Polecane posty

matingus    107

U mnie jest taka zasada jak nie chcesz pić to nie,jak zgłodniejesz to będzie pił.

Teraz zapowiadają ciepło to powinno go suszyć,myślę że zacznie pić.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pazdzioch    1

Witam .Cielak ma jakies 3 miesiace nie ma apetytu i zgrzyta zebami . prosze o pomoc .nie zamykajcie tematu .

pewnie cielaka kupiles i karmisz go proszkowym bo nie masz normalnego mleka ja to samo przerabiam ratuj bo normalnym mlekiem bo jest oslabiony i mleko z kawa zborzowa i dotego kup siemienia lnianego mielonego terz walcze z cielakami i dlatego przechodze na krowy pozdrawiam .

 

daj mu jeszcze z dwa jajka w mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Jeśli chodzi o tego cielaka co nie chce pić już czwarty dzień to dzisiaj wlałem mu na siłę trochę wody i ręką wkładałem mu paszę do pyska bo chyba chciał by się odwodnić bo nie chciał już nawet wstawać .Przyznam ze nie miałem jeszcze tak upartego cielaka ale pewnie dlatego ze do 120kg ssał tylko matkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Kupiłem kiedyś jałóweczkę 7 miesięcy - jeść trochę jadła ale pić nic tylko ryczy i ryczy, to ja i ciepłe i zimne i z wiadra to poidło aż mówię rycz -spać nie szło tak tydzień i zaczeła. Spotkałem gościa od którego kupiłem a on mówi że ona jeszcze krowę doiła ...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Z moim jest ten sam problem ale muszę mu jakoś wlać bo jest gorąco i się odwodni i 1300 zł pójdzie w dół .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qatro44    3

no właśnie-120kg i ssał tylko matkę-więc tylko to umie...ja odłączyłem wczoraj cieliczkę ok.80kg. i też nie miała zamiaru ciągnąć smoka z wiaderka,więc biorę

butelkę po piwie 0.5l wlewam ciepłe mleko od krowy naciągam smok ten od wiaderka ,no i cielaka tyłkiem w kąt lewą ręką trzymam pod szyję w prawej butla z mlekiem

tylko trzeba mocno trzymać nie samą szyjkę butelki ale ikońcówkę smoka aby cielak go nie zerwał i poimy -czasami udaje się za pierwszym razem,a czasami to trzeba

się namęczyć...oczywiście po dobroci tego smoka rzadko który chwyci,trzeba paluchami pysk rozchylić i smok wepchnąć.Ale 120 kg to ciężko-lepiej nie kupować

takich nieodłączonych sztuk -no chyba że podłączymy go do mamki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Dobrze i szybko też samą butelką bez smoka ale może się zadławić więc będę go chyba poił wiadrem ze smokiem .Cielak robi takie wrażenie jak by nie umiał pić ani jeść gdy mu wepcham troszkę paszy do pyska to on nie połyka tylko tak jak by chciał to wypluć i tak samo jest ze smokiem ale jak urósł na 120kg musiał umieć ssać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qatro44    3

Czyli masz bracie prawdziwe "cierpienie" z tym nabytkiem,pewnie wyżyje ale schudnie i Tobie też za skórę zalezie...to są "uroki" gospodarowania-zawsze musi

coś się chromolić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ta sobie myślę jak ci hodowcy co jednorazowo kupują 10 czy więcej sztuk jak oni radzą sobie z karmieniem takich upartych cieląt przecież chyba nie latają za nimi że smokami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

dziś kupiłem cielaka ma około 150 kg i od razu poszedł na poidło.wiedział jak się pije,choć do tej pory nie pił z poidła.wiem gdyż cielak od znajomego i przy krowie.

może spróbuj dać go na poidło,jeśli masz możliwość.zacznie pić.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ma poidło i napuszam mu wodę dziśiaj widziałem podszedł i troszkę ,,całował,, wodę z poidła bo piciem nazwać tego nie można ale dobre i to może się rozkręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

jak całuje wodę to nie jest źle, po prostu może przyzwyczajony do cieplejszej i tak się bawi dlatego, z czasem jakoś się przyzwyczai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

znacie jakies dobry lek na sporadyczny kaszel u malego cielaka ? bo przewialo troche i kaszle co jakis czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekolog    3

