Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 175-74 problem z podnośnikiem hydraulicznym

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Romek56

Romek56

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 październik 2016 - 10:35

Mam problem z podnośnikiem w Renault 175-74 wyposażonym w EHR. Opuściłem agregat i teraz podnośnik w ogóle nie reaguje. Sprawdzałem elektrozawory i działają. Lampka przy EHR gaśnie. W czym może być problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 175-74 problem z podnośnikiem hydraulicznym Dzisiaj, 01:12
  •  

#2 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 19 październik 2016 - 12:04

Po ponownym uruchomieniu silnika lampka się zapala i daje się odblokować panel? Z błotników sprawdzałeś działanie? Jak sprawdzałeś elektrozawory? Podawałeś na nie bezpośrednio napięcie?

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#3 Share Romek56

Romek56

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 październik 2016 - 17:55

Po ponownym uruchomieniu silnika lampka zapala się i panel daje się odblokować. Z błotników sprawdzałem, podnośnik też nie reaguje. Lampka zapala się, ale też panel daje się odblokować. Elektrozawory sprawdzałem podłączając do akumulatora. Widać w nich było ruch tłoczka.

#4 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 19 październik 2016 - 22:39

A sprawdzałeś elektrozawory gdy były zamontowane na ciągniki i po podaniu na nie napięcia podnośnik działał? Pozostaje Ci sprawdzić okablowane od sterownika do elektrozaworów, oraz czy przy próbie podnoszenia sterownik podaje napięcie na elektrozawór. Możliwe, że sterownik jest uszkodzony.

Edytowany przez marian3p, 19 październik 2016 - 22:42.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Romek56

Romek56

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 październik 2016 - 14:09

Rzeczywiście prąd nie dochodził do elektrozaworów. Podłączyłem prąd bezpośrednio z akumulatora do lewego elektrozaworu i ramiona podniosły się. Następnie wyłącznikiem z kabiny opuściłem je. Później znowu podniosłem je z akumulatora i zgasiłem silnik. Ramiona zostały w górze. Podłączyłem elektrozawór do instalacji, uruchomiłem silnik, lampka od EHR zapaliła się, pokręciłem pokrętłem i zgasła. Włączyłem przycisk na opuszczanie, ramiona opadły. Później włączyłem na podnoszenie i zadziałało. Wszystko teraz jest w porządku i nie wiem co się stało, że działa. Marian3p dzięki za rady. A tak przy okazji, czy można gdzieś dostać schemat elektryczny sterownika?

#6 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 20 październik 2016 - 21:02

Więc problem był albo we wtyczkach, albo elektrozawór się przywiesił. Schemat samego sterownika raczej nie osiągalny, a częściowe schematy układu EHR można zaleźć np. na elektrodzie.

Więcej info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 18:22

Równie dobrze może być zwarcie/zapieczenie na którymś z przycisków od podnośnika (czy to na błotniku czy na EHRze). Tak właśnie u kuzyna było i też EHR stanął.

C328, U-912 i R 103-54