Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie są u Was ceny cieląt?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1351 odpowiedzi na ten temat

#1001 Share mats

mats

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 21:54

Jakie są u Was ceny cieląt? mam pytako bo mam gospodarstwo krowy 9 sztuk byki10 sztuk i chciałem zpytać czy muszę być na wacie aby dokupywać cielaki i i sprzedawać tak po 1 tyg czy nie bo nie wiem albo zgłosić to do urzędu skarbowego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie są u Was ceny cieląt? Dzisiaj, 09:55
  •  

#1002 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 10:21

Jakie są u Was ceny cieląt? podlaskie byczek hf 50 kg po 10zl +vat

#1003 Share damian092092

damian092092

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 19:28

Jakie są u Was ceny cieląt? Kolego napisz skad jestes to zabiore. Ja okolice tego rejonu.

Edytowany przez razor275, 29 marzec 2012 - 19:30.
Cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1004 Share loldek37

loldek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 20:18

mam pytako bo mam gospodarstwo krowy 9 sztuk byki10 sztuk i chciałem zpytać czy muszę być na wacie aby dokupywać cielaki i i sprzedawać tak po 1 tyg czy nie bo nie wiem albo zgłosić to do urzędu skarbowego.

jesli chcesz handlowac cielakami to zglos to do urzedu skarbowego

#1005 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 23:10

Jakie są u Was ceny cieląt? okolice wys maz ja za taka cene sprzedalem dzis ,ale mam znajomych chodowcow ktorzy maja byczki do sprzedania moge zapytac

#1006 Share luk7530

luk7530

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 30 marzec 2012 - 20:47

Jakie są u Was ceny cieląt? Ma ktoś do sprzedania byczki w lubelskim? Tylko w rozsądnej cenie.

#1007 Share rolnik169

rolnik169

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 09:58

Jakie są u Was ceny cieląt? Ja kupiłem 2-3tygodnie temu 20sztuk simentali czystej rasy w wadze 90-120 po 1700zł z watem a bez wychodzi po 1570zł to chyba nie przepłaciłem?Woj.Mazowieckie Brałem z firmy agrostar z woj. lubelskiego

Edytowany przez rolnik169, 31 marzec 2012 - 10:00.

#1008 Share damian092092

damian092092

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 10:59

okolice wys maz ja za taka cene sprzedalem dzis ,ale mam znajomych chodowcow ktorzy maja byczki do sprzedania moge zapytac

kolego napisz skad dokładnie jestes bym brał każda ilość cielat...

#1009 Share jozmi

jozmi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 10:46

Jakie są u Was ceny cieląt? Napiszę coś odnośnie cen cielaków w moim rejonie handlarze za ta 2 tyg. cielaka żądają 1100-1200zł a że właśnie chciałem zakupić cielaki więc zacząłem się rozglądać, przeważnie kupowałem od handlarza ale ta cena zmusiła mnie do szukania bez pośredników i jakie zdziwienie moje gdy kupiłem kilka sztuk średnio za 700-800zł. I jeszcze co do handlarzy przeważnie jak kupowałem cielaka od handlarza w paszporcie były już dwie lub nawet 3 firmy więc zobaczcie na ilu ja musiałem robić a i jeszcze weterynarz nieźle zarabiał :) trochę trzeba się na trudzić żeby znaleźć cielaki ale naprawdę warto tym bardziej w dzisiejszych czasach. Najlepiej by było żebyśmy się jakoś zmawiali np. prze to forum o sprzedaży cielaków bez pośredników ale to będzie trudne za dużo między nami jest cwaniaków. Parę lat temu kupowałem sam cielaki w "górach" od firm i rolników a że było tam trochę cielaków zabierałem ze sobą kolegów i trafił się taki jeden "kolega" co nas wyrolował nas i od tego czasu już nie jest rolnikiem tylko handlarzem. Ale próbować warto i szukać na własną rękę. Ot takie niedzielne przemyślenia:)

#1010 Share damian092092

damian092092

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 11:21

Jakie są u Was ceny cieląt? To i tak duzo placiles. Ja sam kupowałem to za hf placilem od rolnika 300 400. Za miesne chca 600.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1011 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 01 kwiecień 2012 - 11:35

Jakie są u Was ceny cieląt? Jak myślicie czy krowa simental wychowa 3 cielaki jak się jej nie doi ?

