Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Miki7211    8

U mnie nie które cielaki tez mają taki problem sierść im wypada na pysku ale po pewny czasie wszystko ładnie odrasta nawet nie zgłaszałem tego problemu lekarzowi bo nie ma po co gorzej jak by nie odrastała i nie zdarzyło się żeby cielakowi sierść zeszła z pyska dwa razy ;) .


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogusia    0

Moje ciele po kuracji Pectolitem a potem nawet antybiotykiem ciągle załatwia sie na rzadko. Trwa to już ponad tydzień a ciele ma dwa tyg. Pije mleczko z Nutreny, bo od matki jest ponoć za tłuste, dodaje po łyżeczce Baby-Sprintu i bez zmian. Nawet Mleko odważam na wadze elektronicznej bo podobno jak jest zbyt rozrzedzone tez może powodować biegunki. Przeprowadziliśmy dezynfekcje pomieszczenia i wiele to nie dało. Mam już dość tego umazanego ogona, apetyt mu nawet dopisuje ale jak pije to cały tyłek mu się trzęsie, jakby drgawki miał. Dlatego pytam o to jajko może to mu pomorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Na pewno nie zaszkodzi. Możesz dawać. A weterynarza pytałeś co to może być??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ogranicz mu mleko do połowy a zamiast tego daj ciepłą wodę z cukrem jak tak często robie jak proszki itp nie działają


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Moje ciele po kuracji Pectolitem a potem nawet antybiotykiem ciągle załatwia sie na rzadko. Trwa to już ponad tydzień a ciele ma dwa tyg. Pije mleczko z Nutreny, bo od matki jest ponoć za tłuste, dodaje po łyżeczce Baby-Sprintu i bez zmian. Nawet Mleko odważam na wadze elektronicznej bo podobno jak jest zbyt rozrzedzone tez może powodować biegunki. Przeprowadziliśmy dezynfekcje pomieszczenia i wiele to nie dało. Mam już dość tego umazanego ogona, apetyt mu nawet dopisuje ale jak pije to cały tyłek mu się trzęsie, jakby drgawki miał. Dlatego pytam o to jajko może to mu pomorze.

A ile litrów dajesz mu dziennie tego mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogusia    0

Weterynarz twierdzi ze już mu powinno przejść. Jeszcze trochę i koszt jego leczenia przewyższy jego wartość. Mleka dostaje 3 razy dziennie po 1,5 litra i wodę w międzyczasie. Dziś nawet kawę zbożową mu zaparzyłam nawet wypił chętnie. Jutro podam mu jajo i zobaczymy. Dzięki wielkie za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Jeśli ten cielak ma już ponad miesiąc to za często mu dajesz te mleko. Daj mu już osypkę i siano jak będzie chciał jeść to zje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapasz kory dębowej i ze dwa jajka i daj mu do wypicia. Trzeba poić cielaka jak się wysra. Trzeba podawać jak najwięcej płynów żeby się nie odwodnił bo wtedy będzie po nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogusia    0

Cielak skończył wczoraj dwa tygodnie. Mleko dostaje 3 razy dziennie według zaleceń weterynarza - po takiej biegunce lepiej żeby mleko nie zalęgało w żołądku i dlatego ma dostawać częściej po trochu aż poczuje się lepiej. Czuje to on się świetnie bo wierzga po kojcu i beczy niemiłosiernie ale nadal załatwia się rzadko i pierdzącą. A czy to jajko to sprawdzony sposób? Żeby znów od jaja mi się nie pochorował ;)(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogusia    0

Niestety nie przeszło mu. <_< Weterynarz nawet zbadał jego kupę, okazało się ze żadnej bakterii tam nie ma. Może taka jego uroda ta rzadka kupa? Szczerze mówiąc mam już go dość!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogusia    0

Kolejny problem ;) Cielakowi z biegunką dawno już przeszło ale dziś mamy nowego cielaka, który po ocieleniu lepiej wyglądał niż teraz (8 godzin po). Wspomnę że nie wstał jeszcze na nogi, ale jak się urodził to głowę podnosił a teraz leży jak betka i sapie,. weterynarz dał jakieś zastrzyki, bo ponoć poród nastąpił wg niego za późno (mimo ze termin był na 25 kwietnia) i cielak wypróżnił się już w krowie, dlatego był umazany na żółto. Ponoć mógł się tym podtruć. Czy ktoś miał podobny przypadek? Cielił się raptem pół godziny i praktycznie sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simonides21    0

Mój cielak nie oddaje moczu. Ma 2 miesiące. Był u niego weterynarz dostał antybiotyki, ale nie działają. Dostaje też glukoze i siemię lniane z wodą. Czy miał już ktoś taki przypadek i czy cielak wyzdrowiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a wcześniej było wszystko ok??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Może nerki nie produkują moczu??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

A skąd jesteś taki pewien że nie oddaje moczu ? Bo jeśli by tego nie robiło to by padło ... na układ wydalniczy (moczowy) bardzo polec się żurawiny a w chwili obecnej już można je nazbierać pomaga to również w pracy nerek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

Witam ;) w tym temacie proszę o pomoc z cielakiem(jałóweczka) ma 1,5 miesiąca i od ponad tyg zaobserwowałem u niej po jedzeniu ze świga tylnymi (w takie nie kontrolowany sposóbB) nogami i macha ogonem(energicznie i bardzo szybko) jak by miała skurcze brzucha... proszę wiec o pomoc co z tym zrobić, czy uda się bez weterynarza? Dodam jeszcze ze dostaje do jedzenia siana do woli trochę sianokiszonki kilka plasterków poproszonych śrutem owsianym pastewki i mleko. Z góry dziękuje za pomoc:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniucha    0

CO do tych dziwnych przyruchów to nie mam pojęcia ( choć osobiście bym się tym nie przejmował tak bardzo- jak trwa to już tydzień, a zwierzak nadal je to może spróbuj założyć że ona tak po prostu ma) natomiast podawanie siana w tak młodym wieku nie jest właściwe bo blokuje rozwój żwacza (śluzówki bodaj) więc może to jest przyczyna- ale to tylko takie gdybanie z mojej strony

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

1,5 miesiąca to nie tak mało. Można dawać już siano, dosyp jej może paszy treściwej, jest specjalna pełnoporcjowa z ziarnem kukurydzy. Ja zauważyłem że moje cielaki machają ogonami właśnie gdy są zdrowe.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

Dziki za podpowiedzi ale ta jałówka macha tym ogonem w taki dziwny sposób jak by ja naprawdę coś bolało i do tego strasznie się spina i nieraz popuszcza moczem przy tym machaniu i wykopach nogami;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Po co dajesz jej jedzenia dla dużego bydła?? Mleko i tyle. Najwyżej troszkę siana. Ale nie sianokiszonkę o paszy treściwej nie wspominając. Wróc domleka zeby wyleczyć jej układ pokarmowy. Może jeszcze się uda. Albo pozostaje rzeźnia.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

Witam. Na początek odstawił bym buraki bo jest jeszcze za mała, być może zadławiła się kawałkiem buraka bo przy takich objawach jak opisujesz to coś ją musi bardzo drażnić, radzę ją bardzo dobrze obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj