Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 chodzi na jeden gar jak zimny

85 odpowiedzi na ten temat

#41 Share robert1483

robert1483

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 10:58

C-330 chodzi na jeden gar jak zimny Witam ponownie.
Panowie tak wkurzał mnie mój traktor że postanowiłem go gruntownie sprawdzić w poszukiwaniu przyczyny odpalenia na jeden gar.
Na początek zmierzyłem ciśnienie na cylindrach. Co prawda zmierzyłem na zimnym silniku ale coś się pokazało:
pierwszy cylinder miał 13
a drugi cylinder 19(na ciepłym książkowo powinno być 17).
Więc rozebraliśmy silnik u góry czyli zdjęta głowica i oglądnięcie tłoków i tuleji. W tym pierwszym garze pierścionki były zurzyte więc wymieniliśmy je i złożyliśmy spowrotem wszystko do kupy myśląc że to była przyczyna. Niestety ponowne mierzenie ciśnienia na każdym cylindrze pokazało identyczny wynik jak za pierwszym razem ;)
Więc ponowna rozbiórka w poszukiwaniu przyczyny. Znalezione zostały następujące rzeczy: wyrobiona szklanka(tak ze 3 mm) na styku z wałkiem rozrządu. Do tego wyjęliśmy wałek rozrządu i okazało się że krzywka na której pracowała felerna szklanka też jest "wyszlifowana" tą szklanką. Widocznie przez to zawór źle reagował chociaż na klawiaturze tego nie było widać. Jetem na etapie składania tego w kupę na nowych szklankach i nowym wałku rozrządu. mam nadzieję że teraz ten gar nadmucha odpowiednie ciśnienie i po odpaleniu odezwie się bezproblemowo.
pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 chodzi na jeden gar jak zimny Dzisiaj, 07:52
  •  

#42 Share krzychu9133

krzychu9133

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 18:23

C-330 chodzi na jeden gar jak zimny Jestem posiadaczem Ursusa C-330 rok produkcji 1970. Mam z nim pewien problem. Otóż chodzi o to że przy niższej temperaturze otoczenia ( nie koniecznie w zimie) ciągnik zapala na jeden cylinder (nawet po grzaniu świecą ok. minuty) dopiero po około 30 sekund łapie drugi cylinder ale jeśli obroty spadną nadal działa jeden cylinder. I dzieje się tak do czasu aż silnik trochę się nagrzeje. Jest to problem, ponieważ jeśli wybiorę się gdzieś dalej od domu to czasami mam problem z zapaleniem.

Proszę o wszelką pomoc. Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam!

#43 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 19:15

C-330 chodzi na jeden gar jak zimny Witam!Najprawdopodobniej musisz zmienić rozpylacze we wtryskiwaczach albo chociaż w tym który nie chodzi.Miałem tak jak Ty ale po wymianie rozpylaczy jest OK.

#44 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 09 styczeń 2010 - 19:17

C-330 chodzi na jeden gar jak zimny Najprawdopodobniej zapieczony rozpylacz wtryskiwacza na którymś z cylindrów. Przy odpalaniu na niskiej temperaturze odkręć kolektor wydechowy, następnie uruchom ciągnik i zobacz, z którego otworu wylatują spaliny. Wyłączasz ciągnik, odkręcasz wtryskiwacz, dźwignia odprężnika do góry, cegłę na pedał gazu i druga osoba kręci rozrusznikiem, a ty wzrokowo sprawdzasz czy tworzy się mgiełka paliwa, czy dostrzegasz gołym okiem jakieś krople. Jak to nie pomoże, to można myśleć o czymś innym. B) Jeżeli będziesz kupował nowe rozpylacze, tylko z WZM Warszawa, bo te tańsze za 20zł, zaczynają lać po dwóch-trzech latach. B)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#45 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 09 styczeń 2010 - 19:33

C-330 chodzi na jeden gar jak zimny @kiełbasa Łatwiej jest popuszczać przewody wysokiego ciśnienia przy pompie. Jak popuścisz i zacznie gasnąć to znalazłeś dobry wtryskiwacz, dla pewności odkręć drugi wtedy ciągnik powinien wciąż chodzić na jeden cylinder. B)
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#46 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 19:43

C-330 chodzi na jeden gar jak zimny sprawdz ustawienie zaworów jeśli będą za ciasne to tak się dzieje z odpalaniem , sam to miałem, nawet latem był problem z odpalaniem

