Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siewnik Bomet S004/2

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share HolmerTerraDos

HolmerTerraDos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,muzyka elektroniczna

Napisany 18 październik 2016 - 15:05

Siewnik Bomet S004/2

Witam, mam pytanie zamierzam kupić ten oto siewnik: http://www.bomet.pl/..._tekst-109.html  z redlicami dwutalerzowymi. Czy miał ktoś do czynienia z maszynami tej firmy, i czy jest warto dać za niego 32 000 zł, czy lepiej kupić jakiś zachodni używany ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siewnik Bomet S004/2 Dzisiaj, 00:52
  •  

#2 Share kitowiak

kitowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:Mechanika maszyn rolniczych ;)

Napisany 18 październik 2016 - 17:26

Siewnik Bomet S004/2 Napewno jest warto kupić coś używanego, lub nowego poznaniaka :) bomety cieszą sie naganna jakością wykonania także nie polecam !

#3 Share dachu127

dachu127

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 18 październik 2016 - 17:58

Siewnik Bomet S004/2 kitowiak skąd taka teoria? Przecież one są na licencji feraboli. bomet nawet tu w Polsce je produkował, malował na czerwono i szły do Włoch jako feraboli.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kitowiak

kitowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:Mechanika maszyn rolniczych ;)

Napisany 18 październik 2016 - 18:13

Siewnik Bomet S004/2 Bardzo dużo słyszałem nagannych opini o tej firmie, nie miałem okazji przekonać sie na wlasnej skórze i nie zamierzam... co do tej licencji to o niej nie słyszałem i nie mogę sie o niej wyrazić... Wybór należy do kupującego...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share paul7

paul7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 18 październik 2016 - 19:14

Siewnik Bomet S004/2

Podzielam zdanie kolegów wyżej. Jeśli chcesz przeznaczyć taką kwotę to możesz kupić w bardzo dobrym stanie siewnik np. amazone d8.

Firma ta jest znana z jakości więc raczej nikomu nie trzeba jej przedstawiać ;) Będzie to na pewno dobry wybór, którego nie będziesz żałował.

#6 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 19 październik 2016 - 21:25

Siewnik Bomet S004/2

To nawet ostatnio w rozmowie z jednym handlarzem usłyszałem "nie kupuj tylko maszyn z bometu" co prawda chciał mi sprzedać pługi, ale na bometa maszyny narzekał.

Jak chcesz polski to jakiejś lepszej firmy z tym że trzeba by trochę dołożyć do tej sumy. Jeśli masz się zmieścić w tej kasie to używany zachodni w tych pieniądzach będzie niezły siewnik.

Tylko spokój może nas uratować....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share boo45

boo45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 20 październik 2016 - 15:04

Siewnik Bomet S004/2

ja  mam siewnik bometu na redlicach dwutalerzowych. W porównaniu do agromaszu sr300 jest dużo masywniejszy. Co do siewu do fajnie sprawdza się w siewie na raz np przesiew traw, czy też siew bezpośrednio w rżysko generalnie na "twardych" ubitych gruntach jest ok. Jedyny problem to to, iz moja wersja niestety nia ma kółek kopiujących, a więc na polach po orce dobrze by było aby teren był dognieciony, bo niestety ale czasami redlice mogą zasiać głębiej(np na górkach) lub należy pilnować podnośnika albo zmniejszyc docisk na redlicach.  Wszystko zależy od gleby. Ale nigdy mi się nie zdarzyło aby jakiekolwiek ziareczko zostało na wierzchu, mimo siewu w trawę, czy też rżysko po kukurydzy.  A tak poza tym....sterownik jest na podzespołach z famaralu, talerze włoskie na razie brak oznak wytarcia zasiały co prawda niewiele, bo około 120ha, skrzynia beztopniowa. Znaczniki niestety ale nie są do pionu:( Czy mają obecnie w wyposażeniu kółka kopiujące i znaczniki do pionu w wyposażeniu nie wiem. Ale jakby miał no to byłoby super.

Dodaj odpowiedź