Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dojarka przewodowa

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Bartek_b

Bartek_b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:Narty, muzyka, samochody, wędkowanie

Napisany 18 październik 2016 - 15:08

Dojarka przewodowa Witam

Czy przy 20 krowach dojarka przewodowa jest opłacalna? Jaki jest miesięczny koszt jej ekspoatacji (te wszystkie płyny do dezynfekcji filtry itp)? Aktualnie mamy 16 szt. I doimy konwia. Ale planujemy przerobić obore na 20-22 szt.
Na początek lepiej kupić używana czy wydać więcej i nowkę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dojarka przewodowa Dzisiaj, 10:45
  •  

#2 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 18 październik 2016 - 17:17

Dojarka przewodowa minimum 400l mleka dziennie. raczej używana na nowych rurach itd. nowa ci się nie zwróci.

#3 Share radekz200

radekz200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 18 październik 2016 - 19:07

Dojarka przewodowa przewodowka to wygoda I mysle ze przy tylu sztukach to nie ma sie co zastanawiac ☺ I tak jak kolega wyzej uzywana na nowych rurach

#4 Share Grabos1981

Grabos1981

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 153 postów

Napisany 18 październik 2016 - 19:07

Dojarka przewodowa Ja założyłem przewodówke gdy miałem 15 krówek. teraz po 3 rozbudowach jest 48 stanowisk na których mogę doić. co do kosztów napewno będzie trochę drożej ale zyskasz wygode dojenia. nie będziesz musiał nosić baniek. sprzęt będzie też dokładniej umyty
:-)

#5 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 18 październik 2016 - 19:46

Dojarka przewodowa

Jak zakładałem z 10 lat temu miałem 13 krów , trochę idzie więcej wody do mycia ,ale jest wygoda i bakterie do 10 000  bez problemu, do bańki bym już nie wrócił za żadne skarby .

#6 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 18 październik 2016 - 19:52

Dojarka przewodowa koszty to 200 ml płynu 100- 150 litrów wody dziennie za 5000 zł można znaleźć urzywkę z likwidacji gospodarstwa trochę nowych rur do tego i zawory . korzyści to jedna osoba zrobi tę samą robotę co wcześniej dwie i będzie mniej zmeczona .

#7 Share Bartek_b

Bartek_b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 październik 2016 - 13:02

Dojarka przewodowa

A jak to się przejawią na miesięczne koszty? Chodzi o ten plyn. A do mycia musi być chyba gorąca woda tak ? Coś mi się o uszy obiło

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez danielhaker, 19 październik 2016 - 17:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 19 październik 2016 - 13:51

Dojarka przewodowa woda 60 stopni do mycia zasadniczeg w ilości 20-25 l na dzień

#9 Share Bartek_b

Bartek_b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 październik 2016 - 16:46

Dojarka przewodowa Dzięki za pomoc ;)

#10 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 20 październik 2016 - 16:39

Dojarka przewodowa Ja za nowke 49netto z GEA bede płacił. Z dematronami 40t na 3 aparaty z dodatków to hmm sylikonowe strzyki i odzysk. Za ściągacze 1tys bodajże dopłaty na sztuke ale u mnie nie bralem bo zapewne przy sciaganiu by słone wciągały ale bez problemu można dozbroić w każdej chwili, kurki quadrafix pompa 800. Jakbym nie bral na młodego to napewno uzywke za mnie niż pol ceny bym wziął. Średnio 21-22 tyś firmy wołają na tyle stanowisk

#11 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 21 październik 2016 - 07:36

Dojarka przewodowa

powiem Ci ża nawet ja mam taką delaval na zbyciu na 4 aparaty, i zbiornik 800 l, i rurów kupe :P 

#12 Share martina

martina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Ratownictwo medyczne, rolnictwo, jazda konna, strzelectwo

Napisany 21 październik 2016 - 12:36

Dojarka przewodowa

Jeszcze we wrześniu Cidmax i Super Delavalowski po 25l kosztował około 280-300 zł z tego licz 200 ml na mycie rano i wieczorem. Moi klienci różnie zużywali płyny ale tak średnio to 25l na 3 miesiące im wystarczało. Dodatkowo koszt filtrów od 50 do 150 zł w zależności od dojarki i gąbki ale to wydatek ok 15-20 zł za kpl. 

Jeśli będziesz kupował warto zabrać ze sobą kogoś kto się choć troszkę zna. Bo niektóre części do aparatów to majątek kosztują np. korpus górny kolektora TF 350 w granicach 600 zł oryginał. Krowa raz za mocno kopnie i nie ma. 

Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

#13 Share Bartek_b

Bartek_b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 październik 2016 - 14:27

Dojarka przewodowa Zakup planowany jest na przyszły rok albo za 2 lata zależy jak wyrobimy się z powiększeniem obory;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 30 październik 2016 - 22:20

Dojarka przewodowa

kup używkę na nowych rurach i będzie ok, tylko rury bierz 52 mm, nie daj sobie wcisnąć czterdziestek, bo przy wydajnych krowach, które szybko oddają mleko możesz mieć problem. podobnie z kolektorami- mają być duże, żeby nie blokowały przepływu. Weź dużą pompę próżniową, przynajmniej 800-kę. (Ja mam dojarkę westfalia i pompę 1000  - podobno pociągnie do 6 aparatów, u mnie śmiga z pięcioma.) Westfalia ma podobno żywotniejsze pompy od alfy. Zwróć też uwagę na masę kubków udojowych. Ja mam założone używane i w porównaniu do nowych były sporo cięższe (chyba teraz oszczędzają na materiale), alfa sąsiada ma jeszcze lżejsze kubki. No i pompę próżniową zamontuj gdzieś w zamkniętym pomieszczeniu na śrutę, w stodole, a w ostateczności na dworze i zbuduj jej jakąś budkę, bo taka duża pompa hałasuje niemiłosiernie i jeśli założysz ją gdzież w przejściu, przy zbiorniku, czy przy krowach jak to robią niektórzy to k..wicy można dostać

Zobaczysz, że już po tygodniu dojenia przewodówką nie oddałbyś jej za żadne pieniądze, czyli się nie zastanawiaj, tylko zakładaj jak najszybciej dojarkę, a po przeróbce obory przerób dojarkę i tyle. 

Edytowany przez Przekeeeek, 30 październik 2016 - 22:28.