Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor 4011 niezależne sprzęgło WOM

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukaszursus904

lukaszursus904

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 18 październik 2016 - 21:42

witam

Jestem w takcie remontu mojego zetorka z 1966r i przy okazji rozebranego sprzęgła pomyślałem o przerobieniu sprzęgła wom na takie jak ma zetor 7211 i pochodne.Kilka dni temu widziałem jak to mniej więcej wygląda w skrzyni biegów od chyba 5745 i ciekawi mnie czy bez problemowo dało by się kupić te wszystkie potrzebne części i zamontować u mnie w 40 ??? Ktoś coś takiego przerabiał jak z wałkiem przechodzącym przez korpus skrzyni ? tam chyba w 7211 jest większy otwór na ten wałek ??? takie rozwiązanie by mi bardzo ułatwiło pracę ciągnik pracuje dużo z wom (prasa,sieczkarnia pfmż z-305, beczkowóz rozrzutnik ) bardzo bym prosił o jakieś porady może ktoś akurat to przerabiał i mi coś podpowie ;)

z góry dzięki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor 4011 niezależne sprzęgło WOM Dzisiaj, 19:05
  •  

#2 Share pawel94

pawel94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 20 październik 2016 - 19:12

zetor 4011 niezależne sprzęgło WOM Otwór jest większy byś musiał rozwiercać, musiałbyś kupić łożysko i tuleje łożyska 2 stopnia, widełki. Dzwignie do 1 i drugiego stopnia i prawdopodobnie jest pokrywa skrzyni inna. Jeszcze łapki 2 stopnia dojdą ;) Najlepiej jak byś rozebrał i dokładnie w jakimś dobrym sklepie, razem z katalogiem, porównał stare części z nowymi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 20 październik 2016 - 19:15

zetor 4011 niezależne sprzęgło WOM Myślę że łatwiej by było dołożyć druga pompe hydrauliczna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share lukaszursus904

lukaszursus904

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 26 październik 2016 - 19:55

Myślę że łatwiej by było dołożyć druga pompe hydrauliczna

Nie o to chodzi potrzebuje tego sprzęgła do chwilowego zatrzymania maszyny np. na uwrociu :)

Otwór jest większy byś musiał rozwiercać, musiałbyś kupić łożysko i tuleje łożyska 2 stopnia, widełki. Dzwignie do 1 i drugiego stopnia i prawdopodobnie jest pokrywa skrzyni inna. Jeszcze łapki 2 stopnia dojdą ;) Najlepiej jak byś rozebrał i dokładnie w jakimś dobrym sklepie, razem z katalogiem, porównał stare części z nowymi

Ja to wszystko chciałem kupić od handlarza tam to zobaczyłem w jakiejś skrzyni :) na pewno było by taniej za kilka stów by mi to sprzedał tylko gorzej z tym otworem bo ten wałek na pewno nie przejdzie można by rozborować otwór frezem i wstawić odpowiednią tulejkę pod wymiar myślę cały czas nad tym mam to w 7211 piękna sprawa