Może i bym miał rozwiązanie na wiele problemów ale prywatnie bo jak tu napiszę to znowu mnie zablokują


Ratujmy Ziemię, tak szybko ginie
A my razem z Nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

A dlaczego nie napiszesz tutaj? Leki są ogólnodostępne i za porady nikt Cię nie zbanuje. Chyba że to coś nielegalnego, to ja bym podziękował za to i nie dziw się, że Cię blokują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekolog    3

Chodzi o probio Emy gdzie i jak kupić prywatnie


Ratujmy Ziemię, tak szybko ginie
A my razem z Nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LexyJJJ    0

Wiecie może jaka jest przyczyna żółtej wydzieliny z nosa u cielaka.Bardzo proszę o szybką odpowiedź :)

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ciele ma jeszcze jakieś objawy? Normalnie je, ma apetyt? Czy kolor jest żółty czy raczej przezroczysty? Czy ze spojówek wycieka wydzielina? Sprawdzałaś gorączke? Stawiam na zapalenie dróg oddechowych, tutaj często pojawia się żółta wydzielina, która świadczy o dość sporym stopniu zaawansowania choroby. Lub zakaźne zapalenie nosa, jeśli dodatkowo masz wrażenie, że ciele charczy. Radzę czym prędzej zadzwonić do weta żeby obejrzał cielaczka i zweryfikował objawy choroby, oraz jak dalej postępować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LexyJJJ    0

już był wetea  ,okazło się że ma zapalenie pepka wczoraj go kupiłam  i było wesołe ciele tylko rano nie chciało pić mleka  wyciogało tak nogi  szyje do pszodu .weta podał leki i myśle że będzie ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blaszka93    11

Witam .Cielak ma jakies 3 miesiace nie ma apetytu i zgrzyta zebami . prosze o pomoc .nie zamykajcie tematu .

 

witam ja bym mu podał witaminy naj lepie do mięsniowo.masz pytania pisz.

pozdrawiam

Czy ciele ma jeszcze jakieś objawy? Normalnie je, ma apetyt? Czy kolor jest żółty czy raczej przezroczysty? Czy ze spojówek wycieka wydzielina? Sprawdzałaś gorączke? Stawiam na zapalenie dróg oddechowych, tutaj często pojawia się żółta wydzielina, która świadczy o dość sporym stopniu zaawansowania choroby. Lub zakaźne zapalenie nosa, jeśli dodatkowo masz wrażenie, że ciele charczy. Radzę czym prędzej zadzwonić do weta żeby obejrzał cielaczka i zweryfikował objawy choroby, oraz jak dalej postępować.

 

Jezeli ciele ma powyzej 40 C i ma nie spokojny odech (cięzki chorczący) niema na co czekać wet musi podać antybiotyk .pozatym widać bez mierzenia tem. ze z cielakiem musi być coś nie tak - smutny wyraz "twarzy" zmiejszona ruchliwość brak opetytu.(w mojich przypadkach zawsze jak nie zapalenie płuć to sraczka)chociasz od kiedy szczepię krowy to to ostatnie prawie wogule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Mam dwu miesięcznego byczka, pojony mlekiem krowim i zesrał się na biało. Kał normalnej konsystencji ale biały. Jakieś 10 dni temu zmieniłem mu mleko na proszkowe i mu przeszło ale od wczoraj znowu kał robi się biały. Po napiciu zauważyłem że zrobił się lekko gruby. W tej chwili pojony jest 3 razy dziennie po 1,5litra. Dostaje także siano lub sianokiszone ale on wybiera sobie słome ze śćiółki. Czasami żuje a czasami długo nie. Co jest przyczyną że kał nie ma koloru jak od zdrowej sztuki? Co może mu dolegać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chwieje sie na nogach czy porusza sie normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj