Skocz do zawartości

Zdjęcie

koniczyna czerwona

43 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 19 kwiecień 2008 - 11:00

koniczyna czerwona Witam.

Co sądzicie na temat koniczyny czerwonej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
koniczyna czerwona Dzisiaj, 19:19
  •  

#2 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 19 kwiecień 2008 - 12:03

koniczyna czerwona Właśnie przyłączam się do pytania kolegi. Słyszałem że jest wydajniejsza od tej zwykłej zielonej. Tak mówił mi koleś co ja sprzedaje.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#3 Share nic290

nic290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 11:27

koniczyna czerwona Raz suszyłem i nawet ładne sianko wyszło ale suszyła się kilka słonecznych dni. Sianokiszonki jeszcze z niej nie próbowałem robić. A czy jest bardziej wydajna to nie wiem ale ładnie szybko rośnie nawet bez nawozów.

#4 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 11:42

koniczyna czerwona Ja daje swoim krowka sianokiszonke z koniczyny czerwonej i powiem ze super sprawa krowy z normalnej sianokiszonki z trwy dawały mi tak 18-19l a teraz gdy dam im tak z 30kg sianokiszonki na jedna krowe to maja tak 26-27l czyli roznica wynosi 8 l

#5 Share nic290

nic290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 11:53

koniczyna czerwona robiłeś sianokiszonke z czystej koniczyny ? z dodatkiem zakiszacza czy bez ?

#6 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 11:57

koniczyna czerwona robiłem z czystej koniczyn bez zakiszacza

#7 Share Olsen16

Olsen16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 16:59

koniczyna czerwona i jak wyszła? ja kiedyś zakiszałem w balotach i zrezygnowałem bo pleśniała . a jak ty zakiszałeś?

#8 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 13:24

koniczyna czerwona Ja brałem tak skosiłem o 4 nad ranem musiałem tak wczesnie bo do szkoły na 8 . Wróciłem ze szkoły o 15 wziałem przewracarke i roztrzepałem dosło do 20 i pojechałem robic wały.koło 11 przyjechał goscu zrobic mi baloty prasował mi prasa sipma farma II z 2 ha wyszło mi 68 balotów .

#9 Share Olsen16

Olsen16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 21:15

koniczyna czerwona jak będziesz ją dawał to napisz jak wyszła . z góry dzięki

#10 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 22 grudzień 2011 - 22:52

koniczyna czerwona Ja w tym roku też zrobiłem sianokiszonkę(ok 200 bel)z 100% czerwonej konieczyny i zaczyna mnie to wkurzać bo skarmiłem ok 50bel i każda była spleśniała w mniejszym lub większym stopniu,a miało być tak pięknie krowy miały walić mleko..... :( mam też z mieszanki traw i baloty są ok,a robiłem tak samo to i to co wy na to? :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 22 grudzień 2011 - 23:20

koniczyna czerwona Koniczyna jest rośliną białkową wiec należy ją w miarę podsuszyć, dobrze ubić w prasie, aby spełnić minimum cukrowe. Sam mam lucernę i dodaję benzoesan sodu i tobie polecam lub kw. mlekowy + zakiszacz mikrobiologiczny, powinno pomóc.
Dodatkowo bele są owijane folią 750mm ale ilość obrotów jak dla 500mm i lucerna potrafiła jeszcze przebić folię.
antyfan AF

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 23:45

koniczyna czerwona

Ja w tym roku też zrobiłem sianokiszonkę(ok 200 bel)z 100% czerwonej konieczyny i zaczyna mnie to wkurzać bo skarmiłem ok 50bel i każda była spleśniała w mniejszym lub większym stopniu,a miało być tak pięknie krowy miały walić mleko..... :( mam też z mieszanki traw i baloty są ok,a robiłem tak samo to i to co wy na to? :rolleyes:

Ja kisze koniczynę od kilku lat i się dobrze mi kisi ale w pryzmie....

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#13 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 23 grudzień 2011 - 00:29

koniczyna czerwona andrzej2110 u mnie kończyna jak i lucerna też w pryzmach dobrze się kiszą. Ale to pryzma, nadmiar "soku" ma gdzie ujść. Kończynę trzeba dłużej podsuszyć do kiszenia, bo duża ilość białka, i wody w zielonej masie, będzie powodować pleśń. Lucerny lepiej mocno nie podsuszać, bo spowoduje to duże straty- wysuszona traci listki, a te z całej rośłiny najwięcej bialka zawierają.

#14 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 01:18

koniczyna czerwona A tak trochę z innej beczki,
Ile pokosów w roku i ile lat użytkujecie koniczynę?

#15 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 10:37

koniczyna czerwona pasza super tylko mi też często się psuje nawet jak mam domieszkę w trawie 10-15 %
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 grudzień 2011 - 10:58

koniczyna czerwona

A tak trochę z innej beczki,
Ile pokosów w roku i ile lat użytkujecie koniczynę?

Ja koszę koniczynę 2x na sianokiszonke lub siano/to zależy od pogody/. Użytkować ją można 2 lata nie dłużej a jak chcesz ją zostawić na trzeci rok to koniczyny będzie tylko 10-30% tego co w pierwszym roku. Żle znosi mrozy i wypas zwierząt

#17 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 23 grudzień 2011 - 22:37

koniczyna czerwona A w jakiej fazie kosicie tą konieczynę ? bo ja kosiłem jak miała ok 50cm wysokości :unsure: i to może dlatego pleśnieje

#18 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 19:43

koniczyna czerwona żadnej rośliny nie kosi się według wysokości tylko według fazy rozwojowej. A ona tez zależy od ilości pokosów jaka chcemy rozebrać.

#19 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 16 styczeń 2012 - 20:06

koniczyna czerwona czyli kiedy najlepiej? a jaka jest roznica miedzy biala a czerwona konczyna ktora lepsza dla krow mlecznych??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 22:22

koniczyna czerwona Im wcześniej tym lepiej, ale trzeba to wypośrodkować w stosunku do plonu. Poczekasz będzie więcej s.m. ale będzie twardsza i mniejchętnie zjadana. Pokosisz wcześniej będzie mniej dłużej będzie podsychać ale łatwiej się zakisi i będzie chętniej zjadana. Przerabiałem to w ostatnim sezonie. Mam lucernę w czystym siewie 2 ha i kończynę w jęczmieniu jarym 2,5ha. Lucerna z 1 i 2 pokosu poszła w baloty które okryłem folią z dodatkiem kwasu. Była chętnie zjadana. 3 pokos był koszony po żniwach i poszedł w pryzmę. Trochę już kwitło lucerki i tą niechętnie jadły ale było tego sporo. 4 pokos poszedł w pryzmę z koniczyną, maiały wysokość ok 20 cm lucerka i 40 cm koniczyna. Było nieco więcej niż 3 pokosu lucerny. Tą teraz spasam to praktycznie zjedzą każdą ilośc jaką się da. Co do jakości do 10% jest podpleśniałego po bokach po środku idealna. Do pryzm nic nie dodawałem a 4 pokos robiłem w sobotę i nie zdążyłem z okryciem folią- poczekało do poniedziałku czego się obawiałem ale nie ma praktycznie różnicy czy okryłem tego samego dnia czy 2 dni później.
The Truth Is Out There