Skocz do zawartości

Zdjęcie

Choroby cieląt

814 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tyj123

tyj123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 19 kwiecień 2008 - 20:15

Choroby cieląt poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Choroby cieląt Dzisiaj, 19:44
  •  

#2 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 19 kwiecień 2008 - 20:22

Choroby cieląt Nam akurat po inseminacji urodziło się krzywe ciele, ma wywalony język na lewo, a ogon na prawo, musieliśmy zabrać go od krowy bo nie mogło pić mleka. Weterynarz mówił że to jakieś porażenie, albo wada, do krowy podrzuciliśmy kupione ciele, a krowa na koplu znalazła sobie czerwoną jak swoją jałówkę i ją karmi, i wówczas tamta podrzucona się dołancza. Te ciele było po inseminacji???? Jutro może wrzuce zdjęcie tej jałóweczki
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#3 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 23 wrzesień 2008 - 10:15

Choroby cieląt

poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........

Miałem taki przypadek, około trzy miesięczna jałówka po jedzeniu zaczęła sie dziwnie zachowywać i w ciągu 15 minut padła, zrobiliśmy sekcje i wszystko było ok tylko serce było ogromne, myślę że to była jakaś wada.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 wrzesień 2008 - 10:31

Choroby cieląt kumpel miał podobny przypadek, ale lekarz powiedział że to coś z płucami było, a ja miałem przypadek od krowy która kilka dni po porodzie dostała zakażenia i ciele ssało mleko od tej krowy i lekarz podejrzewa że te bakterie wyssało z mlekiem matki i po tygodniu po padnięciu krowy padło ciele

#5 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 23 wrzesień 2008 - 11:41

Choroby cieląt Ale dziwne przypadki, krzywy język?
ciele padło po tyg po tym jak matka padła?

u mnie było że miał kostki przednie ściągnięte i nie mógł ich wyprostować, jeden był ślepy i to chyba wszystko.

#6 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 23 wrzesień 2008 - 20:57

Choroby cieląt no u mnie tez chyba takich przypadków nie było no ale z tym przerośniętym sercem tez coś było. no a tak po za tym to tylko był cielak który urodził sie z niesamowicie zniekształconą głową. okolice rogów były duże jak u 6 miesięcznego cielaka a pysk był malutki. no ale to było tylko związane z tym ze urodził sie prawie 1 miesiąc za wcześnie.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 wrzesień 2008 - 21:09

Choroby cieląt dużo macie tych przypadków przy bydle mięsnym, u mnie zdarzały się przypadki zniekształcenia cielaka lub porodów martwych od krów które stały na końcu obory pod ścianą bo w to miejsce wstawialiśmy młode krowy i co się okazało krowa która sie spuściła w nocy tłukła właśnie sztukę pod ścianą, dlatego staram się najsilniejsze i najbardziej awanturnicze sztuki czepiać pod ściany, a słabsze w środek bo w środku zawsze ma jakieś szanse na uniki :lol:

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 09:46

Choroby cieląt

no u mnie tez chyba takich przypadków nie było no ale z tym przerośniętym sercem tez coś było. no a tak po za tym to tylko był cielak który urodził sie z niesamowicie zniekształconą głową. okolice rogów były duże jak u 6 miesięcznego cielaka a pysk był malutki. no ale to było tylko związane z tym ze urodził sie prawie 1 miesiąc za wcześnie.

U mnie w tym roku urodził sie cielak 8 miesięczny i był i jest normalny :lol: http://www.agrofoto....image51530.html

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#9 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 18:10

Choroby cieląt niestety u bydła tak jak i u ludzi zdarzają się zawały serca i nic na to nie poradzisz . miałem tak z krową, stała jadła trawę ze wszystkimi i nagle bęc i po krowie

#10 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 06 luty 2009 - 21:46

Choroby cieląt Ostatnio krowa miała bliźniaki i u jednego cielaka wypada sierść. Sierść wypada sama. Lekarz dał jakiś płyn do smarowania ale to mało pomaga?? Wie ktoś może co mu jest albo czym to leczyć??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Marcinuzz90

Marcinuzz90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 06 luty 2009 - 21:58

Choroby cieląt Bywa czasem tak że jak cielak ma biegunkę i w to co "narobił" się położy to w tych miejscach potrafi zejść sierść...
SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

#12 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 06 luty 2009 - 22:24

Choroby cieląt Miałem to samo cielak miał biegunkę i był strasznie chory (weterynarz na niego kreskę postawił i w pewnym sensie i ja). Uratowało go kurze jajko (weterynarz powiedział że w jajku są przeciwciała i może to mu pomóc - ale kury muszą być razem z chorą zwierzyną). Do tej pory żyje i zlazła mu sierść na ogonie i szyj tylko białe łaty ma bujnie porośnięte sierścią.

#13 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 07 luty 2009 - 10:29

Choroby cieląt No najczęściej jest to od wyżej wspomnianej biegunki i leżenia w tym. Ale to nie jest żaden problem, bo taka sierść szybko odrośnie.

#14 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 07 luty 2009 - 16:46

Choroby cieląt Tyle że ten cielak niema biegunki...

#15 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 07 luty 2009 - 17:01

Choroby cieląt A nie jest to czasami grzybica?

#16 Share adam2290

adam2290

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 luty 2009 - 17:34

Choroby cieląt Latem tez to miałem ale to przez mego ojca bo posmarował cielaka taką maścią od much i za duża dawkę dał no i wypadała ale minęło
długo by opowiadać ;)

#17 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 07 luty 2009 - 17:47

Choroby cieląt Ja też bym obstawiał grzybicę. W którym miejscu mu wypada ta sierść. Może gdzieś sobie ją wytarł. O jakaś barierkę...

Ps.:
Poprawcie temat :) .

#18 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 07 luty 2009 - 22:22

Choroby cieląt Mój weterynarz też obstawiał grzybice miałem to samo takie koła sierści wypadały nic na grzybice nie pomagało ale później dostawał zastrzyki od pasożytów i mu przeszło i ma znów sierść. Najprawdopodobniej to pasożyty podskórne nie ma żadnych grudek ani nic ale jednak to były pasożyty.

#19 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 08 luty 2009 - 09:55

Choroby cieląt na pewno nie jest to grzybica ponieważ nie ma zgrubień skóry i strupów w tych miejscach gdzie nie ma sierści na pasożyty też to nie wygląda bo nie ma charakterystycznych świądów zgrubień itp. lekarz twierdził że to może być od mleka.A czy mógłby ktoś dać więcej na temat tej turzycy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 08 luty 2009 - 09:57

Choroby cieląt A może to jest turzyca, czy czujesz jeszcze dziwny specyficzny zapach od tego cielaka??

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej