Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oznaczenia Bizonów

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michalmat

michalmat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 21:21

Oznaczenia Bizonów Witam przejrzałem tematy na forum i takiego jeszcze nie znalazłem. Chciałbym sie dowiedzieć co oznacza cyfra przy symbolu kombajnu a mianowicie 0, 1, 2, 3....9. Czy te same cyfry oznaczają to samo przy superach i rekordach czy czymś sie to różni? Już myślałem że może to jest oznaczenie "generacji" kombajnu ale gdzieś przeczytałem że Z058/5 to wersja mechaniczna a Z058/6 hydrostatyk? Jeśli będzie ktoś miał info na ten temat to mógłby się podzielić z innymi obecnymi na forum. pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Oznaczenia Bizonów Dzisiaj, 12:04
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 21:30

Oznaczenia Bizonów To są chyba jakieś modele przejściowe...
Ale nie jestem pewien...

#3 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 15 kwiecień 2008 - 22:13

Oznaczenia Bizonów cyfra za / oznacza wersję rozwojową danego typu maszyny i jest to spotykane we wszystkich rodzajach maszyn - a co oznacza konkretna cyferka tego nie umiem ci powiedzieć ale napewno @Przemek15 bedzie znał wyczerpujace inf na ten temat
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#4 Share michalmat

michalmat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 22:42

Oznaczenia Bizonów ok, dzięki też na początku tak myślałem ale na tym linku http://www.farmphoto...aspx?mid=528205 jest zdjęcie bizona z '99 i podpisane Z058/1 więc rozwój bizona byłby krokiem w tył??? ale i tak diękuje za szybkie odpowiedzi:)

#5 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 15 kwiecień 2008 - 22:58

Oznaczenia Bizonów niekoniecznie krokiem w tył ponieważ różne wersje rozwojowe były często produkowane równoczesnie czy wodwrotnej kolejnosci - te cyfry oznaczaja kolejność innowacji jak wynika z prac biór konstrukcyjnyhc a z jakim skutkiem zmiany te wprowadzano do produkcji to juz inna para kaloszy
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#6 Share michalmat

michalmat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 23:12

Oznaczenia Bizonów z tym krokiem w tył to taki żarcik:) czyli mam rozumieć że ten bizon, z linku który podałem, ma więcej wspólnego z pierwszymi produkowanymi bizonami [chociaż ma już chłodnice chłodzoną w inny sposób=większy wentylator a to już chyba jakaś innowacja??? czyli wg mnie powinna być /2???] niż z tymi z końca produkcji np: http://www.agrofoto....image26591.html , http://www.agrofoto....image26596.html . Moje pytanie dotyczące oznaczeń jakie kryją sie pod kolejnymi cyframi jest dalej otwarte.

#7 Share Przemek15

Przemek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 20:20

Oznaczenia Bizonów Nie wiem jeszcze kiedy, ale na łamach Agromechaniki albo RPT objaśnię to wyczerpująco wraz ze zdjeciami maszyn i tabliczek. A jeśli chodzi o te Rekordy to Z058/1 był produkowany w latach 84(85)-99 i w stosunku do poprzednika, czyli Z058 różnił się napedem motowideł (na 98%) i napisami (100%). XChodzi o te duże białe napisy, które zastąpiono naklejkmi z czerwonymi napisami. Czemu nie było wersji /2, /3 itd. - to też jest dla mnie dziwne i na razie tego nie wiem. W latach produkcji Z058/1 powstała też wersja hydrostatyczna Z058/7 i później Z058/8 (też hydro ale dodatkowo z fabryczną klimą Konvekty). Czyli trzy wersje przez jakiś czas równolegle powstawały. Z058/5 i Z058/6 produkowano w latach 2000-04. Trudno powiedzieć czym się kierowali w oznaczeniach i czemu zminiali po takich a nie innych przeróbkach. Trudno by zmianę położenia dźwigni czy wymiaru śrubki przenosić na oznaczenie, ale faktycznie modyfikację z chłodzeniem (1996r.) mogli uwzględnić. W końcu dali i większą chłodnicę i większy kosz i zmienili napęd kosza. W niektórych przypadkach spalanie po tyej przeróbce spadło z 15 na 7 l/h. Warto też dodać wprowadzenie rewersu w 87r. Co ciekawe w Suprze to odnotowali, a w Rekordzie nie. Poza tym trzeba wiedzieć, że były czasem przejściówki, czyli np. Super Z056/3 z rewersem, a przecież dopiero Z056/5 miał rewers. A przede wszystkim byl duży bałagan w FMŻ i partactwo, więc wyjątki można często spotkać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share michalmat

michalmat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 20:11

Oznaczenia Bizonów Witam, dzięki za wyczerpującą odpowiedź, cieszę się że jest ktoś kto to wie:) Zainteresował mnie ten temat gdy przeglądałem ogłoszenia i spotykałem sie z różnymi oznaczeniami. W takim razie czekam na artykuł, który rozwieje wszystkie wątpliwości. Mam jeszcze jedno pytanie do rewersu, o co dokładnie chodzi tam chodzi? czy jest to napęd zwrotny w podajniku pochyłym między hederem a młocarnią czy coś w skrzyni? Bo mamy bizona Z056/3 rok budowy 1986, kolor: bordowy, kabina biała(choć nie wiem czy nie była dokładana bo nie mamy go od nowości), nr maszyny: 53 588 i nie wiem czego szukać? Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam.

#9 Share Przemek15

Przemek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 01:48

Oznaczenia Bizonów W Z056/3 z 86r. na pewno jeszcze nie było rewersu. Chodzi oczywiście o rewers (czy jak kto woli cofacz, napęd zwrotny) przenosnika pochyłego i hedera do usuwania zatorów. W sumie można skojarzyć z biegiem wstecznym w skrzyni biegów albo rewersorem w ciągniku, ale potocznie sie mówi po prostu rewers na to co wyżej napisałem. W Suprach i Rekordach jest to siłownik hydrauliczny, którego tłoczysko jest połączone z zapadką, a ta z kolei z kołem zapadkowym osadzonym na górnym wale gardzieli. Tu masz zdjęcie - http://www.farmphoto...aspx?mid=350368

#10 Share michalmat

michalmat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 10:50

Oznaczenia Bizonów Więc w moim kombajnie jest po prostu wybita /3 na tabliczce i nic więcej B) szkoda że to przez bałagan w FMŻ ale z drugiej strony to mam teraz świadomość że kombajn jest "jednym z wielu" wyjątków :) Jak będę w domu zrobię fotki i wrzucę na af. Dziękuję za informacje, pozdrawiam.

#11 Share Przemek15

Przemek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 30 kwiecień 2008 - 00:23

Oznaczenia Bizonów Twój Z056/3 to najnormalniejszy Bizon Z056/3, a nie żaden wyjątek. To /3 z rewersem jest wyjątkiem. Na marginesie /3 robili w latach 84-87 i był on bezpośrednim następcą Z056 (bez ukośnika), a zmiana dotyczyła odciążania hedera (Ty masz juz sprężyny, a nie azot) i zmiany układu napędowego hedera (Ty masz już sprzęgło zabierakowe i płocki heder). A mógłbyś mi powiedzieć jaki dokładnie silnik w Twoim sprzęcie ma symbol? Chodzi mnie głównie o końcówkę R2 czy R3 albo jeszcze inaczej?

#12 Share michalmat

michalmat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 30 kwiecień 2008 - 10:56

Oznaczenia Bizonów Dokładnie, jest tak jak napisałeś, co do silnika jest to na pewno Andoria SW400. Numer silnika podam jak skontaktuje się z "domem" bo obecnie przebywam w innym miejscu niż kombajn.

witam trochę czasu upłynęło zanim zajechałem do domu:) ale sprawdziłem i na tabliczce jest wybite: SW 400/R3/4 a nr silnika to: 195 278.

czy możesz wyjaśnić Wszystkim na AF co to oznacza? będę wdzięczny.

a i jeszcze jedno, czy już możesz podać do oznaczają te cyfry przy rekordach i superach?

pzdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share michalmat

michalmat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 24 czerwiec 2008 - 23:00

Oznaczenia Bizonów pytanie do Przemek15 czy już możesz coś dokładniej napisać o znaczeniu cyferek po ukośniku z oznaczeniach Bizonów pzdr