Skocz do zawartości

Zdjęcie

kukurydza oseva - pyroxenia Fao 130 opinie

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lotnik993

lotnik993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 18 październik 2016 - 06:48

kukurydza oseva - pyroxenia Fao 130 opinie na olx wyczytałem ze kosztuje 495 zł za 90 tys nasion cena taka sama jak zwykła kukurydze ale czy warto ją uprawiać na kiszonke na ziarno i czy ktoś ją wogóle sieje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kukurydza oseva - pyroxenia Fao 130 opinie Dzisiaj, 03:30
  •  

#2 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 20 październik 2016 - 11:03

130 to zdecydowanie za krotnie fao nie licz na pozadny plon ziarna tak samo z kiszonką, moze byc ona np alternatywa do siania kukurydzy w czerwcu czy tez w lipcu, ale nie licz na spektakularny plon

#3 Share Daniels28

Daniels28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 październik 2016 - 12:04

kukurydza oseva - pyroxenia Fao 130 opinie Moj sasiad sial ja w lipcu po jeczmieniu ozimym, ale jesli chodzi o plon to szalu nie bylo. Moim zdaniem nie oplaca sie jej siac w plonie glownym, gdyz ma za niskie FAO i masy z niej nie nakosisz.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share lotnik993

lotnik993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 23 październik 2016 - 19:54

kukurydza oseva - pyroxenia Fao 130 opinie dziękuję za odpowiedź kochani a ja mówię o cio chodzi mam mało pola a dużo krów a pogoda w Polsce kapryśna także dziękuję za opinie :-)
Ale jeśli chodzi o ziarno na własne potrzeby pasza do tuczników krów mimo to ze daaa 6,5 t ale jest to suche ziarno max 17 % wilgotności które można przechowywać bez konieczności doszuszania a kukurydze oo fao 260 ma wilgotności 30 % wilgotności przy płonie nawet 16 t część odchodzi na wilgotność i część trzeba zapłacić jak podsumować to zostanie 4 t suchej także

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 31 październik 2016 - 19:10

nigdy nie mozesz byc pewny ze bedzie 17% a nie np 23% bo to zalezy o warunków pogdowych poza tym nawet przy 17% jak bedzie dlugo leżec to potrafi zbutwieć, spelśnieć , jak masz malo pola proxenia to samoboj wg mnie :)