Zaloguj się, aby obserwować  
kony39

zetor 11441 czy 11741 forterra

Polecane posty

kony39    0

zapadła decyzja ze na przyszłom wiosne bierzemy zetora 11441 lub 11741 niewiemy który wybrac

Chcialbym sie dowiedziec cos na ich temat : jaka cena ich jest, spalanie, no i ktory z nich jest lepszy?

Czekam na wasze wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ale nie ma juz nowego 11741 sa tylko uzywaki :D


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

np 11741 jest dluzsza od 11441 i to jest plus np w orce...


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

My od niedawna sporadycznie użytkujemy 11441 to w orce pługiem cztero skibowym na III klasie pali około 14litrów na mtg

z agregatem uprawowo siewnym około 16litrów więc spalanie nie jest jeszcze takie tragiczne jak na moje ziemie.

Ile masz ha??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

My ciągaliśmy 11441 pług Uni 4 skibowy obrotowy nie wiem jakiej szerokości bo był nie nasz ale też współpracuje z Forterro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piehuj    0
zapadła decyzja ze na przyszłom wiosne bierzemy zetora 11441 lub 11741 niewiemy który wybrac

Chcialbym sie dowiedziec cos na ich temat : jaka cena ich jest, spalanie, no i ktory z nich jest lepszy?

Czekam na wasze wypowiedzi

 

witam ... ja posiadam zetora 11441 ... jestem bardzo nie zadowolony... w kabinie jest strasznie głosno...biegi wchodza jak w czołgu ..chłodnica olejowa przeciekała po przepracowaniu 250 mtg ... połbiegi rowniez miały usterke ... mało tego ehr uleg uszkodzeniu... ostatnio mialem nawet taki przypadek ze 5 nakretek od szpilek wykreciło mi sie a koło od nowosci nie było ruszane i trzymało sie tylko na 3 naketkach gdyby mi sie koło urwało z ciezkim pługiem na drodze to strach pomyslec jaka by była tragedia...osobiscie odradzam kupna zetora jakiegokolwiek ...bo ta marka ciagników idzie na tanizne... sasiad ma johna deera 120 km 95 rok przepracowane ma 12500 mtg i ten traktor chodzi jak ,,lalka '' biegi wchodza bajecznie praca silnika jest wprost wspaniała dla ucha... czuc moc pod pedałem i przede wszsytkim wykonanie jest na 6 ... zero przecieków ...finezja jdnym slowem mowiac

 

 

okienko na dole służy do wklejania linków, posty piszemy w pierwszym, inaczej nie będzie ich widać :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj