Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie są u Was ceny cieląt?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1351 odpowiedzi na ten temat

#881 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 20:03

Jakie są u Was ceny cieląt? być może może jutro uda mi się zrobić mu fotkę i wrzucę. podajecie jakieś szczepienia/antybiotyki po zakupie małych cielaków

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie są u Was ceny cieląt? Dzisiaj, 01:02
  •  

#882 Share boo45

boo45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 20:05

Jakie są u Was ceny cieląt? Ile można dostać za 5 byczkow[norwedzy, simentale, limouseny], waga od 130-190kg[waga na tzw oko]
MM 26.08
ho 26.08
ho 06.10
ho 06.10
mm 9.10
Okolice chełmży-torunia. Zazwyczaj sprzedawałem zaraz po wycieleniu....ale musiałem zostawić kilka na zimę w starej oborze aby mieć pełną obsadę[aby woda nie zamarzała :D ]

#883 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 01 marzec 2012 - 20:17

Jakie są u Was ceny cieląt? argoz

Ceny,które podaje to ceny cielaków które u mnie sprzedają handlarze ponieważ z nikąd indziej w moich okolicach nie kupisz żadnego cielaka nawet hf ponieważ jest bardzo mało mleczarzy a ci k500tórzy są to wszystko sami trzymają. Jedyną możliwością zakupu cielaczka jest zakup od tzw "dziadków" co mają jeszcze jedną dwie krówki,ale ich jest w promieniu 30-40 kilometrów ze 20????A kupców co by od nich chcieli kupić z pięć razy tyle! Już w grudniu zaliczkowałem na trzy cielaki,które mają przyjść na świat na początku marca i jakąś godzinę temu dowiedziałem się,że jedna krowa po ocieleniu padła(dzwonił właściciel) i ojciec pojechał po niego-byczek 2 dniowy po HO(matka)i BD(ojciec) ma kosztować 500.-

mikcom20

W jakie dni jest teraz jarmark w czarnkowie-nadal w czwartki? Nie byłem tam już z 10 lat

Edytowany przez soltys48, 01 marzec 2012 - 20:29.

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#884 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 20:48

Jakie są u Was ceny cieląt? boo45 jesteśmy prawie sąsiadami jak będziesz sprzedawał daj namiary na.PW może pohandlujemy.

#885 Share mont

mont

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 20:57

Jakie są u Was ceny cieląt? czarnkow jak dobrze pamietam to 2 albo 3 wtorek miesiaca , mikcom20 mysle ze bedzie wiedzial na 100 procent

#886 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 01 marzec 2012 - 21:18

Jakie są u Was ceny cieląt? Kiedyś były w 2 czwartek a szamocin zawsze w każdy poniedziałek po 1 i po 15??
mont

Skąd jesteś???

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#887 Share mont

mont

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 21:33

Jakie są u Was ceny cieląt? wlasnie dnia nie jestem pewien , do zakowa kolo lipna / bykpol :D mam blizej niz na czarnkow

#888 Share jacoo81

jacoo81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 21:35

Jakie są u Was ceny cieląt? Chłopy piszcie o takich rzeczach na pw. Ale czytajac wasze problemy z zakupem cielat.... heh smiac mi sie chce ja mam ci tego towaru dostatek. I tak mysle ze moze mały biznesik dałoby sie zrobic na tym.

#889 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 08:52

Jakie są u Was ceny cieląt? We wtorek, przypadający po pierwszym i po piętnastym dniu miesiąca.

#890 Share mont

mont

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 12:51

Jakie są u Was ceny cieląt? O problemow z zakupem cielat , w mojej okolicy w karzdej wsi jest taki gosc co lata raz w tygodniu na lodz lub za warszawe czyli podlasie i laduja busy az sie po ziemi ciagna cielakami i ze 2 lub 3 dni woza je po swiecie maja ,, promocyjne,, ceny . osobiscie dziekuje , tylko dlaczego rolnik to taki gosc co drugiemu nie sprzeda tylko nabija kase roznej masci posrednika , jacoo81 , powodzenia w biznesie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#891 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 19:35

Jakie są u Was ceny cieląt? koledzy ile jest warta jałóweczka 50%LM i byczek 50%SM ważą po około 80 kg (podkarpacie)

#892 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 19:58

Jakie są u Was ceny cieląt? jałoweczka około 800-900zł byczek 1100-1200zł.

#893 Share Bado

Bado

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 10:07

Jakie są u Was ceny cieląt? sim 80 kg zaplacilem 1250 zl ale jest bardzo ladny jak myslicie warto bylo?

