Polecane posty

Nie chcę zakładać nowego tematu i postanowiłem zapytać tutaj. Chodzi mi o temperaturę minimalną dla nowo narodzonego cielęcia. Nie mam tam termometra ale wydaje się że jest ok 10 stopni lub coś koło tego. Czy to nie jest za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Niemartw się u mnie w chlewie było -12 i cielak normalnie rośnie ważne żeby wiatru i przeciągu nie było

Edytowano przez mammut1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

czemu od razy chcecie trokerować nie prościej sondę zrobić wlać 250ml bimbru lub wódki i tyle samo wody i oleju i tak jak koleżanka napisała wyżej można dodać cukru lub miodu,w 80% pomaga, powodem wzdęć najczęściej jest zła pasza coś zepsute zapleśniałe ewentualnie dostał do jedzenia coś czego jego żołądek(bakterie żwacza)nie zna. co do odchowu cieląt - ma być sucho i zimno w ciągu pierwszych dwóch godz. ma się napić siary krowa ma go wylizać (pobudza krążenie)po tym czasie należy go wytrzeć do sucha i możemy nawet go zabrać do budki (iglo) na dwór i na pewno nie zachoruje nawet gdy by było -15st. ma być sucho i bez przeciągów nie ubierajcie cieląt w czapki i szaliki bo to nie dla nich a jak drży przejdzie go, nowe środowisko zmęczone porodem , nie będzie łapał infekcji i lepiej rośnie,a jałóweczki maja lepszą wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja miałem takiego co kilka razy go wzdeło ale to był taki typ bo stał razem z innymi i tamte normalnie. Był lekarz kilka razy dawał leki przebijał robił sondy ja wlewy z róznych specyfików(bimbru nie wlewałem) i nic nie pomagało aż wlałem około 1litra żwacza od starej krowy i jest teraz ok od 2miesięcy nie ma z nim problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

witam to pilne !

Mam taki problem kupiłem cielaka 2 tyg od koleki sprawdzone miejsce pojony mlekiem ciągle przywiozłem go i jakoś nie widać by sie wyprużniał po tym zaczoł tak sie wzdymać jak by na siłe robił kupe i pod czas tego beczy głośno chyba go to boli. i tak jest już z 3/4 dni dajemy mu wegiel, kawe zobożową na such i mama siemie lniane dała w płynie i ciągle to samo biegunki jak by nie miał poważnej tylko najgorsze jest to wzdymanie podczas wyprużniania jak by flaki chciał wypchnoć i go to boli :( co robić nigdy tak nie miałem wzywać weterynarza ? dwoniłem do jednego to mówił że nie wie co jest ale on to jest tylko kundle leczyć a nie bydło. co poradzicie ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Wygląda na zatwardzenie a ty mu dajesz środki żeby miał jeszcze większe. Wlej mu oleju jadalnego z pół litra niech go przegoni a jak nie przejdzie to wiadomo że trzeba dzwonić po weta. Ale niech się wypowiedzą lepsi fachowcy ja tak robiłem jak u mnie miały cielaki takie objawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

kał jest żadki

 

mi to nie wyglada na zatwardzenie gdyż jak już sie wyprurzni to jest to żadko.gdyby to była sama biegunka to by sie z tym poradziło. Martwi mnie to że tak sie napina i robi to często i beczy przy tym jak by go bolało :( nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Bo się nie może załatwić napisz do krzyśka79w on ci coś poradzi tylko opisz szczegółowo czy tupie nogą jak tupie to czy tylna czy przednią. A narazie to wlej ten olej nie zaszkodzi ja tak robiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Litwin1988    1

siemie zagotowane i kisielek pomoże kawe bym odstawił bo obkurcza jelita .na wyprużnianie kiedyś była sól glubentarska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z byczkiem 3-miesięcnym. Od wczorajszego rana zaczął przestępywać na przednich łapkach. Z początku było to śmieszne bo nigdy tak nie robił, lecz dzisiaj przestępuje już bez przerwy kiedy tylko stoi. Dodam że ostatnio czasem kaszlnął ale wczoraj był wet i dał mu coś na płuca. W dodatku sierść mu wypada ale to raczej z braku jakiejś witaminy. Cielak naprawdę ładnie wygląda i widzę że coś się z nim dzieje bo jest zdecydowanie mniej ruchliwy ale przeważnie stoi a nie poleguje. Czy spotkał się ktoś z czymś takim? To cielak od własnej mamki nie z zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Macie panowie może jakiś filmik bądź zdjęcie w którym jest pokazane jak się przebija bydło gdy się wzdemnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Witam, mam problem z cielakiem ok 5 miesięcy. Wszystko było dobrze ale zaczął chudnąć więc go odrobaczyłem, po 2 tyg zero poprawy a z nosa zaczęła lecieć mu śluzowata wydzielina - we wtorek i czwartek dostał antybiotyk i doustnie coś na wzmocnienie. Biegunki brak. Wczoraj nie chciał wstać, temperatura niska nawet termometr nie drgnie :blink: dostał glukozę i płyn fizjologiczny i nic, leży z łbem na ziemi i zero reakcji, nic nie żre praktycznie, co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

biegunki nie ma ale ogólnie to wypróżnia się normalnie tak?


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kilka godzin później zdechł, wypróżniał się normalnie jak jeszcze jadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Macie panowie może jakiś filmik bądź zdjęcie w którym jest pokazane jak się przebija bydło gdy się wzdemnie?

Jak się wzedmnie taki powiedzmy do 200 kg. to rękawica łapiesz za jęzor i ciągniesz mocno - możecie się śmiać ale naprawdę pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Witajcie, mam cielaka, skonczyl 4 mce, i ma ogromy brzuch. Czy jest glodny,czy najedzony-wyglada jak pileczka. Do 2 mcy pil mleko i byl normalny, ale po odstawieniu zrobil sie taki okragly. Zywie go tak jak reszte cielat w jego wieku, troszke sruty, granulki, sloma na zmiane z sianem. Dzis byl wet odrobaczac bydlo i rowniez byl zdziwiony jego wygladem, mowil ze to moze byc jakas choroba. Nic wiecej jednak nie powiedzial,co to moze byc? Dodam ze cielaki zawsze kupuje od tej samej osoby po 10-15 sztuk w ciagu roku,ale takiego to jeszcze nie mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

spotykałem się raz na jakiś czas z tym, tylko 80% cielaków zdychało do miesiąca, reszta po prostu dość marnie się chowała, a dokładniej nie chciały rosnąć prawie wcale, u mnie były to przypadki gdzie w brzuchu znajdował się po prostu duży pęcherz z wodą (lub innym wodopodobnym płynem- nie próbowałem xD). byćmoże to to ale może po prostu taka gnetyka i jeśli rośnie w takim samym tempie jak inne to z czasem się to wyreguluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian26    25

Witam. Mógłby mi ktoś wytłumaczyc dlaczego cielak wygryza sobie sierśc na nogach . Wet twierdził ze to brak witamin po biegunce . Teraz dostaje witaminy a problem nie znika byczek ma 5 tyg . Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj