Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas matador gigant

46 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 21:15

Claas matador gigant Heh od 1995 roku uzytkuje claasa matadora giganta rok prod.1965 i jak dotąd oprocz pasków wymienilem tylko pompke zasilająca.Silnik jest od forda pali doslownie na dotyk!! Heder 3.6metra.Jak na takiego starego dziadka to kombajn ten mnie zadziwia!! Moze ma ktos jeszcze taki kombajn na AF ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas matador gigant Dzisiaj, 01:32
  •  

#2 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 16 kwiecień 2008 - 13:01

Claas matador gigant Jak kupiłeś od kogoś kto miał w poszanunku to będzie chodził.

#3 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 16 kwiecień 2008 - 15:33

Claas matador gigant Mój sąsiad ma takiego, rok temu kupił. Kombajn fajny i jak na razie awarii nie miał. Tylko jak by jeszcze umiał nim kosić, a tak to pół zboża na polu zostaje. :D Zastąpił Vistulę na 15ha.
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#4 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 20:25

Claas matador gigant moj ojciec ma wprawe i kosci czysciej niz bizony te co w okolicy są! na nast sezon trzeba bedzie troche o heder zadbac bo palce polamane troche juz;]

#5 Share elmichalkw

elmichalkw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 06 lipiec 2008 - 12:05

Claas matador gigant Ja posiadam Matadora... ale standard anie gigant... rocznik bodajże `67. Pracuje w sezonie na ok 40 ha. Silnik perkins- żyleta , słaby układ chłodzenia, u mnie słabo wyważona sieczkarnia (właśnie wymieniam wszystkie noże :P ogólnie dla małych gospodarstw za małe pieniądze maszyna godna polecenia. Ale w sezonie czasami lubią się psuć pierdoły... ;/ Ale tak to jest bez gruntownego przeglądu przed sezonem ;p

#6 Share claas26

claas26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 19:16

Claas matador gigant Witam
Mam claasa cometa i planuje wymienić go na coś większego.Kombajn ma być na kilka hektarów swojego i troche na zarobek.Mam na oku matadora standard z hederem 3,20 i sieczkarnią.Chciałem sie dowiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę przy kupnie.Czy jest bardzo awaryjny i czy jakieś awarie zdarzają sie częściej niż inne.Słyszałem opinie że te kombajny dosyć słabo czyszczą ziarno??

#7 Share stachu1991

stachu1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 07:30

Claas matador gigant witam ja mam claasa matadora giganta i maszyna lux. Śmiga po polu aż się kurzy mam mniejszy heder a w oryginale miał 3.20 a teraz mam 3.0 i mogę szybciej jeździć. Smaruje go codziennie aby nie było w nim awarii. Ziarno u nie dobrze czyści ale najważniejsze są obroty bo jeżeli obroty silnika nie są do końca wtedy ziarno jest brudne no i należy nie zapomnieć o sitach.

#8 Share claas26

claas26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 15:58

Claas matador gigant A jakie są różnice miedzy standardem a gigantem?

#9 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 24 sierpień 2009 - 19:08

Claas matador gigant Matadory standard miały silniki 4-cylindrowe a giganty już 6 cylindrowe. Więcej różnic nie znam.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#10 Share claas26

claas26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 16:52

Claas matador gigant A nie orientujecie sie czy w Standardzie można regulować obroty młócarni czy tak jak w Comecie są stałe??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jd3

jd3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 14 wrzesień 2009 - 14:45

Claas matador gigant Sa stałe tak samo jak w comecie i corsarze
Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

#12 Share dandel

dandel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 11:02

Claas matador gigant Witam
Mam pytanie, czy ma ktoś może zdjęcia class'a matadora giganta z sieczkarnią. dokładnie chodzi mi o to w jaki sposób zrobić tył kombajnu, bo kupiłem kombajn ale był już bez "d*py" i mam też sieczkarnie do niego, więc muszę cały tył zrobić od nowa. Jeżeli ma ktoś to prosił bym o wrzucenie tych zdjęć na stronkę.

#13 Share claas26

claas26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 17:49

Claas matador gigant Ja mam matadora ale standard z sieczkarnią jak chcesz to mogę zrobić parę zdjęć jutro albo w sobotę i wysłać Ci na meila

#14 Share claas26

claas26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 18:10

Claas matador gigant Koledzy potrzebny mi jest wymiar i symbol pasków napędzających heder tych co idą wzdłuż podajnika pochyłego słomy do matadora standarda.Byłbym bardzo wdzięczny:)

#15 Share kazik189

kazik189

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 19:19

Claas matador gigant jd3 nie wprowadzaj ludzi w blad, w matadorze obroty sa regulowane hydraulicznie w zakresie od 700 do 1500.
Sam uzytkuje tą maszyne od kilku lat i troche wiem na jej tematam,
a tak na marginesie to matadorem standard ponad 100ha w tym roku skosilem bez awarii

#16 Share claas26

claas26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 31 maj 2011 - 19:48

Claas matador gigant Koledzy jak zdjąć te dwa pasy napedzające młockarnie w matadorze??

#17 Share bartek5221

bartek5221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 13:59

Claas matador gigant wiecie może jak wymienić pas który napędza nawiew? trzeba zdjemować te koła pasowe czy jest na to jakiś patent?

#18 Share claas26

claas26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 19:18

Claas matador gigant Koledzy jakie powinno byc ciśnienie oleju w perkinsie.Po uruchomieniu ma 5 atm a podczas młócenia spada do 1 atm i tak już sie utrzymuje.Temperatura wody utrzymuje sie miedzy 80 a 90 stopni.Silnik nie dymi i pali na dotyk.

#19 Share zaryciak

zaryciak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 luty 2014 - 09:26

Claas matador gigant Witam.
Mam pytanie ile oleju silnikowego do Clasa Matador gigant 6 cylimdrów . Zgubił mi sie bagnet od oleju i nie mam pojęcia jak mam teraz ustalic poziom oleju.
Spuszczenie oleju i sprzwdzenie, nie będzie do końca miarodajne, poniewaz , mam przecieki przy kolektorze , i zawsze coś tam oleju wyleci.
Z góry dziekuje za podpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 13 luty 2014 - 22:51

Claas matador gigant Witam,do silnika perkins 6. 354 jeśli to taki, bo nie podałeś jaki masz silnik, ale podejrzewam że właśnie taki to 13,5l, a jeśli ford,merc czy jakiś inny to napisz, a wówczas Ci podam :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 13 luty 2014 - 22:55.