#894 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 18:52

Jakie są u Was ceny cieląt? wczoraj przywiozłem 6 cielaczków 5 byczków i jałoszeczkę z łabowej koło nowego sącza za 5600 waga ich około 40-50 kg.Do sierkonrado szkoda że wcześniej nie napisałeś że masz takie cielaki to bym i do ciebie zajechał może byśmy się dogadali.Miałem do nich 480 km na ropę wydałem 600 zł czyli cielak mnie wyniósł lekko ponad tysiąc fakt że są jeszcze małe (trzeba ich jeszcze trochę mlekiem poić)ale od handlarzy typu ekonatura lub dobek połowę tańsze a jak się zgadałem z tym chłopem on do ekonatury też sprzedawał czyli jak się trochę pokombinuje to nie trzeba handlarzom kabzy nabijać.Oczywiście że oni też chcą z czegoś żyć ale wkurza mnie to że tak jak u nas, kupi od chłopa byka zawiezie do ubojni i ma czasami więcej na czysto niż ten chłop(czyli my) za dwa lata łażenia koło byka.

#895 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 04 marzec 2012 - 18:58

Jakie są u Was ceny cieląt? ile kosztują jałóweczki 2/3 dniowe hf mieszańce z SM MO

#896 Share DANIEL1984

DANIEL1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 20:06

Jakie są u Was ceny cieląt?

wczoraj przywiozłem 6 cielaczków 5 byczków i jałoszeczkę z łabowej koło nowego sącza za 5600 waga ich około 40-50 kg.Do sierkonrado szkoda że wcześniej nie napisałeś że masz takie cielaki to bym i do ciebie zajechał może byśmy się dogadali.Miałem do nich 480 km na ropę wydałem 600 zł czyli cielak mnie wyniósł lekko ponad tysiąc fakt że są jeszcze małe (trzeba ich jeszcze trochę mlekiem poić)ale od handlarzy typu ekonatura lub dobek połowę tańsze a jak się zgadałem z tym chłopem on do ekonatury też sprzedawał czyli jak się trochę pokombinuje to nie trzeba handlarzom kabzy nabijać.Oczywiście że oni też chcą z czegoś żyć ale wkurza mnie to że tak jak u nas, kupi od chłopa byka zawiezie do ubojni i ma czasami więcej na czysto niż ten chłop(czyli my) za dwa lata łażenia koło byka.

Też kiedyś kupilem od tego gościa cielaki(ok roku temu)i tez takie malutkie 40kg to Ty go musisz jeszcze dlugo poić mlekiem.Powiem ci ze niezabardzo jestem z nich zadowolony Polska Czerwona to chyba jest bo po roku szalu nie robią no może 1 ma coś z SM no to jest ladny.

Chłopy piszcie o takich rzeczach na pw. Ale czytajac wasze problemy z zakupem cielat.... heh smiac mi sie chce ja mam ci tego towaru dostatek. I tak mysle ze moze mały biznesik dałoby sie zrobic na tym.

Kolego jak masz tyle towaru to potrzebuje 8-10 byczków miesnych (mieszanców) takich po ok 70 kg.

#897 Share ROLNY

ROLNY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 22:08

Jakie są u Was ceny cieląt? Panowie ja też bym kupił 5 - 6 sztuk byczków mięsnych takich 70 -80kg najlepiej po 15 marca już szykuje miejsce :rolleyes: jeśli ktoś z łódzkiego lub bliskiej okolicy będzie miał na sprzedanie to proszę o kontakt . A może ktoś wie gdzie w łódzkim lub okolicy można kupić mięsne byczki ?

#898 Share mont

mont

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 19:09

Jakie są u Was ceny cieląt? w moje okolice trafiaja cielaki przez handlazy z miejscowosci ANUSIN , to ma byc jakis skup/sprzedaz

#899 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 05 marzec 2012 - 19:48

Jakie są u Was ceny cieląt? Ja też z łódzkiego chętnie kupiłbym mięsnego/mieszańca. A był teraz może ktoś w Sochaczewie na rynku??? Idzie kupić jakiegoś ładnego cielaka w rozsądnej cenie(ok1200/1300zł)???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#900 Share ROLNY

ROLNY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 00:50

Jakie są u Was ceny cieląt? Kolego zetorek1607 w Sochaczewie na rynku jakiś miesiąc temu był mój kolega i mówił mi że za 1200- 1300 to już coś można kupić, zależy ilu jest handlarzy.