#1012 Share ROLNY

ROLNY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 12:48

Napiszę coś odnośnie cen cielaków w moim rejonie handlarze za ta 2 tyg. cielaka żądają 1100-1200zł a że właśnie chciałem zakupić cielaki więc zacząłem się rozglądać, przeważnie kupowałem od handlarza ale ta cena zmusiła mnie do szukania bez pośredników i jakie zdziwienie moje gdy kupiłem kilka sztuk średnio za 700-800zł. I jeszcze co do handlarzy przeważnie jak kupowałem cielaka od handlarza w paszporcie były już dwie lub nawet 3 firmy więc zobaczcie na ilu ja musiałem robić a i jeszcze weterynarz nieźle zarabiał :) trochę trzeba się na trudzić żeby znaleźć cielaki ale naprawdę warto tym bardziej w dzisiejszych czasach. Najlepiej by było żebyśmy się jakoś zmawiali np. prze to forum o sprzedaży cielaków bez pośredników ale to będzie trudne za dużo między nami jest cwaniaków. Parę lat temu kupowałem sam cielaki w "górach" od firm i rolników a że było tam trochę cielaków zabierałem ze sobą kolegów i trafił się taki jeden "kolega" co nas wyrolował nas i od tego czasu już nie jest rolnikiem tylko handlarzem. Ale próbować warto i szukać na własną rękę. Ot takie niedzielne przemyślenia:)

Popieram w stu procentach niech hodowca kupuje od hodowcy, ten sprzedający będzie zadowolony bo dostanie większe pieniądze niż te grosze które oferuje mu handlarz a ten kupujący będzie miał cielaka bezpośrednio od sprzedającego a nie turystę który już być może był na nie jednym jarmarku bo handlarz cenił go tak wysoko ze nie od pierwszego wejrzenia trafi do rolnika

#1013 Share Maatiii

Maatiii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz samochody marki BMW ;) .

Napisany 01 kwiecień 2012 - 13:01

Jakie są u Was ceny cieląt? Witam , jeśli by miał ktoś cielaki z Okolic Ostrowa Wielkopolskiego to proszę napisac PW mogę dojechać około 50km :D . W moich stronach dośc ciężko dostać cielaki . WIem może ze to nie odpowiedni temat ale widziałem pare takich zapytań ;) więc też napisałem :D . A brałem już cielaki od handlarzy do bardzo dziękuje i szukam od rolników hehe ;) .

#1014 Share luk7530

luk7530

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 13:30

Jakie są u Was ceny cieląt? damian092092 skąd jesteś dokładnie? Bo jeśli mówisz że cielaki HF-y są w takiej cenie to byłbym zainteresowany

#1015 Share damian092092

damian092092

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 13:44

Jakie są u Was ceny cieląt? w takiej cenie mozna kupic od rolnikow u nas to sie mowi potocznie za bugiem ;) czyli tamte strony siemiatycze białystok w takich cenach kupuje od rolnikow trzeba czasami sie najezdzic ale 300 to nie tysiac od handlaza. One sa kilkudniowe ale mi sie bardziej to oplaca. Nie rozumiem tych co płaca po tysiac albo dwa. Przegiecie pały. I trzymaj go dwa lata i wezmiesz za niego 4, 5 tys. Policz wode,prowity,zboze itd to nie wiem co im zostaje chyba checi:) Skad jestes luk?

#1016 Share luk7530

luk7530

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 15:01

Jakie są u Was ceny cieląt? Jestem z okolic Bychawy 30 km od Lublina na południe. Właśnie szukam byczków od rolników w rozsądnych cenach tak jak Ty mówisz a nie od pośredników. Przecież dawać poza tysiąc złotych za małego cielaka to mija się z celem.

#1017 Share damian092092

damian092092

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 15:10

Jakie są u Was ceny cieląt? Dokładnie. Musisz pojezdzic. Przeciez u was tez sa handlarze i biora cielaki od kogoś. Jak sie dobrze zakrecisz to znajdziesz. Ja kiedy nie pojade to kupie te 5 10 sztuk. Jak ktos mi mowi ze cieleta sa drogie to mnie szlak trafia bo nie sa tylko zarabiaja na tym handlarze.

#1018 Share Luksa96

Luksa96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Konie zimnokrwiste, rolnictwo.

Napisany 01 kwiecień 2012 - 15:35

Jakie są u Was ceny cieląt? W poniedziałek znajomy sprzedał na rynku w Piątku jałówkę HF 2 miesięczną, prosto od krowy za 1000 zł. Zaraz po sprzedaży zakupił taką 80 kg też HF za 350 zł.

#1019 Share luk7530

luk7530

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 15:48

Jakie są u Was ceny cieląt? Masz rację. No a jakie Ty cielaki kupujesz mięsne czy HF-y?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1020 Share damian092092

damian092092

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 16:50

Jakie są u Was ceny cieląt? Ja trzymam tylko hf. Miesne mi sie nie opłacaja. Za jednego miesnego mam dwa hf to prosty rachunek;)