych grudek ani nic ale jednak to były pasożyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil555    2

na pewno nie jest to grzybica ponieważ nie ma zgrubień skóry i strupów w tych miejscach gdzie nie ma sierści na pasożyty też to nie wygląda bo nie ma charakterystycznych świądów zgrubień itp. lekarz twierdził że to może być od mleka.A czy mógłby ktoś dać więcej na temat tej turzycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

A może to jest turzyca, czy czujesz jeszcze dziwny specyficzny zapach od tego cielaka??


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Moje też nie miały żadnych zgrubień ani strupów. Nie mówię że tak jest u ciebie ale ja tak miałem i zastrzyki od pasożytów pomogły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matys89    1

Pewni wbic do mleka i wymieszać i podac mu tak mysle.

U mojego wujka cielakowi tez wypadła sierśc na czole i tyłku z powodu biegunki cielak dostał proszek na biegunke. Biegunka ustała i siersc juz mu na nowo zaczeła rosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj