Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie są u Was ceny cieląt?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1351 odpowiedzi na ten temat

#841 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3958 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 22 luty 2012 - 20:31

Jakie są u Was ceny cieląt? chętnie bym kupił cielaki najchętniej od rolnika..... ale nie koniecznie,płeć też nie istotna ale wolałbym byczki wiadomo....najlepiej żeby to były mleczaki-min 10 sztuk -jakieś propozycje???

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie są u Was ceny cieląt? Dzisiaj, 12:01
  •  

#842 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 luty 2012 - 21:34

Jakie są u Was ceny cieląt? @soltys48 widzę że obora nie może stac pusta :) ledwie sprzedane a już szukasz następnych. Myślę że z mlecznymi nie będziesz miał większych problemów z kupnem, w moich stronach nazbierał by za kilka skupów 10 sztuk. Ja dzisiaj sprzedałem 130kg po 10zł z vat, tylko że nie nadawał się do dalszej chodowli bo trochę chorował i miał prawie 4 miesiące. Życzę udanego zakupu :)

#843 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 22 luty 2012 - 23:00

jesli ktos chce od rolnika w wielkopolsce to jest duzy problem z cielakami , wiem cos o tym sam kupuje , tylko ja biore tylko byczki , a jesli ktos lubi jalowki na opas to nie wiem cena o 1 zl na kilo przy sprzedazy mniej , dluzej w oborze stoi i wagi byka nie zlapie

no ja tez bym wolal byczki ale po pierwsze chlew jest jeszcze z gliny. niby caly wyremontowany i wytenkowany ale srodek to glina. wystarczy ze mocniej glowa walnie i bedzie na drugiej tronie. a po drugie ojciec sie boi mowi mial kiedys 3 byki i mial ty;e przeboju z dwoma ze nie chce na oczy widziec

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#844 Share marb80

marb80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 23 luty 2012 - 07:04

Ja dzisiaj sprzedałem 130kg po 10zł z vat, tylko że nie nadawał się do dalszej chodowli bo trochę chorował i miał prawie 4 miesiące.

Ja ok rok temu kupiłem małego cielaka 55kg który widać przeszedł ostra biegunkę bo miał z tyłu wypalona sierść i co przy odpowiednim żywieniu teraz jest jednym z najładniejszych a dodam, że jest mieszańcem z charolaiisem i chce się patrzeć na bysia a wcześniej kupiłem tez 2 ładne hf i co może duże, wysokie są teraz, ale chude i wyglądu wogóle chociaż to samo jedzą. To ze cielak trochę chorował za małego nie dyskwalifikuję go od razu do hodowli, ale to też rożnie bywa można kupić(lub od swojej krowy mieć) ładnego byczka który był przy krowie i zacznie dopiero chorować...
Skupujący widzę obniżyli cenę 10-12zł za Hf, czrno białe, a kolory 12-14zl/kg
Zawsze dać 1.5tys czy więcej za cielaka to nie sztuka jeszcze niedawno bo we wrześniu 2010 roku sprzedawałem byki po 5,5zł a nie wiadomo co może być jak by eksport się załamał w wiemy dobrze ze 80% idzie tam…

#845 Share rafik88

rafik88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 luty 2012 - 08:00

Jakie są u Was ceny cieląt? Ja sprzedaje dwu tygodniowe za 750zł. gość zabiera odemnie wszystkie. mieszńce hf i limusene. Teraz bede miał mieszańce po montbeliardzie i wszystko zostawiam. Pozdrawiam

#846 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3958 postów

Napisany 23 luty 2012 - 08:35

Jakie są u Was ceny cieląt? Masz rację @ argoz przyroda próżni nie lubi... ^^ a tak poważnie to w tym tygodniu ocieliły mi się trzy sztuki i przybyły 3 byczki i jałóweczka no i by pasowało coś dokupić żeby razem sobie rosły.... Z mlecznymi wiem,żę większego problemu niema ale wolałbym mięśniaki mogły by być nawet jałówki(tak z 5 sztuk)jeśli nie znajdę nic mięsnego to trudno wybierze się coś z hf.

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#847 Share mont

mont

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 23 luty 2012 - 12:37

Jakie są u Was ceny cieląt? rafik88 tak na marginesie to takich sprzedajacych to poszukuje :) , ja w temacie krzyzowania z montbeliardem , podobno zostawiasz do siebie , ja posiadam 2 krowy /takie hobbi / ktore zakupilem jako jalowki rw w okolicach lubawki i posiadam aktualnie 3 szt mlodziezy wlasnie po rw/mo , interesuje mnie twoja opinia po wycieleniach co do cielat po mo

#848 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 23 luty 2012 - 19:07

Jakie są u Was ceny cieląt? Ja mam 4 byczki po MO ładniejsze od HF żarłoki. Jedyny ich problem są niesamowicie odważne trzeba na nie uważać. Jak wrzycałem im balota ze słomą do boksu nie zdążyłem wysiąść z ciągnika żeby odciąć siatkę już któryś z nich miał ją na rogach a balot rozmontowany. Wcześniej miałem jednego to były z nim problemy aż dostaliśmy go na samochód podczas sprzedaży.
The Truth Is Out There

#849 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 23 luty 2012 - 19:36

rafik88 to tanio sprzedajesz ja od handlarza po 1100zl daje

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#850 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 23 luty 2012 - 19:44

Jakie są u Was ceny cieląt? A czy miałby ktoś byczki mieszańce ok jedno-dwutygodniowe z okolic łódzkiego, jeżeli tak to chętnie rozważyłbym każdą propozycję. Jak coś to pisać na PW :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share Artureczek001

Artureczek001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 23 luty 2012 - 20:17

Jakie są u Was ceny cieląt? ja dzis kupilem 10 dnowego byczka HF za 900 ale widac u niego sluszna posture troche drogo ale u nas na pograniczu kujaw z wielkopolska takie ceny sa a towaru od rolnikow brak:):)

#852 Share mont

mont

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 23 luty 2012 - 21:35

Jakie są u Was ceny cieląt? wedlug mnie to cena akurat za cielaki , za mieszanca cos mozna dolozyc , handlaz .... dlatego 1100 , dlatego probuje wyeliminowac tych gosci , co do mo to mam 1 byczka /roczny / narazie nie wyroznia sie , 2 jalowki ktore mam zamiar zastapic posiadane rw , a za 6 tygodni powinna byc 4 szt , moje nie roznia sie dla przecietnego rolnika od simentali , a jakiej barwy sa od krow ho

#853 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3253 postów

Napisany 24 luty 2012 - 07:30

Jakie są u Was ceny cieląt? albo czarno-białe albo czerwono-białe z biała głową zależy czy krowa to red factor czy nie.

#854 Share martinez0019

martinez0019

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 25 luty 2012 - 18:54

Jakie są u Was ceny cieląt? Byczki (matka HF zacielana sztucznie miesnym) ogarniam po 600zł (podlaskie), sam utrzymuję stado opasów 30sztuk (sprzedają jak mają 700-800kg.),
planuję kupować kilkudniowe byczki takie krzyżówki i sprzedawać jako odsatki (powyżej 110kg). w stosunku do cen jakie piszecie na forum to chyba bym był konkurencyjny :):) no i takie cielaki od rolnika są o wiele lepszej kondycji niż z baz eksportowych. to dobry pomysł?

#855 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3958 postów

Napisany 25 luty 2012 - 18:56

Jakie są u Was ceny cieląt? Oczywiście,że dobry pomysł sam bym był zainteresowany-ale w chwili obecnej

3000 postów

#856 Share Piotrek617

Piotrek617

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 26 luty 2012 - 10:51

Jakie są u Was ceny cieląt? znajomy kiedyś sprzedawał byczka 90kg po 17zł/kg

#857 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 27 luty 2012 - 21:37

Jakie są u Was ceny cieląt? dziś kupiłem byczka czystej rasy SM o wadze 65 kg za 800 zł

#858 Share jacoo81

jacoo81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 28 luty 2012 - 15:27

Jakie są u Was ceny cieląt? Hf 5 dni 330 zł

#859 Share mont

mont

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 28 luty 2012 - 18:24

Jakie są u Was ceny cieląt? odkupie go za 500 / ciekawe z jakiego regionu jestes / szczelam podlaskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3958 postów

Napisany 28 luty 2012 - 19:48

Jakie są u Was ceny cieląt? Jak mieszkasz max 150 km ode mnie dam CI za niego 510,- :lol: :lol:

3000 postów