#47 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 19:48

C-330 chodzi na jeden gar jak zimny @bel920 Nawet jakby były zawory podparte albo za duży luz to by palił na ten cylinder.
@jakub16 Nie powiedziałbym, że łatwiej, bo jak odkręcisz kolektor to od razu masz wiadomą sprawę, a z przewodami tak nie jest, bo możesz nie trafić na drugi, i trzeba zakręcać i odkręcać dwa razy. B)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#48 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 09 styczeń 2010 - 20:05

C-330 chodzi na jeden gar jak zimny

@kiełbasa Łatwiej jest popuszczać przewody wysokiego ciśnienia przy pompie. Jak popuścisz i zacznie gasnąć to znalazłeś dobry wtryskiwacz, dla pewności odkręć drugi wtedy ciągnik powinien wciąż chodzić na jeden cylinder. B)

i tak właśnie sie to robi jak napisał kolega B)

#49 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 20:06

C-330 chodzi na jeden gar jak zimny Nie trzyma zaworek sekcji w pompie.

#50 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

GG-3578015

Napisany 09 styczeń 2010 - 20:12

C-330 chodzi na jeden gar jak zimny jak nie trzyma, szybciej sie nie otwiera pod ciśnieniem bo przytarta kulka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share dominik1882

dominik1882

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:muzyka, sport

Napisany 09 styczeń 2010 - 20:30

C-330 chodzi na jeden gar jak zimny w moim ciapku miałem takie objawy wymieniłem wtryski dałem pompę do sprawdzenia inie pomogło dopiero wymiana tuleje i tłoki

#52 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 20:35

C-330 chodzi na jeden gar jak zimny A tak wo gule to ile lat ma silnik i ile motogodzin

#53 Share krzychu9133

krzychu9133

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 12:48

C-330 chodzi na jeden gar jak zimny Ciągnik jest z roku 1970. A ma obecnie 7132.2 motogodzin. Ale między rokiem 1980-1990 miał robioną kapitalkę

#54 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 13:00

C-330 chodzi na jeden gar jak zimny Wykonaj to, co pisało w naszych postach i potem się odezwij, bo na razie cała dyskusja jest bez celowa.
B)

#55 Share krzychu9133

krzychu9133

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 13:08

C-330 chodzi na jeden gar jak zimny A mam jeszcze takie pytanie. Nobo niedawno ktoś mi powiedział żebym sprawdził kompresję. I mam pytanie. jak ją sprawdzic?

Oczywiście że zrobię tak jak mi doradzaliście ale nie dzisiaj bo niedziela. I w tym tygodniu też raczej nie bo jest za zimno. Ale pożyjemy, zobaczymy B) i dziękuje za pomoc

#56 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 13:11

C-330 chodzi na jeden gar jak zimny Wkręcasz manometr do 30bar w miejsce wtryskiwacza. B) Słabe ciśnienie sprężania też może być powodem słabego odpalania, ale zazwyczaj raczej dwa gary się równocześnie zużywają, i oba ciężko palą. B)

#57 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 13:40

C-330 chodzi na jeden gar jak zimny ja miałem podobny problem i przyczyną była pompa wtryskowa jedna sekcja zaczynała działać tylko na większych obrotach

#58 Share krzychu9133

krzychu9133

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 14:29

C-330 chodzi na jeden gar jak zimny Dzięki wszystkim za pomoc. Na wiosnę ( jeśli dożyję ) kupię na pewno nowe akumulatory i dam drugą pompę do regeneracji która leży kilka lat i może jeszcze wymienię rozpylacze. Gdyby to nie pomogło będę dalej pisał. Pozdrawiam

#59 Share krzychu9133

krzychu9133

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 17:10

C-330 chodzi na jeden gar jak zimny Witam ponownie :)
Mam jeszcze jedną prośbę. Nobo tak niedawno gdzieś w "Internecie" znalazłem instrukcje montażu pompy wtryskowej (montaż, ustawianie kątu itp ) do URSUSa c 330. Prosił bym aby ktoś mi wysłał ten link jeśli go znalazł. Pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

GG-3578015

Napisany 16 styczeń 2010 - 17:15

C-330 chodzi na jeden gar jak zimny tutaj było pisane o ustawieniu pompy na 2 stronie :)
http://www.agrofoto....iwny-przypadek/