Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup opryskiwacza Bury

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelek11

pawelek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 18 październik 2016 - 20:25

Zakup opryskiwacza Bury Witam koledzy. Planuje zakup opryskiwacza 600l/15m pasowała by jeszcze belka hydraulicznie podnoszona. Szukałem czegoś używanego pilmet lub krukowiak niestety nic ciekawego nie ma. Dlatego zastanawiam się nad Zakupem nowego opryskiwacza Bury. Może ktoś mi powie coś o tym opryskiwaczu jakie macie opinie o wykonaniu, pompie , rozdzielaczu jak z poziomowaniem belki. A może któryś z użytkowników ma coś używanego na sprzedaż.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup opryskiwacza Bury Dzisiaj, 05:22
  •  

#2 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 19 październik 2016 - 08:53

Zakup opryskiwacza Bury

Nie wiem czy firma Bury coś zrobiła w temacie jakości ale kiedyś było tragicznie. Mam 600 L /12 m. Dokładnie nie pamiętam ale z 10 lat jak nie lepiej. Krukowiak i Pilmet były wtedy dużo droższe a reszta "prywaciarzy" tańsze ale i jeszcze gorsze od Burego. Kupiłem go ze sporym upustem bo stał u sprzedawcy po pokazach i mróz rozwalił obudowę filtra i ktoś ukradł kilka dysz i zaworków przeciw kroplowych.

Jedyną zaletą tego opryskiwacza zwłaszcza w tamtym czasie było to,że miał włoską pompę, filtry, zawory itp. Dzięki temu pryska precyzyjnie. Mam tak wszystko ustawione,że na ha idzie 200 litrów cieczy przy niebieskich końcówkach i zawsze tak wychodzi. Takie ustawienie wystarcza na moje potrzeby więc nic innego nie próbowałem.

Cała reszta opryskiwacze to porażka. Wykonanie ramy, belki opryskowej i systemu regulacji wysokości belki to totalne dziadostwo. Gówniany materiał, gówniane spawy i gówniane malowanie. Praktycznie z całej belki farba schodzi płatami. Rama też dużo lepiej nie wygląda. Składanie i rozkładanie belki to za każdym razem męczarnia. Mój nie ma systemu poziomującego belkę ale może i lepiej bo patrząc na to jak wszystko jest wykonane to co by było z tym poziomowaniem... Zbiornik ogólnie może być ale w moim pokrywa nie ma zawiasu i jak się ją odkręci to trzeba gdzieś odłożyć a nie ma gdzie bo na zbiorniku jak się położy to zawsze i tak spadnie na ziemię. Znajomy w tym samym czasie kupił Krukowiaka i mimo,że pryska co najmniej 10 razy więcej i częściej niż ja to u niego farba wszędzie się trzyma i belka normalnie się rozkłada.

Jakoś dawno nie oglądałem co i jak obecnie się robi w tej klasie opryskiwaczy ale jak bym kupował to raczej wątpię bym kupił Burego. Widziałem fajny opryskiwacz jugosłowiański u dilera Pronara. Prosty i solidnie wykonany z użyciem porządnych komponentów. Można powiedzieć,że niebo a ziemia z tym co oferują nasi producenci.

Powtarzam. Kupiłem Burego ze względu na włoskie komponenty (i na tym się nie zawiodłem) oraz atrakcyjny upust.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share aak604

aak604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 październik 2016 - 10:36

Zakup opryskiwacza Bury Pawełek zerknij w moją galerię, może zainteresuje Cię nowa belka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Podkarpackie eliminacje zobacz »

•  

#4 Share pawelek11

pawelek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 19 październik 2016 - 15:06

Zakup opryskiwacza Bury Może by i mnie zainteresowała jak bym miał ją do czego uczepić bo do biardzkiego 400l to napewno nie. Bo tam i tak wszystko się lasuje.

Dodaj odpowiedź