Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie są u Was ceny cieląt?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1351 odpowiedzi na ten temat

#801 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 03 luty 2012 - 18:53

Jakie są u Was ceny cieląt? No to by się opłacił tygodniowy byczek i to jeszcze 50% LM za 600zł a gdzie takie sprzedają?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie są u Was ceny cieląt? Dzisiaj, 13:03
  •  

#802 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 03 luty 2012 - 20:12

Jakie są u Was ceny cieląt? Mazury - hodowca dużej ilosci bydła mlecznego jakieś 30 km ode mnie Część krów kryje bykiem czarno-białym a te co sztucznie to rasami miesnymi Czekam jeszcze na jakieś następne sztuki

#803 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 03 luty 2012 - 21:04

Jakie są u Was ceny cieląt? witam mam troche inn pytanie. mam na sprzedarz jalowke ok 2 lata waga ok 500-550kg. mam na nia klienta moze wiecie ile moglbym za nia wolac. w paszporcie ma wpisane MM ale jest czarno biala.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#804 Share DANIEL1984

DANIEL1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 luty 2012 - 21:24

Mazury - hodowca dużej ilosci bydła mlecznego jakieś 30 km ode mnie Część krów kryje bykiem czarno-białym a te co sztucznie to rasami miesnymi Czekam jeszcze na jakieś następne sztuki

a szlo by tam kupic u niego??

#805 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 03 luty 2012 - 23:27

Jakie są u Was ceny cieląt? Musisz pojeździc i popytać w swojej okolicy i na pewno znajdziesz kogoś kto ci sprzeda Najlepiej pytaj u tych co maja duzo bydła mlecznego Nie moge ci zdradzić u kogo ja kupuję bo zamierzam w tym roku kupić dużo cielaków więc chyba rozumiesz Ja w tym roku znalazłem 2 nowych sprzedających u których można trafić na mięsne sztuki Raz sie spóźniłem o tydzień i 7 byczków 50% LM poszło do handlarza i teraz mi zostało czekac na nastepne ocielenia

Edytowany przez milanreal1, 22 luty 2012 - 21:51.
cytowanie poprzedniego posta

#806 Share DARoROL

DARoROL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Naturalnie rolnictwo i wszystko co jest z nim związane, głównie postęp w hodowli bydła :)

Napisany 04 luty 2012 - 10:19

to jak kiedys mi odsprzedasz to jak urosnie bedziesz mial pierwszensto w odkupieniu..tak powaznie to pierwszy raz widze by rolnikowi bylo szkoda puscic chandlazowi ciele.

Widocznie Zbyszku ja już taki trochę sentymentalny jestem, i tak jak @damian40000 pisał lepiej niech rolnik ma z tego cielaczka pociechę, więc panowie prawdopodobnie jak się wszystko dobrze ułoży 2szt. w marcu będę miał na handel, obecnie jeden byczek HF też jest na stanie.

#807 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 04 luty 2012 - 11:55

no to chandlaze maja teraz zniwa,skoro takie ceny a klijentow chcacych kupic nie brakuje.ale co zrobic rolnicy zadko sie umia dogadac i obaj traca,a inni kozystaja

no to chandlaze maja teraz zniwa,skoro takie ceny a klijentow chcacych kupic nie brakuje.ale co zrobic rolnicy zadko sie umia dogadac i obaj traca,a inni kozystaja

Racja kolego,bo ja nie potrafię tego pojąć sam kupuje cielaki i staram się kupować od rolników ale czasem się nie da i nie potrafię tego pojąć czemu rolnik nie sprzeda drugiemu rolnikowi tylko handlarzowi który wozi to ciele,przeziębi a nam potem zdychają a jeszcze ceny z kosmosu!!!

#808 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 04 luty 2012 - 12:21

Jakie są u Was ceny cieląt? wiesz niektórzy rolnicy sa przesadni ze niby wola nie sprzedac bo by im sie nie wiodlo....inni bardziej zazdrosni bo bys np na ich cielaku majatku sie dorobil...ale sa tacy co sprzedadza i takim nle sie chociaz na dobra flache dolozyc.....u mnie jak biore od kuzyna to on zawsze po wycieleniu powiadmia mnie co ma i czy chce ,puzniej zawsze oglada jk rosna....

Edytowany przez milanreal1, 22 luty 2012 - 22:00.

#809 Share DANIEL1984

DANIEL1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 luty 2012 - 12:44

Jakie są u Was ceny cieląt? no bo tak powinno byc ze rolnik rolnikowi sprzedaje i wszystko by gralo,Wiadomo ze rolnik by zaplacil wiecej jak pośrednik a kupil by go taniej jak u pośrednika,teoretycznie wszyscy by byli zadowoleni:-)Dlaczego tak sie przeważnie nie dzieje??

Musisz pojeździc i popytać w swojej okolicy i na pewno znajdziesz kogoś kto ci sprzeda Najlepiej pytaj u tych co maja duzo bydła mlecznego Nie moge ci zdradzić u kogo ja kupuję bo zamierzam w tym roku kupić dużo cielaków więc chyba rozumiesz Ja w tym roku znalazłem 2 nowych sprzedających u których można trafić na mięsne sztuki Raz sie spóźniłem o tydzień i 7 byczków 50% LM poszło do handlarza i teraz mi zostało czekac na nastepne ocielenia

No w mojej okolicy to ciężko z jakimkolwiek krzyżówkami same HF.Myslalem ze ze ten kolega ma tego wiecej i cos by zostało.Ale ok dzieki za odp.

#810 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 04 luty 2012 - 14:56

Jakie są u Was ceny cieląt? 4 byczki bardzo male - 900 zł - hf z czyms miesnym. małe lecz ładnie prezentuja sie - ja je kupilem a nie chce sprzedac :)

Edytowany przez arek676, 04 luty 2012 - 22:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share jacoo81

jacoo81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 08 luty 2012 - 11:43

Jakie są u Was ceny cieląt? mam dzis do kupienia 3 byczki 2 czerwone po LM i 1 czarny po LM wiek od 1 do 2 tyg. Cena po 650 zł za sztuke co sadzicie??od krów hfek

Edytowany przez jacoo81, 08 luty 2012 - 11:46.

#812 Share Iwonka23

Iwonka23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 08 luty 2012 - 12:02

Jakie są u Was ceny cieląt? Dobra cena

#813 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 08 luty 2012 - 13:18

Jakie są u Was ceny cieląt? bardzo dobra cena sąsiad sprzedał takiego byczka za 1200zł. A jałóweczkę po BD za 950zł.

#814 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 08 luty 2012 - 16:59

Jakie są u Was ceny cieląt? u mnie to po 14zł/kg jak byczki a cieliczek teraz mało kto sprzedaje

#815 Share DANIEL1984

DANIEL1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 08 luty 2012 - 19:47

mam dzis do kupienia 3 byczki 2 czerwone po LM i 1 czarny po LM wiek od 1 do 2 tyg. Cena po 650 zł za sztuke co sadzicie??od krów hfek

po wiec gdzie to jest i już po nie jade :-)no cenę masz dobra nie ogladaj sie tylko je bierz.

#816 Share jacoo81

jacoo81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 08 luty 2012 - 20:05

Jakie są u Was ceny cieląt? mam juz je w oborze mogły byc troszke wieksze... ale urosną...

Edytowany przez milanreal1, 22 luty 2012 - 22:03.

#817 Share DANIEL1984

DANIEL1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 08 luty 2012 - 20:20

mam juz je w oborze mogły byc troszke wieksze... ale urosną...

Urosną napewno,pilnuj tylko żeby jakiegos kaszlu albo zapalenia pluc nie dostaly,bo przy takich pogodach o to nie trudno i bedzie OK.Powodzenia w chodowli życze;-)

#818 Share jacoo81

jacoo81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 08 luty 2012 - 20:28

Jakie są u Was ceny cieląt? juz o tym myslałem - wyjscie awaryjne kotłownia w domu.

Edytowany przez milanreal1, 22 luty 2012 - 22:04.

#819 Share matas22

matas22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 09 luty 2012 - 14:29

Jakie są u Was ceny cieląt? Kupiłem ostatnio byczki hf ok. 50kg za 800zł ale czasami taniej też sie uda. Mam jeszcze takie pytanie co zrobić z jałówkami? Kupiłem je już rok temu od jednego handlarza ale problem polega na słabych przyrostach. Mają po 12 miesięcy a jakieś 280kg i są bardzo niskie. Inne w ich wieku to zostawiają je daleko w tyle.Ani to zostawić na krowe ani na ubój. A wy co myślicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share gawel

gawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 luty 2012 - 10:58

Jakie są u Was ceny cieląt? Ma ktoś może namiary na cielaki w wadze od 80 do 110 kg mieszańce w woj dolnośląskim,kupię15 sztuk