Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

już chyba prę osób pisało o tym w innych tematach,czyżby jakieś nowe dziadostwo????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

O ile węzły chłonne może bym odpuścił to z płucami nie ma żartów, każda niedoleczona choroba pozostawia po sobie ślad a chyba chcesz mieć później w pełni sprawne i zdrowe krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706

nie ważne czy później bedzie byk czy krowa to i tak lepiej żeby były zdrowe bo to odbija się na przyrostach/wydajności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Witam ponownie znowu nan problem z jednym byczkem 3 miesięcznym w ogóle nie na zainteresowania żeby coś żreć siana nic mieszanki zbozowej też nic nawet a wypije może 1 litr a chyba w ogóle nic nie laksuje. u praktycznie non stop leży a nie przezowa co może z nim być bo juz mi ręce opadają z tymi cielakami pierdolo..... handlarze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Temperatura jaką ma ? Jak żołąd to ze 30dag drożdży , ćwiartka wódki i wlać mu butelką do pyska , ale przede wszystkim wezwał bym weterynarza .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

witam cielaki mają biegunkę i weterynarz dał mi pneumnispectin 50/100 i jakoś poprawy nie ma na tym wcale nie pisze że leczy to biegunkę tylko uklad oddechowy mięśnie ;/ co dać cielakowi by go wyleczyć ? duże byki też dostały biegunki ;/ a to przez to że przywiozlem 2 cielaki od handlarza ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Nie wpuszcza się nowych przybłęd do starej obsady. Mam inny problem 3 dni temu wycielanie, cielak szedł przodem, poród dość ciężki, efektem ma krzywe kopyta przednie, ostatni "przegub" przednich nóg wygiety w przeciwna stronę, ciężko mu ustać na nogach, przewraca się i spada na kolana.Miał ktoś podobny przypadek?


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przejdzie mu . Było już o tym , poszukaj . Chociaż 3 dni to już trochę długo . Może weterynarz niech obejrzy czy wszystko w porządku .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

No właśnie znalazłem jakieś posty na ten temat, niby przechodzi z czasem, tylko że ta kaleka nawet z ssaniem cacka ma problemy bo ustać nie może dłuższy czas :)


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak chce ssać to dobrze , trzeba mu pomagać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Powinno przejść u mnie jałówka ma teraz 4 tyg i dopiero widać poprawę a tak chodziła na trzech nogach a co  do biegunek ostatnio problemem są wywołane przez pierwotniaki można powiedzieć takie robaki może w tym kierunku trzeba leczyć są specjalne testy aby zbadać odchody i jest pewność na 100% przez co jest wywołana biegunka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Cielakowi się poprawia, stąpa niepewnie ale już się nie przewraca a kopyta się wyginaja w dobra stronę :) dzięki za pomoc.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Witam mam znowu problem jeden z byczków 3 miesięcznych non stop jest wzdęty poje go aby 1 wody letniej . 
Znacie lekarstwa zioła czy coś zęby ruszył żołądek. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Sprzedaj na ubój .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

łatwo mówić człowiek 3 miesiące latalem skakałem przy nim i teraz ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Współczuję , ale strata przy ciągłym braku poprawy może być większa . Rozumiem że weterynarz był ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706

 

Witam mam znowu problem jeden z byczków 3 miesięcznych non stop jest wzdęty poje go aby 1 wody letniej . 

Znacie lekarstwa zioła czy coś zęby ruszył żołądek. 

 

 

u mnie pomógł parzony koper włoski+ espumisan tak jak małym dzieciom  ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj