Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie są u Was ceny cieląt?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1351 odpowiedzi na ten temat

#1221 Share jozmi

jozmi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 10 październik 2012 - 21:53

Jakie są u Was ceny cieląt? a u mnie ostatnio handlarze nie mogą sprzedać cielaków kupiłem 5 mieszańców za 4800 w tym 2 sztuki około 80kg a jeszcze miał 2 sztuki do sprzedania mówił że już dwa dni je sprzedaje brak kasy- wszyscy czekają na dopłaty. Tak że jeśli ktoś mówi ze po 700 zl to desperat to chyba sam winduje takie ceny. Hf można kupić od rolników u nas po 750-800. Jak zacząłem prowadzić moje gospodarstwo to kupowałem cielaki po 300-350zł a sprzedawałem po byki po 2000 czyli średnio 6 cielaków za byka i tak do dzisiaj tego się trzymam kupuje średnio po około 900zł a sprzedaje ostatnio dostałem średnio po 5600 więc nie przeliczam na "100l ON"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie są u Was ceny cieląt? Dzisiaj, 10:42
  •  

#1222 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 11 październik 2012 - 07:23

Jakie są u Was ceny cieląt? ja kupuje cielaki na jarmarku w suwałkach. zajmuje sie chodowla bydła od kilku lat i niestety musze przyznac, ze nie ma tu zbytniego wyboru jesli chodzi o cieleta. w wiekszości sa to jałówki hf, czasem się trafi jakis byczek, ale w takim stanie, ze patrzac na niego nie jestem p[ewien, czy dozyje on droge do samochodu, a co dopiero do gospodarstwa. o byczkach MM to wogóle mozna zapomnieć. jedynym ratunkiem sa jałówki MM, ale to tez trzeba dobrze poszukac. ostatnio udało mi sie kupic HF x BBB, ale niestety trzeba bylo zapłacic 700 zł.w moich okolicach każdy zatrzymuje dla siebie te lepsze sztyuki bydła, a sprzedając same śmieci , ewentualnie chore sztuki
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#1223 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 11 październik 2012 - 07:35

Jakie są u Was ceny cieląt? @ masiew mleczarze najczęściej w naszym rejonie sprzedają byczki HF 4 dniowe za 400zł

dużo na naszym jarmarku jest handlarzy, dzisiaj kupuje, a za miesiąc sprzedaje w tym samym miejscu co kupił

ja zawsze sprzedaje na skupie cena+ vat i jestem pewny że sztuka jest wyrejestrowana z mojego kąta.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1224 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 11 październik 2012 - 07:39

Jakie są u Was ceny cieląt? tylko ze handlarze daja bardzo duzo i biora tylko najlepsze sztuki, a reszta sprzedajacych strasznie przez to sie drozy za kiepski towar liczac ze handlaze od nich kupia
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#1225 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 11 październik 2012 - 07:45

Jakie są u Was ceny cieląt? handlarze to kupują za 400zł i po miesiącu lub trochę więcej biorą 700zł :)

@masiew nie masz swoich krów, skoro cielęta kupujesz?

#1226 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 11 październik 2012 - 10:24

Jakie są u Was ceny cieląt? a myslisz ze ten cielak ten miesiac to rosnie za darmo gdyby byl na mleku to 30 dni razy 10l masz 300l x 1.20zl to masz 360zl czyli powinien kosztowac 760 ale liczac preparat wyjdzie taniej ale cielak nie bedzie taki Według mnie mylisz pojecie handlarza bo hndlarz to kupi jak najtaniej w jednym miejscu i napewnoi nie bawi sie w miesieczny odchow tylko za dzien czy dwa jak zbierze partie jedzie w miejsce gdzie sa drozsze i handluje bo gdyby robili tak jak ty mowisz to nic by z tego handlu nie mieli liczyc robote ,mleko lub preparat i transporty to gra nie warta swieczki by byla dla nich
Handlarz to jezdzi do nas okolo 170km w jedna strone ma tyle w nasz region i zbiera okolo 10sztuk tyle mu wchodzi a u nas nie problem tyle zebrac bo jest sporo hodowli i wiekszosc mleczarzy nie chowa opasow i placi za tygodniowki 500-700zl i wiezie w swoje strony sprzedaje za 800-1100zl i to jest wlasnie handel i my nie narzekamy bo u nas ci posrednicy co jezdza to za nic by nie dali takich pieniedzy za tygodniowke i on tez nie bo zarabia dlatego sie dziwie bo jak ktos ma duza hodowle opasow to warto samemu pojechac w regiony gdzie jest krow sporo i samemu zebrac sobie partie

Edytowany przez komodo, 11 październik 2012 - 10:31.

#1227 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 11 październik 2012 - 11:26

Jakie są u Was ceny cieląt? @ komodo to jak dobrze wyczytałem z twojej wypowiedzi powyżej to ja nie znam żadnego handlarza / transportera:)

#1228 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 11 październik 2012 - 12:37

Jakie są u Was ceny cieląt? napewno znasz tylko moze poprostu zle sobie to wyobraziles bo jednak miesiac sie opiekowac cieleciem to sporo czasu

#1229 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 październik 2012 - 15:35

Jakie są u Was ceny cieląt? @Komodo a Ty skąd?

#1230 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 11 październik 2012 - 17:03

Jakie są u Was ceny cieląt? na granicy wielkopolskiego i lodzkiego z tej drugiej strony wielkopolski sa duzo drozsze cieleta bo do nas jezdzi az od piły

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1231 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 11 październik 2012 - 18:43

Jakie są u Was ceny cieląt? Ja sprzedaję byczki Hf-y tygodniowe po 600-700zł bez względu na wagę. Problemu z kupującymi nie mam, sami wydzwaniają i się dopytują czy już coś mam do handlu. Mieszańce z mięsnymi idą po 800zł

#1232 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 październik 2012 - 19:01

Jakie są u Was ceny cieląt? A ja z zachodniej wielkopolski blisko mam do dolnośląskiego jak i lubuskiego:) i są dosyć drogie cielęta muszę jeszcze popytać, ale ogólnie drogo. @komodo byłbyś w stanie uszykować kilka ładnych sztuk?

#1233 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 11 październik 2012 - 20:53

Jakie są u Was ceny cieląt? Racja ceny są rózne to prawda zalezy to od regionu kraju ,konkretnie kupiła to w Głuszycy obok Wałbrzycha ,jeszcze jeden dostał biegunke ale wyszedł cało
Mozliwe ze teraz wszyscy czekaja na dotacje ,bo przymrozki z zimy 2011/12 przycisło wielu z nas
Nie chciałem nikogo urazic swoją wypowiedzią ,ale takie są u nas w kotlinie kłodzkiej ceny

#1234 Share loldek37

loldek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 12 październik 2012 - 19:37

Jakie są u Was ceny cieląt? Wczoraj kupilem byczka hf 2 tygodniwy za 850zl od handlarza wozi je z okolic Szczytna ciekawe po ile je tam kupoje

#1235 Share Marcin99

Marcin99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 14 październik 2012 - 12:00

Jakie są u Was ceny cieląt? wczoraj kupione 2byczki MM i jałówka MM miesieczne-za komplet 3000zł.

#1236 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 14 październik 2012 - 12:24

Jakie są u Was ceny cieląt? Udało mi się kupić byczka ncb,dwutygodniowego za 700 zl,i jałóweczki też dwutygodniowe,jedna po limuzynie a druga po BB za 1300 obie.Za taką cenę i ich kondycje mam zamiar jeszcze w tym roku zamiar kilka sztuk kupić.Jakoś drugi rok świetnie sobie radzę bez handlarzy:)

#1237 Share konopek

konopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 15 październik 2012 - 11:12

Jakie są u Was ceny cieląt? witam
mam pytanie ile można wziąć za jałóweczkę mieszankę z BBB 6-cio tygodniową woj.Podlaskie

#1238 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 992 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 15 październik 2012 - 11:56

Jakie są u Was ceny cieląt? Ja kupuje na razie byczki od handlarzy i nie narzekam wiem że oni zarabiają na sztuce ok 200-300zl ale to też jest ryzyko jechać kupić przywieść i sprzedać.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#1239 Share chomiuk123

chomiuk123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 15 październik 2012 - 14:07

Jakie są u Was ceny cieląt? Jutro z ojcem jade po 8 jałówek limousine.Waga 200-250 kg a cena 2400 zł za sztuke.Opłaca sie?

Jutro z ojcem jade po 8 jałówek limousine.Waga 200-250 kg a cena 2400 zł za sztuke.Opłaca sie?

Jutro z ojcem jade po 8 jałówek limousine.Waga 200-250 kg a cena 2400 zł za sztuke.Opłaca sie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1240 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3378 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 15 październik 2012 - 16:28

Jakie są u Was ceny cieląt? dziś kupione 4 byczki 50% SM w wadze ok 70kg za ok 2700,-/komplet, (a właściwie to 70 bel słomy 135-140/120)cielaki są już starsze i dość zaniedbane ale wyjdą,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem