gelo400

Claas Matador Gigant-Czy ktoś użytkuje ?

Polecane posty

Witam , posiadam claas matador i potrzebuje zdjecia sit czyszcacych pod wytrząsaczami , gdyż poskładałem niby wszystko tak jak było a kombajn słabo czysci zbożę , a chce go dokładnie przejrzec przed sezonem pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zanetadubaj    0

witam potrzebuje pomocy posiadam kombajn matdor class gigant jedyny problem jaki mam to kosa  otóż nie tnie zboza niestety albo rwie z korzeniami albo w połowie urywa co jest tego przyczyna prosze o podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem że to głupie pytanie ale czy warto jeszcze kupić takiego dziadka jak matador mam 10 h i lubię takie stare sprzęty ale i też żeby mi to ten dziadek obrobil i czy nie obciach takim wyjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Jak w dobrym stanie i w dobrych pieniądzach to jasne że warto,dziadek nie dziadek, nie wygląd kosi a maszyna i czasem ten dziadek lepiej będzie się sprawował jak ten młodszy i masz swoje i kiedy chcesz to sobie robisz ,a żaden to obciach, byle suche zboże w dobrą porę zebrać ,gorszy obciach chodzić i prosić za własne pieniądze aby ktoś Ci skosił w dobrym czasie, bo jak dobre zboże do koszenia to wszyscy na raz prawie koszą ja mam swój kombajn i jak dobre do koszenia to wszyscy na raz chcą kosić i kłótnia gdzie i do kogo jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawNic14    0

Zobacz sobie na TY mój kanał. Od 5 lat uzytkuje taki kombajn i jest idealny. Części są dostępne a ewentualne naprawy łatwo wykonać, ponieważ ma łatwa konstrukcje, nie jest przekombinowany. W zależności od jakości zboża hektar możesz zrobić nawet w godzinę, ale jak będzie gęste z wysoka słoma to może to być nawet prawie 2 godziny. Co roku konsilem 20ha i dawałem radę. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Kolego mam Matadora Standarda już pewnie 6 rok i szczerze polecam.Bardzo ładnie czyści zboże jeśli sie umie go ustawić.Łatwy dostęp do wszystkiego bo ma mało osłon:) Cóż zdarza sie że czasem ktoś sie uśmiechnie jak widzi mnie w polu jak kosze ale co tam.Kosze i nie prosze nikogo.Dużo części pasuje od Mercatora.Mam w nim sieczkarnie i perkins 4 dobrze sobie z nią radzi ale jeśli już to bierz 6 perkinsa zawsze to wiecej koni.Ja w dalekiej przyszłości planuje go odmalować całego żeby wyglądał jak z fabryki ale to dopiero jak kasa sie zgodzi:) Tak że polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez chciałem kupić i tez wyremontować i pomalować a pogody takie ze każdy woli u siebie zrobić a remont sam zrobie bo mam troszke pojecja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To taki za 3000 można brać i trochę go wyremontować i może by jakoś dawał radę zawsze to swój a części to na pewno by dostał jest trochę po Internecie wszyscy pchają się w nowe biera kredyty a potem nie ma z czego placic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodzio1671    0

Panowie mam problem z claasem matador standard odnośnie że wyrzuca mi zboże z tyłu to raz a dwa że zapycha mi sita tylne słoma zamiast iść na wytrząsacze to leci na sita może nie całą ale nie raz trzeba wyciągać ręcznie co może być za powód

Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    538

To nie takie proste jak myślisz bo kombajn trzeba na początek ustawić standardowo a później korygować ustawienia względem stanu rośliny ,druga rzecz obroty silnika młocarni i reszty podzespołów czy są właściwe i czy nie mają poślizgu na pasach u mnie silnik ma 2000 tyś młocarnia do zboża ustawiam  1000-1400 zależy co się młóci ,klepisko tak aby zboże było wykruszone z kłosa ale plewa była na kłosie,ustawienie sit góra 8 mm dół 6 mm na dole też mam żaluzje  i dochodzimy do wiatrów muszą być tak silne aby ziewało słomę i to nie ważne ile tam jej będzie a nie wywiewało zboża ,tu jest taki paradoks że jak dasz za małe wiatry to być może to dzieje się u ciebie słoma zalega na sitach a zboże idzie górą po słomie,no ostania rzecz prędkość na początku jak najwolniej a później jak wszystko jest ok można przyspieszać tylko tu też jest problem bo kombajn powinno ustawiać się inaczej do większych prędkości a tu się patrzy przede wszystkim na młocarnię ile może przerobić a sita ile mogą odebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodzio1671    0

tomek1974 a powiedz mi przerabiałeś licznik obrotów młocarni bo ja mam na takie kółko i idzie tag zwana gumka na młocarnie i to niby pokazuje te obroty ale czy to jeest wiarygodne to wątpię najlepiej by było zrobić jakoś na linkę tak jak np w Merkatorze czy coś i ciekawi mnie jak to jest wygląda u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj